Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W203 C350 Avg. Sport Ed. 4matic

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Mersi frumos!
    Numai bine si tie!

    Comment


    • #32
      Sa o stapanesti fara probleme! Sunt curios daca si dpdv tehnic este asa impecabila.
      Poze si cu proprietara, sa vedem daca ii sta bine?

      Comment


      • #33
        Maine are programare la doctor sa-i faca analizele
        Probleme mari nu cred sa aiba avand in vedere ca are toate service-urile facute, ultimul fiind acum 16.000km...dar orice e posibil.
        Inca nu am poze impreuna cu ea (n-a avut cine sa-mi faca)

        Comment


        • #34
          Originally posted by B-777-VSP View Post
          Sa o stapanesti fara probleme! Sunt curios daca si dpdv tehnic este asa impecabila.
          Poze si cu proprietara, sa vedem daca ii sta bine?
          Colegu'....vezi ca nu suntem la matrimoniale
          Oo\=|=/oO

          Comment


          • #35
            LOL! Sigur nu s-a referit la asta! E normal sa fie curios cum arata proprietara unui Mercedes..

            Comment


            • #36
              Sunt sigur ca majoritatea dintre noi ar fi vrut sa vada cum arata proprietara unui Mercedes tanar, dotat, ingrijit, puternic si foarte hot, iar kilometrii in ziua de azi nu mai conteaza...

              Comment


              • #37
                Originally posted by B-777-VSP View Post
                Sunt sigur ca majoritatea dintre noi ar fi vrut sa vada cum arata proprietara unui Mercedes tanar, dotat, ingrijit, puternic si foarte hot, iar kilometrii in ziua de azi nu mai conteaza...
                Daca te uitai un pic la profilul "proprietarei" o vedeai cum arata.Si acum gata cu offtopicul.

                P.S. Asteptam vesti de la "doctor" sa vedem ce are masina.

                sigpic

                "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                Comment


                • #38
                  Mersi, Mircea! Ai salvat situația! Nu vreau sa fiu inteleasa greșit !! Sunt o mare fana Mercedes si as vrea sa fiu luată ca atare.. Nu am venit aici sa mă "bag in seama"..
                  Sunt indragostita de mașina mea si multumesc tuturor pentru informațiile pretioase pe care le-am găsit pe acest forum si mă simt onorata sa fac parte din el.
                  Mertzanu' meu va multumeste deasemenea! Respect tuturor!

                  Comment


                  • #39
                    Astazi am bagat-o pe tester la reprezentanta (m-au usurat de 60 fr. in 5 min.) dar totul e bine si cica eroarea aceea cu martorul de motor inseamna ca trebuie reglat ''arborele cu came'' (''nockenwelle'' in germana) dar nu urgent ci doar cand apare insistent...si au sters-o din calculator.

                    Comment


                    • #40
                      Imi poate spune si mie cineva de ce nu imi citeste unitatea mea Comand APS 20 cd-uri in format DVD.{filme}.Tin sa mentionez ca cd-ul cu navigatia,tot in format DVD, il citeste.

                      Care ar putea fi problema?Va multumesc anticipat.

                      P.S. Se poate si o decodificare a seriei VIN? WDB2030871F835201
                      Last edited by mircea600sel; 04-06-2011, 08:14 AM.

                      Comment


                      • #41
                        Frumoasă mașină!

                        Engine number ... 272970 30 384633
                        Sales des. ...... C 350 4MATIC
                        Radio unit no. .. BE60966C003196
                        Order number .... 0 6 571 56701
                        Transmission .... 722676 06 533408
                        Equipment ....... 711A
                        Paint/code 1 .... 768U
                        Delivery date ... 8 060524


                        SA codes:

                        202B OWNERS MANUAL AND SERVICE RECORD - GERMAN
                        213 SPEED-SENSITIVE POWER STEERING/VARIO STEERING
                        250B MOBILO LIFE/EUROPE SERVICE PACKAGE
                        260B AIRBAGLABEL - GERMAN/ENGLISH
                        287 THROUGH-LOADING FEATURE
                        345 RAIN SENSOR
                        423 5-SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION
                        527 COMAND DVD APS WITH NAVIGATION
                        543 SUN VISOR WITH MAKE-UP MIRROR L. AND R., BE-
                        580 AIR CONDITIONER
                        5XXL EUROPE
                        600 HEADLAMPS - CLEANING EQUIPMENT
                        614 BI-XENON HEADLAMPS FOR RIGHT-HAND TRAFFIC
                        619 CORNERING ILLUMINATION
                        670 RESIDUAL ENGINE HEAT UTILIZATION (MRA)
                        673 HIGH-CAPACITY BATTERY
                        690 EMERGENCY SPARE TIRE (MINI SPARE)
                        691 BLUE HEAT-INSULATING GLASS ALL-AROUND, GLASS REAR
                        710A FABRIC, AVANTGARDE
                        739 ALUMINUM TRIM PARTS
                        807 AEJ 06/1/M/X
                        823 VEHICLES FOR SWITZERLAND, ADDITIONAL PARTS
                        875 HEATED SCREEN WASH SYSTEM
                        926 EXHAUST GAS CLEANING WITH EURO 4 TECHNOLOGY
                        954 EQUIPMENT PACKAGE FOR AVANTGARDE VEHICLES
                        983 COC PAPER EURO 4 TECHNOLOGY W/O REG. CERT. PART II
                        M35 DISPLACEMENT 3.5 LITER
                        P84 SPORT EDITION
                        R64 LA 6-SPOKE DESIGN 17" STERLINGSILVER MIXED TYRES
                        768U DIAMOND-BLACK, METALLIC PAINT
                        711A FABRIC, AVANTGARDE - BLACK / ANTHRACITE
                        ...

                        Comment


                        • #42
                          Multumesc frumos!


                          Imi poate spune si mie cineva de ce nu imi citeste unitatea mea Comand APS 20 cd-uri in format DVD.{filme}.Tin sa mentionez ca cd-ul cu navigatia,tot in format DVD, il citeste.

                          Care ar putea fi problema?Va multumesc anticipat
                          Last edited by mircea600sel; 04-06-2011, 09:01 AM.

                          Comment


                          • #43
                            O masina frumoasa si dotata ! Apreciez ca o reprezentata a sexului frumos a ales o astfel de masina si mai ales cu astfel de motorizare!
                            W123 280E Blue Green Metallic

                            W126 280SE Champagne Metallic
                            W126 280SE Black Blue Metallic
                            W126 500SE Lapis Blue Metallic
                            W126 500SE Midnight Dark Blue

                            W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                            W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Yasmina View Post
                              Multumesc frumos!


                              Imi poate spune si mie cineva de ce nu imi citeste unitatea mea Comand APS 20 cd-uri in format DVD.{filme}.Tin sa mentionez ca cd-ul cu navigatia,tot in format DVD, il citeste.

                              Care ar putea fi problema?Va multumesc anticipat
                              Nu e o problema doar ca unitatea ta de navigatie nu are functia de DVD player ci doar citeste DVD-ROM cu date (harti, POI, etc). Nu ai ce sa-i faci, trebuie sa te resemnezi...

                              Comment


                              • #45
                                Ce nasol...nu ca mi-ar fi trebuit...dar era bine sa stiu eu ca pot sa ma si uit la filme daca tot ''are DVD''

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF