Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes-Benz 230E

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mercedes-Benz 230E

    Va salut! Acesta este Mercedesul meu 230E din 1988 de care sunt f.mandru. Masina am cumparat-o acum 1 an din Spania.
    VIN WDB1240231A945190
    Dotari: ABS,ASD,geamuri electrice,Clima normala ,oglinzi heliomate,trapa electrica,inchidere centralizata,jante aliaj,webasto(nu functioneaza),cd player Sony Xplod cu mp3 si boxe tot Sony Xplod,antena electrica.
    Masina a fost o vreme de vanzare,am vrut s-o dau si sa mai pun ceva bani si sa cumpar un w210,dar m-am razgandit. Imi place prea mult s-o dau.
    Singurele probleme:1-Martorul de la ASD ramane aprins cand masina e in miscare,in manualul masinii am citit ca el trebuie sa se stinga. Se poate verifica daca este vreo problema la ASD pe tester?
    2-Cutia de viteze schimba bine,cum trebuie,dar cam pierde ulei, o sa vad ce parere are si domnul automaticul despre asta.
    Sper sa va placa!
    28052010055 - Copy.jpg

    Image1535.jpg

    21052010023.jpg

    13112010335.jpg

    26112010411.jpg

    Image1842.jpg

    Image2267.jpg

    Image2270.jpg

    Image2325 (2).jpg

    Imagen2660.jpg
    Last edited by paul_124_230e; 02-13-2011, 17:22 PM.
    Mercedes Benz w202 C180 Elegance '98

  • #2
    S-o stapanesti sanatos! Pare bine intretinuta.
    https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

    Comment


    • #3
      Frumoasa, ingrijita si fara zorzoane. Cat mai multi km fara probleme si asfalt uscat!

      Comment


      • #4
        Frumoasa masinuta...si ingrijita
        Sa o stapanesti cu placere
        W202 C180 - http://www.clubmercedes.ro/masina-me...9.html?t=20069
        W124 E200 coupe - http://www.clubmercedes.ro/w124-coup...ie-t38052.html

        Comment


        • #5
          Va multumesc de urari!
          Mercedes Benz w202 C180 Elegance '98

          Comment


          • #6
            Nu am mai postat demult aici...Am rezolvat problema cu cutia de viteze, mai ramane de vazut de ce sta aprins becul din bord de la ASD, de schimbat masca de la capota si sticla de la farul stang. Ma gandesc sa-i pun semnalizarea alba in fata. Voi ce ziceti?
            DSC01237.jpg

            DSC01239.jpg

            DSC01240.jpg

            DSC01252.jpg

            DSC01253.jpg

            DSC01238.jpg

            DSC01286.jpg

            DSC01288.jpg

            DSC01291.jpg

            DSC01293.jpg
            Mercedes Benz w202 C180 Elegance '98

            Comment


            • #7
              Frumoasa foc draca nu vazusem prezentarea...pune-i semnale albe,nu sunt scumpe si sunt de efect chiar schimba aspectul...ar merge si niste jante pe 16...ceva mai aerisit astea pline personal nu ma prea atrag,dar gusturile nu se discuta

              Comment


              • #8
                Multumesc de apreciere! M-am gandit la alte jante, dar as vrea sa o pastrez cat mai originala. Semnalele le voi schimba cu unele albe.
                Mercedes Benz w202 C180 Elegance '98

                Comment


                • #9
                  Ieri am dat masina cu ceara, am folosit o ceara din comert. Arata mult mai bine acum vopseaua. Cu ocazia asta, am dat jos toate rotile si le-am spalat pe interior. Interiorul a primit si el o curatare.
                  DSC01438.jpgDSC01440.jpg
                  DSC01439.jpgDSC01442.jpg
                  DSC01443.jpgDSC01445.jpg
                  DSC01447.jpgDSC01446.jpg
                  DSC01579.jpgDSC01581.jpg
                  DSC01595.jpgDSC01586.jpgDSC01568.jpgDSC01569.jpgDSC01566.jpgDSC01570.jpgDSC01567.jpg
                  Last edited by Carmine; 06-12-2011, 18:10 PM.
                  Mercedes Benz w202 C180 Elegance '98

                  Comment


                  • #10
                    Arata super masina sa ai noroc de ea.In legatura cu ce ai zis mai sus despre schimbarea capotei si a farurilor se poate face facelift ca si eu am facut la a mea si nu dureaza mult, eu am schimbat si capota spate.Spor la treaba

                    Comment


                    • #11
                      Multumesc de apreciere! M-am tot gandit, si pana la urma, nu voi schimba absolut nimic. Vreau sa ramana exact cum a iesit pe poarta fabricii.
                      Mercedes Benz w202 C180 Elegance '98

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by paul_124_230e View Post
                        Multumesc de apreciere! M-am tot gandit, si pana la urma, nu voi schimba absolut nimic. Vreau sa ramana exact cum a iesit pe poarta fabricii.
                        Nota 20 pentru alegerea ta , asa arata cel mai frumos .
                        Perfection is everything , Perfection is Mercedes-Benz` !!!

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Sor3L View Post
                          Nota 20 pentru alegerea ta , asa arata cel mai frumos .
                          Multumesc!
                          Mercedes Benz w202 C180 Elegance '98

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by paul_124_230e View Post
                            Ieri am dat masina cu ceara, am folosit o ceara din comert. Arata mult mai bine acum vopseaua. Cu ocazia asta, am dat jos toate rotile si le-am spalat pe interior. Interiorul a primit si el o curatare.
                            [ATTACH]58256[/ATTACH][ATTACH]58257[/ATTACH]
                            [ATTACH]58258[/ATTACH][ATTACH]58259[/ATTACH]
                            [ATTACH]58260[/ATTACH][ATTACH]58261[/ATTACH]
                            [ATTACH]58262[/ATTACH][ATTACH]58263[/ATTACH]
                            [ATTACH]58264[/ATTACH][ATTACH]58265[/ATTACH]
                            [ATTACH]58270[/ATTACH][ATTACH]58271[/ATTACH][ATTACH]58272[/ATTACH][ATTACH]58273[/ATTACH][ATTACH]58274[/ATTACH][ATTACH]58275[/ATTACH][ATTACH]58276[/ATTACH]
                            Ce imi plac mie astia nebuni ca tine .....si ca mine .

                            Speli rotile pe interior , si chestii d`astea de stai acasa te plictisesti si in loc sa iesi cu copilu sau catzelu mai bine mai faci una alta la masina ..

                            Nu ii fa facelift ca si eu am gandit la fel si mi-am si cumparat grila pt capota si apoi m-am razgandit , asa e de la mama ei si sa arate bine asa original .

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by florynu View Post
                              Ce imi plac mie astia nebuni ca tine .....si ca mine .

                              Speli rotile pe interior , si chestii d`astea de stai acasa te plictisesti si in loc sa iesi cu copilu sau catzelu mai bine mai faci una alta la masina ..

                              Nu ii fa facelift ca si eu am gandit la fel si mi-am si cumparat grila pt capota si apoi m-am razgandit , asa e de la mama ei si sa arate bine asa original .
                              .. lipsa de ocupatie...
                              Mercedes Benz w202 C180 Elegance '98

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF