Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Stelutele mele!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Super!
    Ce norocoase sunt unele Cobre, ca ajung pe mainile unor asemenea oameni!
    Mercedes CL 200 Kompressor
    Mercedes C 180 Kompressor

    Diamonds are forever. Mercedes-Benz is working on it.

    Comment


    • #17
      La mine-n sat e inca iarna de-a binelea. Desi n-a nins ca-n alte ierni. Nici iarna nu mai e ce era.

      In alta ordine de idei, arata bine de tot Cobra ta. Jantele par sa fie din generatia 124, dar dau foarte bine pe 123. Culoarea e corecta. Nu stiu daca face parte din paletarul original, dar rezultatul e foarte foarte bun. Masina arata "fresh". Pune mai multe poze, de calitate mai buna, sa saliveze gurile noastre p-acilea .
      Well done.

      Comment


      • #18
        Multumesc baieti!
        Culoarea apare in paletarul de culori w123 din vremea aia,chiar de aceea am si pastrat-o.Masina are aceasi culoare si in compartimentul motor si pe sub caroserie,acolo fiind originala.Jantele nu pot sa spun exact de pe care model provin,cert este ca le-am reconditionat si pe alea,si sunt originale de mercedes.Au si capacul din mijloc de mertzan.
        Mai am de schimbat unele mici elemente si va fi gata,iar apoi poze din belsug.

        Comment


        • #19
          Îmi permit să te corectez în legătură cu jantele: W123 avea "baroace" (Barock) de 14" din fabrică (poza 1). Ale tale îmi par a fi BBS (aproximativ modelul din poza 2) !
          Attached Files
          Lord W126 500SE -> 2.5D
          Lady W123 230C -> 240D
          W124 -> 200D
          W208 CLK200 -> 2.0

          W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
          Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
          Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

          Comment


          • #20
            Eu nu am zis ca sunt originale din fabrica jantele pt w123,stiu ca avea baroace,am si un set de alea puse bine,era vorba despre vopsea ca este din paletarul de w123.Cat despre jantele de pe masina,nu sunt sigur ca sunt bbs,desi inclin sa cred ca sunt de alea,dar sunt originale de Mercedes,acu' care model nu stiu exact.Le-am luat de pe un w124 dar nu-i sigur ca erau din fabrica pe el.

            Comment


            • #21
              Salut,

              Cand vad "Cobre" imi aduc aminte de cantecelul ala..."Libioara, Libioara mea...noi traim de la bomba ta mai....". Am vrut si eu una la un moment dat - cand eram la inceputuri si cochetam cu ideea de a-mi lua un MB. Am vazut cateva dar numai una mi-a placut; din pacate trebuia restaurata...iar eu nu aveam timp la vremea aceea de restaurari. Din pacate nu a fost sa fie atunci insa nu e timpul pierdut pentru o a treia stea in dotare. Imi plac la nebunie. Daca ajung prin Satu Mare te caut sa ii fac cateva fotografii la "Hamas") vin si cu niste esarfe.Binenteles cu permisiunea ta. Felicitari si multe mii de km! Vorba unui coleg...mare noroc au unele Cobre ca dau peste niste propietari asa ca tine.
              Last edited by cosfru; 05-17-2012, 20:31 PM.
              Doua stele si alerg dupa ele...Steluta & Stelut
              https://w124-coupe.com

              Comment


              • #22
                Multumiri,adevarul este ca are farmec,te face sa te apropii de ea,detin inca 3 masini pe langa dansa,dar nu m-as desparti de ea niciodata.Chiar zilele astea alerg,sa caut un loc de garaj,ca sa-i pot construi adapost,pt urmatorii multi ani cati vom petrece impreuna.Te astept cu esarfele)

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Ady26 View Post
                  Multumiri,adevarul este ca are farmec,te face sa te apropii de ea,detin inca 3 masini pe langa dansa,dar nu m-as desparti de ea niciodata.Chiar zilele astea alerg,sa caut un loc de garaj,ca sa-i pot construi adapost,pt urmatorii multi ani cati vom petrece impreuna.Te astept cu esarfele)
                  O atitudine corespunzatoare. E musai cu garaj, pentru ca altfel e dificil sa poti avea grija de masina si sa o transmiti la nepoti. Le-am vazut si pe celelalte doua...citronul si ochiosul. Pe cea de-a treia (patra cu Hamas ) nu am vazut-o.
                  Sunt masini care , vorba unui prieten, - daca n-ai zile multe, te tin o viata)Si daca ai si grija de ele...te tin de doua vieti.

                  Au fost masini facute cu simt de raspundere...si intr-o perioada cand consumul era cat de cat tinut in frau iar accesul la bani nu era deloc facil.Din pacate, "sustenabilitatea" si "consumul" cer compromisuri - si uite asa dispar lemnul, cromul, tabla, inoxul, pielea...Ai impresia ca, cumperi lux - te bucuri si realizezi dupa un timp ca ai luat cateva roabe de plastic iar toate accesoriile sunt doar "cromate","cu aspect de lemn","piele ecologica" etc. Nemaivorbind de probleme technice pentru absolut toate brandurile premium/lux cand e vorba de modelele lansate recent.

                  Inca o data felicitari si fara indoiala ne vom vedea intr-o zi.!

                  Seara frumoasa,

                  Costin
                  Doua stele si alerg dupa ele...Steluta & Stelut
                  https://w124-coupe.com

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Logan | Dacia Logan |Anulare DPF