Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

My W204 C220 CDI / AMG package

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Bine te-am regasit alex in lumea stelutelor, sa stapensti sanatos noua achizitie deosebit de frumoasa.

    Te stiu de pe forumul bmw ( before fan vw). ai avut un exemplar extraordinar de e46 si nu pot sa spun ca apreciez "saltul" facut.

    Sunt convins ca si masina asta va fii tinuta in puf maxim, la fel ca si e46-ele, poate chiar la un nivel si mai inalt

    By the way, esti senzational la poze - PRO. Bravo
    Last edited by flavius89; 06-08-2010, 04:16 AM.
    MB W211 E 270 CDI 210Cp 480Nm BT 89SPP

    Comment


    • #17
      Originally posted by alexrosiu View Post
      Cateva poze de la intalnirea fratiorilor

      (WBG = alexrosiu, DSC = Renesys)

      Trebuie sa repetam treaba pe lumina.
      Hai ca au iesit ca lumea pana la urma, si ziceai ca nu ne pricepem la fotografie
      O repetam in orice conditie atmosferica

      Comment


      • #18
        Originally posted by flavius89 View Post
        By the way, esti senzational la poze - PRO. Bravo
        Meritul este impartit 50/50 intre mine si Andrei (Renesys)... atat ca idei/incadrare etc cat si ca apasat pe declansator

        @Andrei
        Trebuie sa ne gandim la o locatie mai putin comuna si mai nepopulata pentru urmatoarea ocazie. Poate Constanta
        2007 Calcite White [W204] C220 CDI / AMG package
        -------------
        There are no problems, just challenges
        My dashboard on PC project

        Comment


        • #19
          @Andrei
          Trebuie sa ne gandim la o locatie mai putin comuna si mai nepopulata pentru urmatoarea ocazie. Poate Constanta [/QUOTE]

          Yup...next stop Cta, stiu eu acolo cateva locatii misto si mai nepopulate pentru ca fratiorii sa se desfasoare in liniste

          Comment


          • #20
            Salut!

            cat te-a costat upgrade-ul la Command aps ?

            Comment


            • #21
              @tRaFic: In jur de 700 euro
              2007 Calcite White [W204] C220 CDI / AMG package
              -------------
              There are no problems, just challenges
              My dashboard on PC project

              Comment


              • #22
                Un filmulet de sambata asta. Sper sa va placa.

                A Saturday afternoon joyride in Bucharest.Soundtrack is Paul Van Dyk - Crush (some remix).
                2007 Calcite White [W204] C220 CDI / AMG package
                -------------
                There are no problems, just challenges
                My dashboard on PC project

                Comment


                • #23
                  Mie imi place foarte mult,bravo pentru filmare,ce nu-mi place este faptul ca tre sa te tot opresti din 2 in 2 metrii la toate semafoarele:P,in rest e super ok,da-i bice in continuare.

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by alexrosiu View Post
                    Un filmulet de sambata asta. Sper sa va placa.

                    http://www.youtube.com/watch?v=0YRXBF2Rhk0
                    Foarte misto filmarea si soundtrack-ul bine ales, bravo bro! Ai filmat tot cu aparatul tau?

                    Comment


                    • #25
                      Merci de aprecieri

                      Da, tot cu aparatul acela am filmat.

                      O sa mai fac unul pe noapte cand imi vine cheful
                      2007 Calcite White [W204] C220 CDI / AMG package
                      -------------
                      There are no problems, just challenges
                      My dashboard on PC project

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by alexrosiu View Post
                        Merci de aprecieri

                        Da, tot cu aparatul acela am filmat.

                        O sa mai fac unul pe noapte cand imi vine cheful
                        Ce aparat? D-slr? Sunt curios pentru ca am si eu un inceput de pasiune in fotografii...
                        MB W211 E 270 CDI 210Cp 480Nm BT 89SPP

                        Comment


                        • #27
                          Nu, este un Canon SX1-IS. N-am vrut D-SLR ca sa nu am "motiv" sa cheltui bani pe obiective etc.

                          E chiar ok camera, filmeaza HD (doar 1080p din pacate, nu si 720p), face poze bune (senzor CMOS). La capitolul acesta insa, se vede diferenta fata de un D-SLR.

                          Dar sa revenim la masini
                          2007 Calcite White [W204] C220 CDI / AMG package
                          -------------
                          There are no problems, just challenges
                          My dashboard on PC project

                          Comment


                          • #28
                            salut am si eu o intrebare .. cat te-a ajuns jucaria? Vreau sa imi iau si eu una luna viitoare din Germania. Cam de 30000 dispun oare imi ajunge cu toate taxele, transportul? Vreau navi mare, piele, trapa si AMG pack

                            Comment


                            • #29
                              Sunt sigur ca in banii aia gasesti ceva foarte bun. Bineinteles, depinde ce motor, dotari, km vrei... adica nu te astepta sa iei C63 la 30.000, insa un C bun gasesti cu siguranta.

                              Succes.
                              2007 Calcite White [W204] C220 CDI / AMG package
                              -------------
                              There are no problems, just challenges
                              My dashboard on PC project

                              Comment


                              • #30
                                Aviz amatorilor, in special user-ului @m_gherghisan, incetati sa umpleti topic-ul omului cu aberatiile si offtopic-urile voastre. Urmatorul post offtopic va primi vacanta o saptamana. Ati fost avertizati, deci, chill.

                                Nu de alta, dar e prea frumoasa si ingrijita masina, nu are rost sa ne batem joc de munca omului !
                                sigpice60 525d

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF