Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cateva dintr-ale mele,FOTOMODELE...

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am duso la un service care zice omu ca a lucrat la mercedes bla bla in germania, si el zice ca e din cutie ceva pinioane, doar ca pana acm cablul de la timonerie nu a fost reglat cum trebe si la cine am duso i-am dat cablul nou OEM care a costat 100 de euro plus manopera lui si la rupt si la lipit cu poxilina pana cand a mai cedat inca odata nu de multa vreme si am depistat ca el nu a zis nimica si nici nu voia sa recunoasca pana intr-un final, urmeaza si alte verificari sa vad totusi daca e 100%din cutie desi omu de la care am luato a pus o alta cutie cumparata de el si a ramas aceiasi simptoma.


    Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
    Dezmembrari Auto Mercedes-Benz Alba-Iulia Sos. De Centura Contact : 0743 462 289

    Comment


    • Aproape e un an de cand nu am mai scris pe aici,singurul Mercedes detinut momentan este un V220 -masina de familie.
      L-am cautat mult dar l-am gasit cum am vrut:
      -cutie automata
      -2 usi laterale
      -clima,etc,etc.








      Comment


      • Bijuterie ! Cat de bine poate sa arate - bravo !
        Stefan

        Comment


        • Revin iarasi dupa 1 an,W140 300 TD







          Comment


          • Tare fain arata😀😀😀

            Comment


            • Ai avut numai mașini pe alese Oricât de ciudat ar fi, mie mi-a plăcut cel mai mult Botul de rață automatic, o super-raritate
              Se poate divulga prețul de achiziție pt. Vito și Balenă ?
              Lord W126 500SE -> 2.5D
              Lady W123 230C -> 240D
              W124 -> 200D
              W208 CLK200 -> 2.0

              W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
              Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
              Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

              Comment


              • Vito daca nu ma insel ma ajunsese vreo 6000 de euro dar nu am mai primit bani astia pe el anul trecut,am fost nevoit sa il dau la un schimb...a fost o masina buna,dar eu pur si simplu nu ma inteleg cu CDI-u si gata(ma enerveaza,sunt sensibile,cu o gramada de problemute,etc- nu ma intereseaza ca se rezolva usor sau nu ci simplu fapt ca sunt mai slabe deacat modelele vechi ma enerveaza)!

                Asa ca TurboDiesel e pt mine,W140 urmaresc de multi ani si uite asa s-a ivit ocazia cu balena asta pe care o cunosc de 15 ani si istoricul ei,tot!Are 120 mii km reali,a fost tinuta numai in garaj si a costat 8500 de euro + alte cheltuieli,probabil o sa ajunga 10 mii.

                Comment


                • Originally posted by prudom View Post
                  N-am avut o parere prea buna despre C-classe pana acum...si al naibii nu pot sa mi-o schimb,desi vreau : Am luat una de afara,nerulata in tara,bla-bla...masina full,motor diesel 2,2,etc.Ceva motorina de Romania...si intr-o luna si ceva,face figuri pompa de injectie...
                  Eu am si acum un c class din 96 diesel classic si nu a avut nici nu are vreo problema la pompa.
                  Si mi ar fi rusine sa zic ce nu a consumat masina asta ca tot ziceam (E scump impozitul i vreau sa vad cum moare un Mercedes) dar inca. Apa paie si bataie.


                  Sent from my E6533 using Tapatalk

                  Comment


                  • Originally posted by Nicky85 View Post
                    Eu am si acum un c class din 96 diesel classic si nu a avut nici nu are vreo problema la pompa.
                    Si mi ar fi rusine sa zic ce nu a consumat masina asta ca tot ziceam (E scump impozitul i vreau sa vad cum moare un Mercedes) dar inca. Apa paie si bataie.


                    Sent from my E6533 using Tapatalk
                    Acum ca mi-ai adus aminte mi se pare amuzanta situatia...la vremea aia in urma cu 8 ani consideram o problema grava faptul ca C-ul meu nu fugea si nu tragea la fel de tare ca atunci cand a iesit din fabrica defapt singura problema la motorizarile de 2,2 clasic era partea electronica la pompa si se manifesta in felul asta,dar diferenta era minora - adica nici nu iti dadeai seama daca masina are o problema sau nu,doar daca mergeai cu alta cu km mai putini sau stiu eu,in stare perfecta si fugea un pic mai tare...

                    Comment


                    • Au disparut jantele bling-bling si am revenit la cele cu care a iesit din fabrica.
                      Dimensiune talon 235/60/16 (ca la SUV-uri) presiune 1,9....balena pluteste din nou )

                      Comment


                      • Pacat de culoare.Am un c220 tot gri si ma gandesc la revopsit.Jantele bling erau tot pe 16?

                        Comment


                        • Mi se pare ca e una din culorile cele mai elegante si se si potriveste.Cu jantele stock arata cel mai bine

                          Comment


                          • Magarul din dotare

                            Mai postez si eu din an in paste )

                            Senzatia verii - Magarus 4x4
                            an fabricatie - 1986
                            km - necunoscuti
                            motor - V6 aspirat 220CP
                            cutie cu reductor - 4 viteze la mic,4 la mare
                            4x4 - diferentiale blocabile fata-spate










                            Pt cei ce nu cunosc modelul,i se spune magarus deoarece nu prea fuge ci cara ca un magar - trage la fel indiferent ca e gol sau plin,deal sau vale...nu prea cunoaste limite

                            Comment



                            • Balena cum arata la interior?
                              Camionul e reconditionat ? Cred ca se incadreaza la retromobil.
                              Stefan

                              Comment


                              • Deci bai frate ce de masini, si toate sticla, imi vine sa ma mut in bena magarusului la cum arata, canapea frigider . . .
                                W110-2.0 D 1966
                                W115-2.0 D 1971
                                W123-2.4 D 1982

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF