Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Recomandari si pareri (bune) despre Service-uri Auto !

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Recomandari si pareri (bune) despre Service-uri Auto !

    Topic pentru service-urile de care sa ne ferim este deschis, dar unul in care se recomanda anumite service-uri nu am gasit,
    Am deschis eu unul

    As vrea,daca va rog frumos, niste pareri despre 2 service-uri din Cluj-Napoca,

    1. GENERAL TEHNO GRUP cutii de viteze
    Adresa: Str. Stanescu Popa nr. 17A, Cluj Napoca, judetul Cluj,
    Telefon: Tel. 0264.454.432; 0744.950.193; 0744.272.968; Fax 0264.454.432


    2. Imi puteti recomanda deasemea un sevice care se ocupa cu geometria rotilor,pentru a-mi putea regla geometria la un w202, in Cluj-Napoca, sa aiba preturi reale si sa faca treaba buna,

    Va multumesc,

    Puteti da recomandari despre service-uri bune din intreaga tara,

    Toate cele bune !
    W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
    http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

  • #2
    Eu imi fac cam tot singur si in rest apelez la prieteni, cunostinte si mai nou la voi de pe forum sa imi sfatuie pe cineva in Jud Muressau unde o fi. Cunosc un electrician si un mecanic buni si nu foarte scumpi dar din pacate mecanicul sta cam rau cu timpul. In rest o gloata de nesimtiti si neseriosi care m-au facut sa imi fac eu tot ce pot pe la masina din cauza preturilor si minciunii cu care s-a intalnit tatalmeu si eu pana m-am convins, asa ca inafara de reglat motor si chestii la care am nevoie de elevator fac tot singur. chiar si la mecanic si electrician cooperez pentru a vedea ce se face ce se schimba si cum. Colegi de forum,cu w 123 w 124 in special pe care pot va ajut si in week puteti veni sa vedem si de steluta voastra, cand e vorba de placute, schimburi de consumabile, cutii, grupuri, tobe, piese anexe motorului, mecanica asta care e simpla si totusi costisitoare la service-uri. Tinichigerie stiu pana la stadiul de vopsire unde ma opresc pentru ca nu imi plac conditiile din "aer liber" si nu am sculele necesare.
    Last edited by Dj Sky; 12-14-2009, 14:17 PM.

    Comment


    • #3
      Service pe Calea Turzii, in spate la magazinul EuroCar,
      -mi-am schimbat acolo telescoapele.
      -pret 150 lei pentru toate 4
      -timp aprox 1 ora

      Este un tip Andrei, lucreaza bine, are si scule, preturi ok,
      Eu am fost multumit,
      W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
      http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

      Comment


      • #4
        Si eu consider ca daca stii sa iti repari masina,mai bine o faci singur.E mult mai sigur!Cu service-urile e dubioasa treaba...De exemplu,am intrebat la un service(la Bragadiru) cat ma costa manopera la schimbul de ulei din a mea cutie de viteze manuala si mi-au zis 85 ron(ca,de,aveau gresie in birou) si pe urma am intrebat la un service care se afla la mine in cartier(Eroilor) si mi-au zis ca ma costa manopera 30 ron...dar nu aveau gresie in birou!!!Asta ca sa fac un pic de misto!Sincer,l-as fi facut singur,dar nu pot sa desfac busonul de umplere din cutie..Nu cred ca l-a desfacut nimeni din 95 incoace!Sarbatori fericite tuturor!
        W124 E220 din 95

        Comment


        • #5
          Un service serios am vazut ca este la piata Domenii, B-dul 1 Mai,asa numitul "La Caprita". Au si utilaje de prelucrat, repara si chiuloase, sunt baieti tineri,seriosi si bine pregatiti.

          Comment


          • #6
            Un atelier de tinichigerie in Bucuresti pt schimbat 2 praguri ,pus 3 petice + grunduit antifonat la un w 124 ?

            Am intrebat de curiozitate la un service si mi-au dat un pret de trebuia sa vand masina ca sa achit manopera ... )

            Comment


            • #7
              In Bucuresti ce service-uri bune sunt ma intereseaza pentru schimb de ulei si filtre

              Comment


              • #8
                Masurare compresie motor in Cluj-N

                Va salut domnilor,

                Cine imi spune unde pot sa masor compresia la motorul meu 2000cmc benzina, in Cluj-Napoca, sa fie ok dar sa nu ma usuce de bani.

                Multumesc !

                Claudiu,
                0741.096.812
                W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
                http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

                Comment


                • #9
                  Salutare !

                  Imi poate, recomanda cineva un service in Cluj unde pot face un test de amortizoare cu un aparat cat mai professional .

                  Multumesc !
                  W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
                  http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

                  Comment


                  • #10
                    Salutare,

                    Vad ca e cam mort topicul asta,

                    Trebuie sa imi reglez geometria la masina, imi puteti recomanda careva un service care stie sa faca bine treaba asta, si sa aiba preturi ok, adica normale.

                    Trebuie reglaj fata - spate.
                    Cluj - Floresti - Baciu.

                    Multumesc !
                    W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
                    http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

                    Comment


                    • #11
                      Nu are nimeni o recomandare sau ceva ?
                      Am sunat pana acum la 2 service uri care fac reglaj geometrie si nici una nu pot /nu stiu regla si spatele, si vreu sa o fac fata-spate daca o fac.

                      Multumesc !
                      W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
                      http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

                      Comment


                      • #12
                        Am rezolvat pana la urma, am fost in Zalau si am reglat-o acolo.

                        Pe strada Sarmas, la nr 45 parca este un service super OK, preturi corecte, mecanici ok, sef de receptie si mai ok.

                        M-a costat 100 lei reglaj geometrie fata-spate, si 30 lei test telescoape, bonus gresare bucsi bara stabilizatoare, ca faceau ca toti draci .

                        Reglajul s-a facut oarecum clasic, adica nu s-a facut cu aparate digitale, legate la computer, ci s-a facut cu niste rigle, suporti cu laser,reglanduse manual, mecanicul mi-a spus ca este mai ok asa, se poate regla mai precis si ramane toleranta mai mare in timp.
                        Mecanicul parea ca stie ce face.

                        Voi ce parare aveti, o fi asa sau e mai bine cu aparat digital ?

                        Toate cele bune !
                        W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
                        http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

                        Comment


                        • #13
                          Salut.
                          Service foarte bune puteti gasii in Otopeni, pe strada Ardealului nr.9, pe langa reprezentanta Automobile Bavaria de la centura. Bosch Car Service-Atlantic Motors se numeste. Telefon de contact ar fi 0752144594 sau 0756333278. Au parte de mecanica(stand de frane, de geometrie, diagnoza) si parte de tinichigerie/vopsitorie(cabina de vopsit, stand de pregatire)
                          Au acum oferte(meniuri) pentru pregatirea de iarna, pentru revizii:
                          -99 lei- inlocuire anvelope, echilibrare roti, verificare punte fata/spate si eficienta franare/suspensie;
                          -129 lei- inlocuire anvelope, echilibrare roti, verificare punte fata/spate si eficienta franare/suspensie, verificare sistem iluminat, verificare si completare nivel ulei motor si lichid racire, verificare si reglare unghiuridirectie, completare solutie parbriz;
                          -la revizie difera in functie de autoturism- daca faceti revizia la ei, va ofera filtru de ulei si 5 litri de ulei gratis;
                          Au si persoana desemnata pentru rezolvarea dosarelor de dauna( asta m-a interesat pe mine), lucreaza cu toate asigurarile se misca si repede, dau si masina de schimb gratis la inlocuit pe perioada reparatiei( si asta m-a interesat).
                          Asta am citit de pe un pliant de la ei.
                          Attached Files

                          Comment


                          • #14
                            Salutare,

                            Am probleme cu pompa de benzina, mai preci nu alimenteaza motorul cu benzina, mai multe detalii aici :


                            Recomandati-mi va rog un electrician/mecanic in Cluj, unde as putea-o duce sa verifice pompa de benzina a fierului sau eventuala defectiune.[/U]

                            Multumesc
                            Claudiu,
                            0741.096.812
                            W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
                            http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

                            Comment


                            • #15
                              Buna seara dragi colegi de forum....as avea si eu o intrebare si anume daca exista cineva care a cumparat piese,ulei ,filtre etc de la "reviziemercedes.ro" firma on-line la care se face reclama aici.... Daca aveti ceva pareri despre ei,seriozitate,bune,rele,etc. v-as fi recunoscator daca ati posta aici cateva impresii...multumesc anticipat tuturor.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF