Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes, dar de ce?

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mercedes, dar de ce?

    Majoritatea membrilor acestui forum sunt( cred ) detinatori de Mercedes: antic, clasic, neoclasic, sau, cu putin plastic. Dar de ce Mercedes? Asta e intrebarea.
    Last edited by timisoreanul; 03-15-2008, 23:28 PM.
    Prostia si Hotia au cucerit Romania.

  • #2
    Nu stiu restul. La cobra raspunsul e simplu: ieftin la cumparare (care vinde nu prea stie ce are in curte), costuri de intretinere relativ mici, tanc, desi are 20 - 30 de ani impune respect pe strada, in caz de accident nu se face acordeon, arata bine (daca e spalata), spatiu interior mai mare deca unele tzari ale ue, placerea de a stii ca conduci una din ultimele masini "built for a standard not for a quick profit". ar mai fi multe...astea sunt doar cateva

    Comment


    • #3
      Din intimplare...vroiam un bmw520 din 1992-1994 si m-am pricopsit cu w201 din 1990....intimplarea(ce este drept cam visam de mic la un mercedes de ambasada)

      Comment


      • #4
        Pt ca are interioarele cele mai frumoase si mai comfortabile dintre toate masinile fiabile si pe care mi le permit.Asa interioare frumoase mai gasesti la Rover 75,dar nu e fiabila,si la alte marci pe care nu mi le-as permite(Bentley,Jaguar,Vw Phaeton,etc).
        Pt stilul sau clasic care ma prinde si imi place foarte mult.
        Anumite chestii au evoluat datorita tehnologiei dar altele au scazut din cauza fabricarii pe banda rulanta pt "quick profit".Amicul M.I.R ma tot batea la cap cu "scaunele moi ale unui mercedes vechi care nu si-au pastrat calitatea dupa 95",si nu prea il credeam.La intalnirea de azi m-am urcat intr-un bot de cal si pot sa spun ca au fost cele mai moi si mai bine facute scaune de mercedes pe care mi-am asezat fundu pana acum.Daca mi-as permite dpdv financiar,cred ca mi-as lua cate un exemplar din fiecare model mercedes care imi place,mai ales din cele de dinainte de 95.Asta e alta calitate a mercedesului care din pacate incepe sa si-o piarda in ziua de azi,individualitatea modelelor.
        MÃREAȚA COBRA

        Comment


        • #5
          Daca ar fi sa enumar 3 motive care m-au facut sa aleg mercedes:
          1) exterior bine finisat, tabla si vopsea de calitate super
          2) interior bine gandit, totul bine pus la indemana soferului si ...un confort de nedescris
          3) o rezistenta in timp de invidiat si greu de comparat cu alte marci(motor/caroserie/accesorii).
          Pe scurt, raportul intre eleganta/confort si costuri (cat si cele de intretinere) cel mai reusit.

          Comment


          • #6
            cum spunea profu meu de fizica din generala exista 2 tipuri de masini..........MERCEDES si altele........mertzanu deocamdata e singura mashina.........am ales mercedes pt ca e o mashina sigura bine construita si pentru ca se gasesc multe ieftine si intretinute in unele cazuri
            God, If you give us Tupac back, we will give you Justin Beiber

            Comment


            • #7
              am ales 124 pt ca pare una din cele mai frumoase merturi facute alaturi de 129

              daca e sa aleg tehnologia,atunci o japoneza da clasa fara drept de apel unui mercedes. am vazut modele de crown,cressida mult mai tehnologizate de prin 78-80 decat avea S-classe,si cu o finisare fara cusur

              Comment


              • #8
                Originally posted by asfalttango View Post
                ce este drept cam visam de mic la un mercedes de ambasada
                Şi eu visam de mică la un mercedes de ambasadă, care arată într-un fel...Aşa cred că s-a infiltrat ideea cu mercedes. Subscriu la ce au scris colegii până acum. M-am setat pe mercedes şi nu prea îmi scoate nimeni ideea asta din cap. O să mă psihanalizez şi revin cu explicaţii.
                Există patru lucruri care nu se mai întorc niciodată: cuvântul spus, săgeata trasă, trecutul şi o şansă ratată.
                Mercedes W116 200D (Amalia)
                Mercedes W123 280E (Tigresse)-făcut istorie, vândută unor ţepari, prin alţi ţepari, rust in peace
                BMW 850 4990cmc (Black Beauty)
                Ford Explorer XLT 4000cmc (Haiduc)
                http://www.youtube.com/watch?v=SKd0VII-l3A

                Comment


                • #9
                  din intamplare...dar nu am regretat nici o clipa(poate doar cand m-a lasat in drum )
                  “Alaturi de hidrogen, prostia este cea care se gaseste in cantitatea cea mai mare in Univers.” (Thomas Edison)

                  Comment


                  • #10
                    De ce mercedes ...?(?)

                    I know why the the caged bird sing ,ah me ...
                    ce poate fi mai frumos !!!...Cats ,ai intuit foarte bine si adevarul este acesta...
                    mi-am dorit mertedes pentru ca am vrut sa fiu liber .
                    nicaieri ,niciodata nu m-am simtit mai bine ca atunci cand merg cu aceasta masina .masina facuta pentru oameni care sfideaza limitele."De fapt o limita exista pentru ca noi santem deja dincolo de ea." (hegel ..logica)
                    steen

                    Comment


                    • #11
                      A fost visul meu sa am un mercedes, am condus si alte masini dar in mercedes ma simt cel mai bine. Urmatoarea va fi una mai veche mi se pare ca au mai multa personalitate
                      DIESEL FAN

                      Comment


                      • #12
                        Pe langa cele amintite mai inainte, cred ca e si un mod de viata, o stare de spirit. Si cum nimic nu este intamplator in aceasta viata...
                        Prostia si Hotia au cucerit Romania.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by dark_mind View Post
                          A fost visul meu sa am un mercedes, am condus si alte masini dar in mercedes ma simt cel mai bine. Urmatoarea va fi una mai veche mi se pare ca au mai multa personalitate
                          cum ti-ar sta intr-o asa masina ?
                          crezi ca e destul de veche ?
                          Attached Files

                          Comment


                          • #14
                            pe linga faptul ca mi-am dorit de mic copil un MB, dupa ce l-ai condus nu stiu ce altceva ti-ar mai place asa de mult, am condus masini noi, bune dar nu se pot compara cu placerea de a conduce 190-ul meu vechi, probabil ca e ceva care ne intra in singe.
                            Marinarul.tk
                            Proud owner of C180/96

                            Comment


                            • #15
                              Am rude care dupa revolutie aveau numai Mertzuri in curte, ocazional trageam cate o plimbare in ele, eram fascinat de cum mergeau, ce linii si tinuta de drum perfecta aveau, toata nebunia ma facut sa-mi doresc o asa masina, cu timpul am avut multe masini, dar Mercedes am avut ocazia sa achizitionez acum un an, tot de la o ruda, masina tinuta numai in garaj si scoasa la plimbare o data pe luna, pana in momentul achizitionarii nu eram prea familiarizat cu ea ca masina dar acum sunt fascinat de tot, modul in care este facuta, simpla si rezistenta dar mai ales faptul ca face din sofat o adevarata placere.
                              Eu la capitolul marci auto ma opresc aici!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF