Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cum se află codul de la casetofon?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Buna seara.Ma numesc Andrei ,am 24 de ani și m-am stabilit de câteva luni în Germania,sofer pe tir.Munca grea as zice dar plătit binișor.Mi-am cumpărat recent un Mercedes Citan din 2013,motorizare diesel.Foarte eficient si util ca transport și familial având în vedere că suntem deja 3 .Am decuplat casetofonul pentru a-i atașa un accesoriu necesar Gps-lui iar cand am cuplat tot înapoi mi-a cerut codul.Stiu ca poate sunt nou aici si n-am îndeplinit încă termenii pentru a vă cere ajutor însă sunteți ultima mea speranța.Sper să aveți va rog bunăvoința de a mă ajută.Seria vin este WDF4156051U135067.Va rog să mă luați și pe mine în considerare,este foarte aiurea să nu ai putin ambient in mașină.

    Comment


    • Buna ziua, ma poate ajuta cineva cu codul la radiocadetofon? WDB1681311j802640 multumesc mult.

      Comment


      • Originally posted by Alin992 View Post
        Buna seara.Ma numesc Andrei ,am 24 de ani și m-am stabilit de câteva luni în Germania,sofer pe tir.Munca grea as zice dar plătit binișor.Mi-am cumpărat recent un Mercedes Citan din 2013,motorizare diesel.Foarte eficient si util ca transport și familial având în vedere că suntem deja 3 .Am decuplat casetofonul pentru a-i atașa un accesoriu necesar Gps-lui iar cand am cuplat tot înapoi mi-a cerut codul.Stiu ca poate sunt nou aici si n-am îndeplinit încă termenii pentru a vă cere ajutor însă sunteți ultima mea speranța.Sper să aveți va rog bunăvoința de a mă ajută.Seria vin este WDF4156051U135067.Va rog să mă luați și pe mine în considerare,este foarte aiurea să nu ai putin ambient in mașină.
        Incearca 0383

        Originally posted by mistretu View Post
        Buna ziua, ma poate ajuta cineva cu codul la radiocadetofon? WDB1681311j802640 multumesc mult.
        Incearca 21712
        http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


        www.mbretrofit.ro

        Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

        Comment


        • cod cd sprinter 413

          Salut !
          Mi-au schimbat masina la firma si din pacate pt mine nu am codul cd si e naspa rau.
          Daca ma poate ajuta cineva,ii multumesc f.mult.
          VIN wdb9046131R436295.
          Multumesc.

          Comment


          • Va salut colegi!
            Am si eu o mare rugaminte la voi,in urma cu cateva zile mi-am schimbat Mercedesu cel vechi,un w 202 ,cu unul putin mai nou, un c180k W203 fabricatie 2005. Problema e ca trebuie sa-i schimb bateria si am nevoie urgenta de codul de casetofon.
            VIN-ul masinii este WDB2030461A767930 . Va multumesc anticipat ,o seara faina !

            Comment


            • problema cod cd

              Salutari dragi colegi. Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un cod pt casetofon original 10 cd de la un A140 ?
              VIN : WDB1681311J815822

              Multumesc anticipat

              Comment


              • Originally posted by LPNASTASE View Post
                Salutari dragi colegi. Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un cod pt casetofon original 10 cd de la un A140 ?
                VIN : WDB1681311J815822
                Multumesc anticipat
                Daca casetofonul tau arata ca cel de-aici, fa-ti cont si introdu serialul de pe spatele casetofonului. Asta inseamna ca trebui sa-l scoti... Sansele de reusita nu sunt garantate. Dupa VIN e posibil sa reusesti la reprezentanta. Bafta!
                W168 or nothing!

                Comment


                • Am un radio cd mercedes audio 10 cd, am scos bornele si nu am codul.
                  VIN-ul este WDB1680061J805733. Multumesc anticipat.

                  Comment


                  • Bună seara stimați colegi.Ajutați-mă și pe mine va rog frumos: WDB 1681331J974188.Este vorba despre un Audio 10.Vă mulțumesc foarte mult

                    Comment


                    • Buna am un mercedes a160 ma puteti ajuta si pe mine cu codul la radio seria:wdb1680331j285298.multumesc!

                      Comment


                      • Buna ziua,
                        Ma puteti ajuta si pe mine cu un cod pentru un audio 10 cd A--- model --- S/NO.--- VIN WDC1631131A393961.
                        Va multumesc
                        Last edited by Florin_WES; 03-25-2017, 23:11 PM.

                        Comment


                        • cod cas

                          Salut am si eu un Vaneo si nu am codul pentru casetofon . Casetofonul este un Mercedes 30 sound . VIN-ul WDB4147001N237648

                          Comment


                          • Buna ziua
                            Ma poate ajuta careva cu Codul pentru casetofon ??
                            Model Audio 10 CD
                            VIN: WDB1680331J588682
                            Multumesc !

                            Comment


                            • Salut !
                              Am rugamintea sa ma ajutati cu un cod pentru deblocarea Radio-cd 10 audio, WDB1680331J622714.
                              Multumesc mult !

                              Comment


                              • Salut mi am facut cont pe radio it am introdus modelul audio 5 Panasonic si seria de pe casetofon dar imi apare ca e introdusa gresit. Mentionez ca am audio 5 seriala nr. --- si seria lui e --- poate imi spune cineva ce am gresit sau un cod de deblocare cu seria asta. Multumesc!
                                Last edited by Florin_WES; 03-16-2017, 21:03 PM.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF