Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Schimb auto, pareri ?

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimb auto, pareri ?

    am gasit un E230 benzina din 98,curat,piele,clima automatica,cutie manuala,si haleshte la schimb coupe-ul meu+1500.....nu stiu ce sa fac.....pareri?

    Originally posted by DMIHNEA View Post
    am gasit un E230 benzina din 98,curat,piele,clima automatica,cutie manuala,si haleshte la schimb coupe-ul meu+1500.....nu stiu ce sa fac.....pareri?
    Citind ceva pareri ale nemtilor,cam toti regreta trecerea de la w124 la w210,mi-e sa nu ma manince aiurea.....in afara de esp,si incalzirea in scaune.....nu prea ar mai fi ceva in plus,,,,
    Last edited by Danny_bb; 01-02-2008, 15:36 PM.

  • #2
    Pentru sosele in vest (occident) W210
    Pentru aratura Roministan W124

    Obligatoriu cutie automata.
    Originally Posted by DMIHNEA "Citind ceva pareri ale nemtilor,cam toti regreta trecerea de la w124 la w210" ...
    ...Aceasi reactie au avut-o toti referitor la W123 vs W124
    Last edited by orca; 01-02-2008, 15:36 PM.
    .. ________ ..
    o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
    (Oo\==/oO)
    ..U...............U.
    Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
    http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

    Comment


    • #3
      nu se puse pe w210 automata cu 5 vit,pe motoare 230 sau 250d.Lumea se plinge de plinge de calitatea scazuta in comparatie cu w124......mincarimi am mereu,initial pruritul era de mers la banca si apoi luat un ML,dar ma calmasi....nu e oare mai mult decit pura intimplare faptul ca pe site-uri de vinzari w124 costa mai mult decit w210(anumite modele)
      Last edited by DMIHNEA; 01-02-2008, 15:38 PM.

      Comment


      • #4
        La prima generatie de W210 cutia automatica cu 5 viteze nu sa pus la motoarele in 4 cilindri si 5 cilindri, abia de la 6 cilindri (benzinar) in sus, dar si cutia in 4 viteze e foarte buna (raport bun), nici tu pe W124 motor 4 cilindri nu ai cutie automata cu 5 viteze.
        Last edited by orca; 01-02-2008, 16:12 PM.
        .. ________ ..
        o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
        (Oo\==/oO)
        ..U...............U.
        Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
        http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

        Comment


        • #5
          pe coupe am 5 vit manuala,am uitat sa mentionez ca w210 are xenon,tapiterie in 2 culori(scaune negre,fete usi +bord negru-bej,juma-juma)

          NU se combina nimic,au sosit foto suplimentare cerute,masina a avut gpl si semne clare ca fuse minarita la km..
          Attached Files
          Last edited by Danny_bb; 01-03-2008, 00:38 AM.

          Comment


          • #6
            scuze de interventie, dar cum ti-ai dat seama de faza cu kilometrii manariti? din foto?

            ce fel de foto? (ce era fotografiat?) ma intereseaza pentru a sti ce sa urmaresc si eu in cazul achizitionarii unei alte masini!!!
            Last edited by Danny_bb; 01-03-2008, 00:38 AM.
            DON'T DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY !!!

            Comment


            • #7
              motor,tapitzerie.......volan.....

              Comment


              • #8
                124 e foarte bun. Mai bun decit un ochios, oricum... Parerea mea...

                Comment


                • #9
                  Dmihnea,te credeam om serios ce D-zeu,uita de ideea asta!
                  M-a mancat si pe mine anu trecut si dupa ce m-am vazut cu ochiosu' luat si toti ma felicitau ca am trecut si eu la o masina mai noua...,mi-am dat seama ca nu e diferenta intre un 124 bun si ochios,iar la intretinere si piese....stii prea bine ce te asteapta la w210
                  Eu am revenit repede la 124 si l-as da doar pt un G-classe dar si ala pana in '98 maxim
                  Last edited by prudom; 01-03-2008, 20:19 PM.

                  Comment


                  • #10
                    La tine prodom,nu se aplica teoria,tu vinzi mereu...io nu am timp si bani sa vind si sa cumpar auto....ma sunara cei cu w210 iar,acum vor ei masina mea,au priceput ca C124 e mai usor de vindut decit w210 2.3 benzina....miine spal coupe-ul bine si ma duc peste ei....scopul final sa raminem la coupe si 1000 euri pentru w210....si trecerea de proprietate care costa 480 euro o suporta ei...daca voi regreta sa dati cu pietre dupa mine....

                    Comment


                    • #11
                      Ce-ai facut maestre?esti proprietar de w210 sau nu?

                      Comment


                      • #12
                        Iar m-am calmat,cred ca de tot.Cred ca ma duc in DE sa iau o scirba de w124,FULL.Daca ma repatriez vreodata nu vin fara un G pe gaz,nicidecum diesel

                        Comment


                        • #13
                          m-am uitat si eu la preturile de afara dar fara 4000 n-am gasit unul(w124) pe placul meu,tre sa ai noroc sa-l gasesti mai ieftin si bun.Au crescut preturile si in DE,dupa ce au carat la ei in tara bulgarii si rusii in disperare!
                          Last edited by prudom; 01-10-2008, 20:26 PM.

                          Comment


                          • #14
                            orca,tu care esti studiosu gaseste o lista de consumuri carburant w124

                            Comment


                            • #15
                              Vine baiatu...

                              w124.org l'amicale francophone des Mercedes-Benz W124, S124, C124, A124, V124

                              dupa ce deschide pagina dai pe Versions (in bara de sus, a treia), si apar toate modele 124, selectezi modelul si aflii tot ce vrei.
                              .. ________ ..
                              o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                              (Oo\==/oO)
                              ..U...............U.
                              Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                              http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF