Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Circuitele DTM

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Circuitele DTM

    Probabil ca multi dintre voi se uita la aceste circuite, asa ca m-am gandit sa impartasim impresiile referitoare la ele.
    Pilotul meu favorit este indiscutabil Bernd Schneider, si chiar ma supara faptul ca anul asta nu a fost in cea mai buna forma.
    Imi place masina lui La Rosa, singura portocalie de pe circuit, chiar iese in evidenta!
    Voi ce parere aveti?
    Last edited by stefan; 10-08-2007, 14:54 PM.
    Das Neueste vom Erfinder des Autos. Die neue Mercedes-Benz.

  • #2
    Eu nu m-am mai uitat le DTM de vreun an si ...atunci tineam cu Hakkinen si Paffet ...imi placea mertzul lu Hakkinen
    | Anulare DPF, Anulare EGR, Chiptuning |

    Comment


    • #3
      Da, si mie imi placea Gary Paffet mai ales in anul 2005 in care a castigat.
      Si, anul asta...au dat-o in bara....Bruno Spengler a pierdut in fata lui Mattias Ekstrom care a reusit a zecea victorie..... .....Tom Kristensen nici nu a apucat al doilea tur de pista ca a si avut nevoie de ingrijiri medicale in urma unui impact cu o alta masina...

      Uite si rezultatele:

      1. Mattias Ekstrom (Red Bull Audi A4 DTM) 27 tururi/ 1h10m16,441s
      2. Martin Tomczyk (Red Bull Audi A4 DTM) +3,826s
      3. Daniel La Rosa (Mercedes) +7.,057s
      4. Alexandros Margaritis (Mercedes) +8,451s
      5. Paul Di Resta (Mercedes) +9,036s
      6. Jamie Green (Mercedes) +10,913s
      7. Bernd Schneider (Mercedes) +13,743s
      8. Gary Paffett (Mercedes) +14,460s
      9. Timo Scheider (GWlus/Top Service Audi A4 DTM) +16,859s
      10. Mika Hakkinen (Mercedes) +17,271s
      11. Lucas Luhr (Philips Audi A4 DTM) +33,245s
      12. Mike Rockenfeller (S line Audi A4 DTM) +33,801s
      13. Mathias Lauda (Mercedes) +36,139s
      14. Bruno Spengler (Mercedes) +56,850s
      15. Vanina Ickx (Audi A4 DTM) +1m05,012s

      Abandonuri:
      Christian Abt (Playboy Audi A4 DTM) +22 turui (coliziune)
      Tom Kristensen (Siemens Audi A4 DTM) +27 tururi (accident)
      Susie Stoddart (Mercedes) +27 tururi
      Alexandre Premat (Audi Bank Audi A4 DTM) +27 tururi (accident)
      Adam Carroll (Audi A4 DTM) +27 tururi (accident)
      Last edited by GTR-said; 06-04-2007, 08:25 AM.
      Das Neueste vom Erfinder des Autos. Die neue Mercedes-Benz.

      Comment


      • #4
        Urmatoarea cursa va fi pe 10.06.2007 la "Brands Hatch" .Oare pe ce post se difuzeaza... ?
        | Anulare DPF, Anulare EGR, Chiptuning |

        Comment


        • #5
          Pai cred ca pe TV Sport, nu?
          Tre' sa ne documentam!
          Das Neueste vom Erfinder des Autos. Die neue Mercedes-Benz.

          Comment


          • #6
            Deutsche Tourenwagen Masters

            Se pare ca nu se stie inca daca TV Sport va difuza si de data asta circuitul DTM...
            Probabil ca vor anunta cu 2 zile inainte. Eu oricum, sunt cu geana pe ei!
            Cred ca imi iau si liber de la serviciu ca parca vad ca circuitul o sa fie in jurul orei 15:00.
            Daca aflu inainte....anunt si pe forum.
            Das Neueste vom Erfinder des Autos. Die neue Mercedes-Benz.

            Comment


            • #7
              Deutsche Tourenwagen Masters

              Sambata, 09.06.2007 pe programul SPORT KLUB la ora 14.30, reluare la 03.15 noaptea.
              Das Neueste vom Erfinder des Autos. Die neue Mercedes-Benz.

              Comment


              • #8
                sincer...eu n-am auzit de programu ala
                | Anulare DPF, Anulare EGR, Chiptuning |

                Comment


                • #9
                  e nou, cauta-l bine in grila de programe, dar s-ar putea sa iti trebuiasca abonamentul extra, nu stiu sigur....asta daca ai cablu de la RCS
                  Das Neueste vom Erfinder des Autos. Die neue Mercedes-Benz.

                  Comment


                  • #10
                    Nu stiu daca s-a mai uitat cineva la circuitul de la Brands Hatch de duminica, eu m-am uitat si am fost foarte dezamagita.
                    Circuitul a fost castigat intr-adevar, de Mercedes-Benz, prin Bernd Schneider, dar cu foarte mare greutate. Spre deosebire de vremurile in care, lumea se cam obisnuise (si saturase, poate) de victoria Mercedes, lucrurile s-au schimbat acum radical.
                    Locul 2 a fost ocupat de Martin Tomczyk, iar pe locul 3 a fost Matias Ekstrom, lucru care l-a adus direct in fruntea clasamentului.
                    Schneider, desi a iesit invingator, nu ocupa decat pozitia a treia a clasamentului.
                    Nu am mai avut nervi suficienti sa privesc si dupa trecerea liniei de sosire a lui Schneider, respectiv festivitatea de premiere si toate cele.... Mai bine imi aduc aminte de vremea cand cele trei locuri pe podium apartineau in totalitate Mercedes-Benz.

                    Rezultate: Brands Hatch DTM

                    1) Bernd Schneider (Mercedes-Benz) 1h05m10.090s
                    2) Martin Tomczyk (Audi) 1h05m10.633s
                    3) Mattias Ekstrom (Audi) 1h05m11.345s
                    4) Mika Hakkinen (Mercedes-Benz) 1h05m16.272s
                    5) Bruno Spengler (Mercedes-Benz) 1h05m16.567s
                    6) Jamie Green (Mercedes-Benz) 1h05m32.575s
                    7) Alexandre Premat (Audi) 1h05m36.915s
                    8) Christian Abt (Audi) 1h05m39.811s
                    9) Alexandros Margaritis (Mercedes-Benz) 1h05m40.308s
                    10) Gary Paffett (Mercedes-Benz) 1h05m43.043s
                    Das Neueste vom Erfinder des Autos. Die neue Mercedes-Benz.

                    Comment


                    • #11
                      Pe 13 octombrie plec la o cursa DTM la Hockenheim.

                      Cursa e pe 14, si pe 15 o sa avem o sesiune de drive teste, si dpua asta un pilot o sa se dea cu mine in dreapta pe circuit.

                      Am de gand sa fac 234972862973990 de poze.

                      Comment


                      • #12
                        Hmmm... Cam putzine...

                        Comment


                        • #13
                          Le bagi aici sa crape si ochiul nostru de invidie.
                          http://www.fanmercedesbenz.com/ - totul despre Mercedes-Benz

                          Nothing will make a driver more faithful to a car, then a car that is faithful to its driver. "Mercedes-Benz"

                          Comment


                          • #14
                            da

                            acum am primit biletul de avion pe mail

                            plec pe 13 dimineata si vin pe 16

                            deci poze pe 17

                            Comment


                            • #15
                              Am inteles ca la cursele DTM, masinile nu au voie cu ESP si ASR?
                              Still Loving MB

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF