Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalnire nationala - Clubmercedes.ro

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Eu vin cu prietena :P. Se va tine pana la urma la Sibiu intalnirea?
    Waeco
    Accesorii Auto

    Comment


    • #62
      Eu vin cu prietena :P Perioada s-a stabilit?
      Waeco
      Accesorii Auto

      Comment


      • #63
        1.Mircea600sel-2 persoane
        2.SergiuMB-2 persoane
        3.Claudiu. g
        4.Zsolti1981
        5.Sebastian 77
        6.Centrocar
        7.Razor
        8.Razvanmoto-1 persoana
        9.Paul1983- 2 persoane
        10.George_b-2 persoane
        11.Prodetailing- 2 persoane
        12.shakale
        13.zsoltcox
        14.vintilamariu_SB
        15.LEO.SR
        16.Mihutz
        17. .............?



        Perioada s-a hotarat: 1 MAI 2010 SIBIU

        sigpic

        "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

        Comment


        • #64
          Originally posted by mircea600sel View Post
          1.Mircea600sel
          2.SergiuMB
          3.Claudiu. g
          4.Zsolti1981
          5.Sebastian 77
          6.Centrocar
          7.Razor
          8.Razvanmoto
          9.Paul1983
          10.George_b
          11.Prodetailing
          12.shakale
          13............?
          .....
          20..........?




          P.S. Scuze,dar ai scris in aceelasi timp cu mine.E ok asa?
          1.Mircea600sel
          2.SergiuMB
          3.Claudiu. g
          4.Zsolti1981
          5.Sebastian 77
          6.Centrocar
          7.Razor
          8.Razvanmoto
          9.Paul1983
          10.George_b
          11.Prodetailing
          12.shakale
          13.RedBull
          14.M1hai si venim si cu iubitele noastre in masini
          .....
          20..........?

          Comment


          • #65
            1.Mircea600sel-2 persoane
            2.SergiuMB-2 persoane
            3.Claudiu. g
            4.Zsolti1981
            5.Sebastian 77
            6.Centrocar
            7.Razor
            8.Razvanmoto-1 persoana
            9.Paul1983- 2 persoane
            10.George_b-2 persoane
            11.Prodetailing- 2 persoane
            12.shakale
            13.zsoltcox
            14.vintilamariu_SB
            15.LEO.SR
            16.Mihutz
            17.RedBull- 2 persoane
            18.M1hai- 2 persoane
            19. ........?


            Era ok doar ca sunt mai multe persoane.

            sigpic

            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

            Comment


            • #66
              Voi incerca si eu sa ajung daca voi reusi pana atunci sa`mi recapat steluta pe capota.

              Comment


              • #67
                Propun ceva....vad ca lumea nu stie decat sa se certe pe aici si sa spuna cine vine...dar de preturi si cazare nimeni...asa ca haideti sa mutam in alta parte unde e cineva care si-ar da interesul......
                Facebook Club Galati: https://www.facebook.com/pages/Merce...49454748669225

                Mercedes Benz C180 (W202), 1.8 benzina, 122 cp, 1995 A.K.A. FURIA ROSIE

                + Dacie 1310 din 1971 stare originala made by Renault
                si o fosta Dacie 1410 1995 prastie...
                si ultimul venit UN OU ALBASTRU Audi A2 , 1.4 benzina, 2000

                Comment


                • #68
                  Originally posted by cipa View Post
                  Voi incerca si eu sa ajung daca voi reusi pana atunci sa`mi recapat steluta pe capota.
                  Poti sa vi cu orice marca de masina ai{chiar si bmw},nu conteaza fiarele si oamenii.Te asteptam.

                  sigpic

                  "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by shakale View Post
                    Propun ceva....vad ca lumea nu stie decat sa se certe pe aici si sa spuna cine vine...dar de preturi si cazare nimeni...asa ca haideti sa mutam in alta parte unde e cineva care si-ar da interesul......
                    Pana acum doar colegul Paul1983 ne-a aratat o pensiune super frumoasa{cu piscina cu apa incalzita,peisaj superb} http://www.pensiunea-mai.ro/acomodare.html Asteptam sa aflam un pret la un grup mai mare,poate vor face ceva reducere.
                    Cat despre locatie,am ales Sibiul ptr ca este in centrul tarii si majoritatea avem aceeasi km de facut.


                    P.S. Asteptam si din partea celorlalti sibieni alte propuneri de locatie.Haide-ti sa ne hotaram odata ptr. o pensiune si sa o rezervam din timp.

                    sigpic

                    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                    Comment


                    • #70
                      [QUOTE=paul1983;115838]Este o cabana la curmatura Sibiului care chiar asa are numele(1 MAI)preturile sunt destul de mari,as putae sa fac o intrebare sa vedem cam ce reduceri se fac.Pensiunea e mortala din toate punctele de vedere,i cunosc pe patroni si o sa-i intreb cam ce pret ar face pentru noi.Are 32 de camere din cate mi-aduc eu aminte,poate multi dintre noi nu au in propriile case ce au oamenii astia acolo,ceva foarte frumos oricum,poate sunteti care o stiti sau ati mai fost,tot ce trebuie sa stiu este cate persoane se strang ca sa stiu ce sa comunic si asta bineinteles sa fie o treaba sigura ca sa nu vorbesc aiurea si sa-mi bag obrazul degeaba.Zona e foarte fru
                      moasa,undeva afara de zgomotul si poluarea orasului.
                      ''Pensiunea 1 MAI sibiu''daca o cauati pe net.[/QUOTE

                      Mie unul imi pare scump, va arat si eu un loc unde va spun sincer m-am simtit foarte bine si a fost ceva de vis (preturile sunt la jumatate fata de oferta de la acea pensiune 1 MAI Sibiu).
                      Va pun aici adresa sa va faceti singuri o parere si astept sa spuneti ce credeti despre acest loc
                      Am fost acolo si am ramas impresionat ca in Romania exista asa ceva va las sa va delectati.
                      Last edited by no problem; 02-15-2010, 18:00 PM.
                      E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

                      Comment


                      • #71
                        Sal, multumesc pt lista locul 15, 100% persoana mea este prezenta, acum sa vad cu cine vin cu nevasta sau cu pitipoanca

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by LEO.SR View Post
                          Sal, multumesc pt lista locul 15, 100% persoana mea este prezenta, acum sa vad cu cine vin cu nevasta sau cu pitipoanca
                          2PERS

                          Comment


                          • #73
                            vin si eu la intalnire la sibiu

                            Comment


                            • #74
                              1.Mircea600sel-2 persoane
                              2.SergiuMB-2 persoane
                              3.Claudiu. g
                              4.Zsolti1981
                              5.Sebastian 77
                              6.Centrocar
                              7.Razor
                              8.Razvanmoto-1 persoana
                              9.Paul1983- 2 persoane
                              10.George_b-2 persoane
                              11.Prodetailing- 2 persoane
                              12.shakale
                              13.zsoltcox
                              14.vintilamariu_SB
                              15.LEO.SR- 2 persoane
                              16.Mihutz
                              17.RedBull- 2 persoane
                              18.M1hai- 2 persoane
                              19.oana valentina
                              20. ................?


                              P.S. @oana valentina cate persoane sa trec in dreptul tau?

                              sigpic

                              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                              Comment


                              • #75
                                Scuze acuma am vazut ca lipseste postul meu, probabil nu sa postat din cauza netului meu ca un @#$ nu mai spun...deci la mine la shakale eu + 1 persoana
                                Facebook Club Galati: https://www.facebook.com/pages/Merce...49454748669225

                                Mercedes Benz C180 (W202), 1.8 benzina, 122 cp, 1995 A.K.A. FURIA ROSIE

                                + Dacie 1310 din 1971 stare originala made by Renault
                                si o fosta Dacie 1410 1995 prastie...
                                si ultimul venit UN OU ALBASTRU Audi A2 , 1.4 benzina, 2000

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF