Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

"Circulatia si integrarea MERCEDES-ului in natura"

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by asfalttango View Post
    Crede-ma ca desi e la 2 pasi de mine ,nu am ajuns la plaja de la CORBU.Am auzit ca este super liniste....
    E super de super sa sti, eu nu am gasit pe litoral apa mai curata ca aici si liniste si peste , am vazut sub ochii mei cum se prindea calacan la undita si chefal si limba de mare, care localnicii o prindeau chiar cu mana. Eu abia astept pastele ca sa ma duc acolo la un gratar si la plaja, daca ne ajuta Dumnezeu de timp frumos. Daca i-ti place linistea si salbaticia si nu esti pretentios la capitolul dotari sanitare e super acolo.

    Comment


    • Ai vazut cumva daca veneau pe acolo si posesori de ambarcatiuni?Din poze vad ca poti ajunge cu masina pina aproape de apa.Pe unde e intrarea pe plaja?Mai ai poze?

      Comment


      • Accesul la plaja se face fie pe la ultima intrare de la combinat cum te duci pe DN spre Corbu,aici e panta mai lina la coborare sau prin comuna la prima intrare care este in dreptul bisericii, si inainte spre mare pe drumul unitatii militare si tot inainte pana vezi marea de pe faleza, dupa care se coteste la dreapta si se cauta un drum de acces la plaja. Daca nu ai barca prea mare eu zic ca poti sa ajungi cu ea la apa. rulota mea avea 6 metri si 1000 de kg si m-am descurcat,. o sa-ti mai pun si ceva poze despre drum.
        Attached Files

        Comment


        • Am iesit un pic in weekend.. si s-a lasat cu un mic foto-session:

          Enjoy !










          Comment


          • part 2



            Comment


            • Originally posted by naghis View Post
              Accesul la plaja se face fie pe la ultima intrare de la combinat cum te duci pe DN spre Corbu,aici e panta mai lina la coborare sau prin comuna la prima intrare care este in dreptul bisericii, si inainte spre mare pe drumul unitatii militare si tot inainte pana vezi marea de pe faleza, dupa care se coteste la dreapta si se cauta un drum de acces la plaja. Daca nu ai barca prea mare eu zic ca poti sa ajungi cu ea la apa. rulota mea avea 6 metri si 1000 de kg si m-am descurcat,. o sa-ti mai pun si ceva poze despre drum.
              Multumesc de informatii....Am inteles acum cum se ajunge dar intotdeauna am trecut in viteza pe acolo si tin minte troita(dar cladirea noua cred ca a aparut acum).
              Orice poza este bine venita dar am sa fac si eu un drum acolo.Salupa mea e usurica(4 persoane)....cred ca nisipul este batut ca nu este arat in fiecare seara ...cred


              Frumoase pozele DANNY...la tot mai multe(vaezi daca poti pune si niste aer de multe si daca afli cum se face pun si eu aer de mare)

              Comment


              • @naghis
                criminal filmuletu ala cu drumu; cu ce-i facut?
                Exista doua tipuri de masini :
                1. care au fost lovite
                2. care vor fi lovite

                Comment


                • Va astept pe toti de Paste la Corbu, ca vorba aia nu ne costa nimic, eu vreau sa-mi iau cortul si familia si sa stam vreo 2-3 zile daca e timp de plaja.Nu cred ca apa marii o sa fie calda dar dupa un antigel cine stie,poate facem si o baie.

                  Comment


                  • In deplasare

                    Am fost plecat in Yemen, desigur fara masina, dar nu ma pot abtine sa nu pun macar 2 poze, pentru ca sunt marcat de eveniment:

                    Am alimentat 33 litri de BENZINA cu echivalentul a 10 USD, adica 25 RON
                    repet pentru ca pare ireal 0.75 Ron / 1 litru de BENZINA ... adica 7500 lei vechi ... mai nimic
                    Daca puteam sa fac si eu macar un plin la masina de acasa !!!


                    nu are rost sa adaug ca litrul de motorina era 0.15 USD adica 0.37 Ron
                    ... cand am pus prima benzina acasa mi-a venit sa-i cam iau la rost in benzinarie ...

                    si o masina in parcare la Aden Mall


                    Intors in Tara, am fost la Predeal cu "ea" :


                    Si la Parau Rece:

                    Comment


                    • Acolo mi-as lua S600L si eu D sau un Brabus E74
                      W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
                      E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
                      YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
                      GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

                      Asphalt F*ck*r

                      Comment


                      • Inca putina natura










                        Comment


                        • Frumoasa tara pacat de ea....Iar treaba cu benzina ar trebui sa o vada guvernantii nostri idioti si europenii...

                          TDU-ul nu l-am vazut prin Constanta...dar te-ai incadrat bine intre constanteni

                          Comment


                          • In yemen a fost si babacu meu vreo 4 ani de zile. Acolo numa cobre pe benzina gasesti. aaa Si mi-a mai zis ca 10 litri de motorina este egal cu un litru de apa la ei. Asta e...Nu toti s-au nascut pe o balta mare subterana de petrol.
                            http://www.fanmercedesbenz.com/ - totul despre Mercedes-Benz

                            Nothing will make a driver more faithful to a car, then a car that is faithful to its driver. "Mercedes-Benz"

                            Comment


                            • Danny a pus muntele..eu pun marea si palaja de la CORBU (de care vb mai sus)

                              Cetatea HISTRIA-pentru niste pietre mi se pare cam mult biletul de acces de 6 ron +6 ron intrarea in muzeu.




                              Pensiunea si crescatoria de peste de care vb in posturile de mai sus -Corbu



                              Si plaja de la CORBU...
                              Accesul este destul de greoi pe un drum betonat cu o singura banda,dupa care se coboara malulul falezei pe drum de piatra cu gropi.
                              Privelistea este frumoasa si peisaj salbatic dar la fel ca restul litoralului am gasit multa mizerie.





                              Last edited by asfalttango; 03-16-2008, 17:42 PM.

                              Comment


                              • frumuseti romanesti

                                Se pare ca "panterul" ajunge peste tot in tara ...
                                mi-a placut si muntii Dobrogei....
                                steen

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF