Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

"Circulatia si integrarea MERCEDES-ului in natura"

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A trecut si weekend-ul acesta lung... iar eu am mai facut o mica plimbare la Moneasa unde am incercat DOWNHILL MOUNTAIN-BIKING! ( adica : te dai cu bicicleta din varful muntelui pana jos )

    Ideea mi-a venit data trecuta cand am urcat pe munte iar drumul inapoi mi sa parut plictisitor!Am zis ca data viitoare am sa aduc si biciclete sa vad cum merge!
    Merge exceptional! Acceleratie nemaipomenita, adrenalina, peisaj frumos, aer curat, plus o modalitate de coborare de pe munte foarte comoda si rapida!
    Imi pare rau ca nu am incercat cu mai mult timp in urma...

    Acum trebuie sa imi cumpar un costum complet de MTB, cu aparatore si casti plus sa-mi echipez bicicleta cu elementele de siguranta ( frane - saboti si cabluri , eventual niste jenti duble) cat-decat PROFI pentru ca acum am coborat echipat total necorespunzator pentru riscurile iminente!

    Vrea sa spun doar ata: drumul pana sus a durat 2 ore-cu pauzele de rigoare si prima portiune urcata pedaland restul la pas, iar pana jos am facut 14 minute fix pana in parcarea hotelului !

    Franele si jentile erau fierbinti pentru ca aproape tot drumul parcurs de sus pana jos erau folosite aproape mereu...Altfel era sinucidere curata!

    Nu stiu cat redau pozele din peisaj, dar pe marginea drumului era prapastie:





    Varful :





    O portiune laterala "OF ROAD"





    O mica pauza:



    Drumul:




    De acolo de sus pe munte am coborat (poza facuta din masina la plecarea acasa):

    W123 280E Blue Green Metallic

    W126 280SE Champagne Metallic
    W126 280SE Black Blue Metallic
    W126 500SE Lapis Blue Metallic
    W126 500SE Midnight Dark Blue

    W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
    W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

    Comment


    • Ce altitudine are varful acela ?

      Comment


      • Originally posted by vladruse View Post
        Ce altitudine are varful acela ?

        Nu stiu exact dar diferenta de nivel de unde am coborat pana in Statiune a fost de circa 400 m ...Am sa ma documentez...Scria pe o harta dar nu mai retin!
        W123 280E Blue Green Metallic

        W126 280SE Champagne Metallic
        W126 280SE Black Blue Metallic
        W126 500SE Lapis Blue Metallic
        W126 500SE Midnight Dark Blue

        W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
        W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

        Comment


        • Bravo baieti!

          Eu nu mi-am mai integrat MERCEDES-ul prin natura de anul trecut din septembrie....Sta cuminte pe bara(conservat)...
          A fost detronat de 2 japoneze 4x4...Si slabe sperante sa ii mai vina rindul ....Poate doar cu alt propietar...

          Comment


          • boxeaza-o pe asta

            http://s620.photobucket.com/albums/t...view=slideshow

            sunt invidios!
            Mercedes Benz W124 250 Turbo Diesel
            Mercedes Benz 190E din 1983.-Fosta

            Comment


            • Originally posted by vladcons View Post
              Din cand in cand se mai integreaza si asta mare.
              Majoritatea pozelor sunt din Leaota.
              Superb G-ul. L-ai prezentat undeva pe forum ?

              Comment


              • Multumesc de aprecieri la adresa masinii si muuuulte multumiri lui Dok!
                Intr-adevar, acum o pot prezenta, la "My Car Mercedes-Benz".

                Comment


                • Integrarea Mercedes-ului sau mai bine zis natura integrand Mercedes-ul.
                  In cea de-a treia poza am incercat eu ceva din care sa reiasa ceva,insa nu a iesit chiar cum am vrut.



                  Last edited by mibotto; 07-28-2009, 23:11 PM.
                  Mercedes w115 200D 1975 ''Amaratu''

                  Comment


                  • Valea Oltului

                    Dragi tovarasi si prieteni la sfarsitul saptamanii am dat o fuga pe traseul Bucuresti-Pitesti (oprire la Andreas gratar la 2 noaptea chestii d-astea)
                    Mentionez ca Rottvaileru lui Andreas m-a lins de dracu m-a luat(eu ma asteptam sa fie ca fiara dracului).
                    Am continuat traseul cu oprire in Alba Iulia
                    Acum las pozele sa vorbeasca:

                    Mercedes Benz W124 250 Turbo Diesel
                    Mercedes Benz 190E din 1983.-Fosta

                    Comment


                    • mai am`

                      mai sunt cateva poze
                      Cozia





                      jud Sibiu


                      Drum bun!
                      Mercedes Benz W124 250 Turbo Diesel
                      Mercedes Benz 190E din 1983.-Fosta

                      Comment


                      • Doctore sunt dat dracului de fericit.Masina s-a comportat super decent pt cei 350 km dus si tot atatzia intors.

                        PS:ce m-as molfai eu la pasarica lui Angela, mama mama.
                        Mercedes Benz W124 250 Turbo Diesel
                        Mercedes Benz 190E din 1983.-Fosta

                        Comment


                        • Comment


                          • Originally posted by radu cartianu View Post
                            Frumoasa poza! Cu adevarat in natura.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF