Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalniri BUCURESTI 2013

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De ce e intalnirea asta tocmai martea? Se va organiza vreun punct de plecare pt cei din Bucuresti?
    Ex 03.'93 W124 220E engine M111.960-2198cc 16V variable admission timing, 150HP, 210Nm; Bosch ABS, SRS Airbag

    Comment


    • Originally posted by zavelk View Post
      Ajutati-ma cu o adresa exacta sa ma duca gps-ul...k , spre rusinea mea nu prea cunosc bucurestiul.
      http://www.westclub.ro/contact.htm Sunt vreo 2 harti pe acolo.


      Originally posted by Senna View Post
      De ce e intalnirea asta tocmai martea? Se va organiza vreun punct de plecare pt cei din Bucuresti?
      Daca o faceam sambata sau duminica nu prea venea lumea.

      sigpic

      "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

      Comment


      • Sa ne strangem undeva in bucuresti pentru plecare!
        Spre rusinea nu am fost niciodata in buftea.
        Last edited by mircea600sel; 08-28-2013, 12:36 PM.

        Comment


        • Corectarea ta mi se pare ironica.
          Intru pe un forum sa invat despre o masina,sa vad hibe si probleme si sa ajut daca stiu cumva rezolvarea lor.
          Nu sa ne corectam ca nu asta este scopul.
          Daca tie iti face placere este treaba ta dar nu este elegant.
          Poate nu sunt patron sau stau pe banii"lu mami si lu tati" si poate mam grabit ca sunt la munca .
          As dorii sa ne intalnim pe 3 sa vorbim despre masini si nu despre bacalaureat 2013.
          Este primul meu mercedes si am schimbat articulatia,placutele si farurile in fata casei si daca vrea cineva il ajut cu mare placere.
          Sunt posesor de mercedes dar nu imi permit si mi se pare o idiotenie sa dau 100 de milioane pe o pompa SBC care se poate repara(unde nu am gasit nimic aici pe forum)
          Nimeni nu scrie despre macaraua la inchidere care se strica si stai ca prostu cu usa deschisa(parcam langa stalp sa nu ma trezesc cu musafiri prin masina sau fara volan)si este 1400 lei pentru fiecare usa si se poate repara cu 10 lei,despre pedala de acceleratie care este vreo 10 milioane si se remediaza problema cu 1 ora de munca si 15 ron un spray de contacte + multe alte lucruri.
          NU! Ne dam destepti ca marsarier se scrie defapt marche-arrière(defapt cine sa dat destept cuvantul provine din franceza dar in ROMANIA este marşarier corect,exista in dictionar) mi a sarit in ochi si imi statea pe limba sa spun si multe alte.
          Eu caut sa rezolv problemele la masini ca la reprezentanta se duce oricine si cand vede factura i se face rau.
          Va rog frumos daca sunt analfabet lasati ma asa cum sunt si va rog postati ce probleme aveti si cum le ati remediat.
          Ca "am dat 90.000 euro pe un S nou si merge impecabil" este logic doar este nou!
          Nu te supara pe mine dar vreau sa vorbim deschis despre masini si daca este vreo greseala(mica nu sa fiu un analfabet si "sa nu stie sa vorbeste romaneste"),cred ca orice prost,chior,analfabet stie sa citeasca ce am scris eu chiar daca este cu litera mica la inceput de propozitie.
          Ca sa vezi ca toata lumea greseste, ai editat cu litera mare ce am scris eu si a disparut un cuvant:
          "Spre rusinea nu am fost niciodata in buftea."
          Spre rusinea cui?
          Spre rusinea "mea".
          A disparut mea! Cartonas galben.
          Sper ca nu te ai suparat pe mine,nici eu pe tine.
          Si daca iti face placere poti sa mi stergi contul daca doar mi am spus punctul de vedere si te am deranjat.
          Dar daca la mine scrie junior member si la tine admin sa sti "ca sunt cetatean european si am drepturi" ! Ca sa inchei asa in zambet.
          Cu toata stima si sincer nu am vrut sa critic sau sa jignesc sau sa subliniez pe cineva .

          Comment


          • Originally posted by cataNSL View Post
            Corectarea ta mi se pare ironica.
            Intru pe un forum sa invat despre o masina,sa vad hibe si probleme si sa ajut daca stiu cumva rezolvarea lor.
            Nu sa ne corectam ca nu asta este scopul.
            Daca tie iti face placere este treaba ta dar nu este elegant.
            Poate nu sunt patron sau stau pe banii"lu mami si lu tati" si poate mam grabit ca sunt la munca .
            As dorii sa ne intalnim pe 3 sa vorbim despre masini si nu despre bacalaureat 2013.
            Este primul meu mercedes si am schimbat articulatia,placutele si farurile in fata casei si daca vrea cineva il ajut cu mare placere.
            Sunt posesor de mercedes dar nu imi permit si mi se pare o idiotenie sa dau 100 de milioane pe o pompa SBC care se poate repara(unde nu am gasit nimic aici pe forum)
            Nimeni nu scrie despre macaraua la inchidere care se strica si stai ca prostu cu usa deschisa(parcam langa stalp sa nu ma trezesc cu musafiri prin masina sau fara volan)si este 1400 lei pentru fiecare usa si se poate repara cu 10 lei,despre pedala de acceleratie care este vreo 10 milioane si se remediaza problema cu 1 ora de munca si 15 ron un spray de contacte + multe alte lucruri.
            NU! Ne dam destepti ca marsarier se scrie defapt marche-arrière(defapt cine sa dat destept cuvantul provine din franceza dar in ROMANIA este marşarier corect,exista in dictionar) mi a sarit in ochi si imi statea pe limba sa spun si multe alte.
            Eu caut sa rezolv problemele la masini ca la reprezentanta se duce oricine si cand vede factura i se face rau.
            Va rog frumos daca sunt analfabet lasati ma asa cum sunt si va rog postati ce probleme aveti si cum le ati remediat.
            Ca "am dat 90.000 euro pe un S nou si merge impecabil" este logic doar este nou!
            Nu te supara pe mine dar vreau sa vorbim deschis despre masini si daca este vreo greseala(mica nu sa fiu un analfabet si "sa nu stie sa vorbeste romaneste"),cred ca orice prost,chior,analfabet stie sa citeasca ce am scris eu chiar daca este cu litera mica la inceput de propozitie.
            http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=121 Acesta este regulamentul forumului.Sunt ferm convins ca nu l-ai citit.

            "1.1. Limba română
            Forumul se adresează vorbitorilor de limba română. Toate subiectele și mesajele trebuie să fie scrise în limba română și textul trebuie să fie cât mai îngrijit:

            Literă mare la început de propoziție. Semne de punctuație se folosesc de fiecare dată când este nevoie.

            Nu se acceptă scuze pentru nerespectarea acestor reguli. Nu contează cât ești de grăbit sau cât ești de obișnuit să scrii prescurtat.

            Până la urmă dorim să fim o comunitate a oamenilor posesori și/sau pasionați de Mercedes Benz, nu o adunătură de analfabeți.

            Echipa de moderatori încearcă să corecteze și să editeze pe cât posibil."



            Originally posted by cataNSL View Post
            Ca sa vezi ca toata lumea greseste, ai editat cu litera mare ce am scris eu si a disparut un cuvant:
            "Spre rusinea nu am fost niciodata in buftea."
            Spre rusinea cui?
            Spre rusinea "mea".
            A disparut mea! Cartonas galben.
            Ti-am atasat un printscreen cu postarea ta initiala.(cu rosu este a ta si cu verde a mea)

            Ai primit din partea mea un al doilea cartonas galben.


            Originally posted by cataNSL View Post
            Sper ca nu te ai suparat pe mine,nici eu pe tine.
            Si daca iti face placere poti sa mi stergi contul daca doar mi am spus punctul de vedere si te am deranjat.
            Dar daca la mine scrie junior member si la tine admin sa sti "ca sunt cetatean european si am drepturi" ! Ca sa inchei asa in zambet.
            Cu toata stima si sincer nu am vrut sa critic sau sa jignesc sau sa subliniez pe cineva .
            Nu s-a suparat nimeni dar te rog pe viitor sa respecti regulile "casei".
            Attached Files
            Last edited by mircea600sel; 08-28-2013, 17:46 PM.

            sigpic

            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

            Comment


            • Din pacate nu mai pot participa la intalnire intrucat luni plec din tara. In urma cu cateva ore am aflat ca trebuie sa plec. Mii de scuze.
              http://www.w204.ro

              Comment


              • Daca domnu cataNSL trece peste erorile gramaticale si ajunge la intalnire vin si eu. Trebuie sa il intreb cum se schimba farurile. Nu e nicio ironie e doar cerere de ajutor. Ma trec pe lista.

                3 septembrie in incinta complexului West Club Buftea.

                1.Andrei
                2.Carmine
                3.Mircea
                4.Zeus
                5.cregacrega
                6.Senna
                7.Zavelk
                8..cataNSL
                9. valentinion
                10. ........?
                Last edited by mircea600sel; 08-29-2013, 09:23 AM.
                Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

                Comment


                • O sa fac si eu tot posibilul sa vin...ma anunt pe 2 sept. daca reusesc sa ajung.
                  Mercedes-Benz C180 Elegance

                  Just like he said..."Now go home and get your f****n' shinebox !

                  Comment


                  • Vin nu este nici o problema pentru mine dar dupa 16:30,atunci scap de la munca!
                    Fara "domnu" te rog am 23 de ani nu ma imbatranii.
                    Vin si te ajut cu cea mai mare placere.Vrei sa le schimbi la West Club Buftea?

                    Comment


                    • Originally posted by cataNSL View Post
                      Vin nu este nici o problema pentru mine dar dupa 16:30,atunci scap de la munca!
                      Fara "domnu" te rog am 23 de ani nu ma imbatranii.
                      Vin si te ajut cu cea mai mare placere.Vrei sa le schimbi la West Club Buftea?
                      Eu zic sa ne vedem in jur de ora 19:00.Daca e vreme urata ne vom vedea la un bar foarte frumos in Buftea.(vis-a-vis de Petrom)Avem si parcare mare.

                      Seara faina.

                      sigpic

                      "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                      Comment


                      • Originally posted by cataNSL View Post
                        Vin nu este nici o problema pentru mine dar dupa 16:30,atunci scap de la munca!
                        Fara "domnu" te rog am 23 de ani nu ma imbatranii.
                        Vin si te ajut cu cea mai mare placere.Vrei sa le schimbi la West Club Buftea?
                        Nu doamne feri. Pai vin sa beau bere sau sa mazgalesc manutele? Toate bune
                        Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

                        Comment


                        • Originally posted by valentinion View Post
                          Pai vin sa beau bere ...
                          +2 ! (eu si Carmine)

                          Cine vrea poate sa vina cu sotia,prietena,amanta...etc.

                          3 septembrie in incinta complexului West Club Buftea.

                          1.Andrei
                          2.Carmine
                          3.Mircea
                          4.Zeus
                          5.cregacrega
                          6.Senna
                          7.Zavelk
                          8..cataNSL
                          9. valentinion
                          10. ........?

                          sigpic

                          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                          Comment


                          • Hmm cu amanta ?! ..nu cred ca are vreunul curaj ca voi puneti probele de divort "pa feisbuc" p'orma servim doar ciorba de la robinet


                            stima
                            Last edited by zavelk; 08-29-2013, 18:49 PM.
                            Banii nu aduc fericirea, dar e mai confortabil sa plangi intr-un mercedes decat pe o bicicleta...!!!

                            Comment


                            • Originally posted by zavelk View Post
                              Hmm cu amanta ?! ..nu cred ca are vreunul curaj ca voi puneti probele de divort "pa feisbuc" p'orma servim doar ciorba de la robinet
                              stima
                              Eu si valentinion venim cu sotiile...noi ne-am scos

                              sigpic

                              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                              Comment


                              • Nu numai voi v-ati scos... Pe de alta parte, cineva trebuie sa conduca la intoarcere .

                                https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                                Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                                Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF