Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Stickere?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    revenind la colantare...ce se mai aude?

    Comment


    • #77
      Am vorbit acum cu o cunostinta care lucreaza in domeniu... o sa-i trimit pe mail in format .cdr un numar de stickere sa-mi faca o oferta de pret...
      Va rog sa optati aici pentru stickere de interior (pe interiorul lunetei) sau de exterior (luneta, portbagaj, bara). Daca se va dori si una si alta... rezolvam.
      Costul nu va fi prea ridicat, mai ales daca dam o comanda mai mare. Asa ca rog pe toata lumea sa posteze aici ce preferinte au.

      1. Propun sa fie alb si de interior.
      2. Completati voi cu preferintele voastre
      ....

      Comment


      • #78
        eu am primit un sticker la intalnire, dar am avut nesimtirea sa uit de cost...
        pentru cele deja facute, de care ma bucur si eu acum, unde trebuie sa cotizez va rog, si-mi cer scuze din nou, ca nu am rezolvat problema pe loc...
        oasis - it's good to be free!!!

        Comment


        • #79
          da..si eu am uitat de cost..drept urmare...spuneti`mi cat.....b 42 enz...tie iti sunt dator...
          1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
          2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
          Si o panarama de scuter

          Comment


          • #80
            Ce s-a distribuit pana acum a avut "sponsor" sa spunem...
            Cele care se vor mai face sper sa imi pot permite sa le suport costul in cazul in care voi scoate un pret mai mult decat rezonabil.
            Daca va fi o problema de cost la viitoarele stickere, ma voi asigura ca nimeni sa nu fie nevoit sa dea mai mult de 5 Ron pe un sticker.

            La urma urmei, ar trebui ca membrii forumului sa beneficieze macar de atata lucru in pasiunea lor.
            Asa ca astept in continuare propuneri pentru felul in care se doreste realizarea lor si preferinte de culoare (alb sau negru?).

            Cu stima, al vostru Andrei.
            Last edited by Andrei114; 10-16-2007, 12:05 PM.

            Comment


            • #81
              parerea mea:

              culoarea traditionala a mercedesului este argintiu, cred ca ar arata mai bine argintiu si cu litere negre, postat la interior

              Comment


              • #82
                Vreau si eu un sticker!!! Duminica 28 oct sunt prezent la intalnire, daca are cineva il astept acolo! Multumesc anticipat!

                Comment


                • #83
                  am lucrat in domeniu, (productie publicitara), va pot spune ca la dimensiunea lor nu pot costa mai mult de 5 lei, apoi ca sa se vada bine pe lunete tre sa fie culori deschise, alb, galben, autocolantul trebuie sa fie de exterior sau interior dupa caz, si neaparat sa aibe folie de transfer, va pot da o adresa din Constanta si daca are timp asfalttango ar putea sa le comande acolo, patronii i-mi sint rude si ar putea sa le trimita cumva chiar si in Bucuresti.
                  Expert Media Center : tel. : 0241-665107, www.emv.ro.
                  p.s. argintiu nu stiu daca da bine, dar se pot face

                  mi-am permis sa comand eu 10 stickere de interior si 10 de exterior, pentru cei care doresc, la 4 lei bucata, problema e ca trebuie sa le preia cineva din Bucuresti probabil luni, si trebuiesc platite, deci cine vrea sa faca asta dati-mi un nr. de telefon.
                  ma gasiti si pe mess la ID: malnik2002
                  Last edited by doktor4carz; 10-23-2007, 10:29 AM.
                  Marinarul.tk
                  Proud owner of C180/96

                  Comment


                  • #84
                    STICKERELE AU FOST LUATE DE MINE DE LA O RUDA DE`A LU MALNIK2002.....AVEM 20 MARI(INTERIOR 10+EXTERIOR 10)SI 20 MICI(INTERIOR 10+EXTERIOR 10)....PANA ACUM SUNT PROMISE 5...CELOR CARE MI`AU DAT BANII DUMINICA LA INTALNIRE...COSTA 4 LEI UNUL.MAINE VOI PUNE POZE..CUM ARATA...II ROG PE CEI CARE MI`AU DAT BANII: M1HAI,VLAD SI GEO...SA`MI DEA ADD PE MESSENGER ( mezzo_ugd )...sa vedem cum facem sa le luati.


                    P.S....HAI LA STICKERE LUMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

                    ia STICKER `U !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4 ron bucata...pt cei din tara...adaugam si taxele postale......
                    Last edited by doktor4carz; 10-30-2007, 16:35 PM.
                    1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                    2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                    Si o panarama de scuter

                    Comment


                    • #85
                      as vrea si eu ptr. cobra mea,am fost la intalnire dar nu am auzit nimic de stickere...cum procedam?

                      Comment


                      • #86
                        Dupa cum vezi mai sus Mezzo se ocupa cu stickerele asa ca ia legatura cu el! Eu ma duc in seara asta sa-mi iau 2 stickerele de la el!

                        Comment


                        • #87
                          m1hai..astept poze..cu stickerele puse... ...inca o data...ii rog pe cei care vor- sa ma scape de ele...ca si`asa am portbagaju plin de tampenii...
                          1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                          2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                          Si o panarama de scuter

                          Comment


                          • #88
                            Poze cred ca dupa ce se opreste ploaia asta s-o pot spala si s-o fac gigea! si eu abia astept sa pun stickerele!

                            Comment


                            • #89
                              mezzo, daca vii ...sa nu uiti stickerele

                              Comment


                              • #90
                                nu uit...le voi avea la mine..care mai vrea...ii voi da..sa scap de ele..
                                1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                                2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                                Si o panarama de scuter

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF