Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Viitoare intalniri

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • un 115 primiti???

    Comment


    • am masina buna...mecanica,linie ..tot
      motor diesel 3005 cm,merge de rupe!!
      interiorul tr. refacut

      Comment


      • mda

        mai vin si eu daca e ....eu is pasionat de cobre da
        momentan incep cu scoala de soferi .....

        Alexandru e numele meu .


        drumuri bune!
        Mercedes Benz W124 250 Turbo Diesel
        Mercedes Benz 190E din 1983.-Fosta

        Comment


        • Sunt foarte fericit ca atia les ziua de Duminica si la ora 16,00 pentru ca teoretic ar fi ideal pentru mine sa trec la intilnire.Traseul meu este Brasov-CONSTANT la acea ora si cred ca merita tot efortul de a ma abate.
          2 probleme am in schimb-cred ca nu pot fi punctual datorita traficului si nu prea stiu sa ajung la Polivalenta dar ma voi interesa

          Concretizind 90% sanse sa ajung-in celelalte 10%imi voi permite sa il deranjez pe DOK pentru al anunta!

          Comment


          • Daca se modifica ceva va rog sa ma anuntati telefonic ca de miine de la ora 12 parasesc CONSTANTA si nu mai am acces la internet.Si eu voi veni cu sotia asa ca poate impreuna cu celelalte doamne sau domnisoare vor putea socializa si pe alte teme.

            Comment


            • d`abea astept sa`mi vad "comunitatea" ...toate cele bune
              1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
              2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
              Si o panarama de scuter

              Comment


              • daca nu o sa fiu la munca ( inca incerc sa ma hotarasc daca bag tura si duminica) o sa incerc sa vin si eu
                o sa vin pe jos din pacate ..dar asta e situatia
                *sa nu ma puneti la numaratoare, ca nu stiu sigur daca vin sau nu

                Comment


                • ma bag si yo

                  Comment


                  • vin si eu sa va cunosc pe toti!-contati si pe mine!
                    http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/834/ey711.jpg

                    MERCEDES UBBER ALLES !

                    Comment


                    • 1 ar fi yours truly (Dok)
                      2 ar fi Andrei
                      3 ar fi Dumi
                      4 ar fi Amatorul
                      5 ar fi Andrei Preoteasa
                      6 ar fi Alianu
                      7 ar fi Mihai Cujba
                      8 ar fi je, adica Adic95
                      9 ar fi Cobreti
                      10 ar fi mezzo (adica nu eu)...
                      11 ar fi RazvanC
                      12 ar fi buleala
                      13 ar fi B30MRN
                      14 ar fi Popeye
                      15 ar fi B05BZZ
                      16 ar fi Razvan
                      17 ar fi OvidiuM
                      18 ar fi tovarasultau
                      19 ar fi Bubnoff
                      20 ar fi ClassyMe
                      21 ar fi Vlad200D
                      22 ar fi shark, cu tot cu bendix
                      23 ar fi asfalttango
                      24 ar fi borkanel
                      25 ar fi andy_warp

                      Cu bucurie constat ca incepem sa semanam cu o comunitate.

                      Comment


                      • din pacate..nu cred ca ajung ...scuze..dar trebuie sa plec acasa.....mai vb
                        1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                        2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                        Si o panarama de scuter

                        Comment


                        • Ne-am strans ceva! Felicitari pentru organizare!

                          Comment


                          • Ma bucur ca am reusit sa vad si masinile si propietarii dar din pacate nu am putut sa stau atit cit as fi vrut din motive obiective.
                            Felicitari de organizare si astept fotografiile voastre ca eu nu am apucat sa fac.
                            Felicitari pentru stiker!

                            Comment


                            • am venit eu mai tarziu dar tot m-am bucurat ca am venit
                              in sf va vad si eu la fata si va vad masinile)
                              mi-a placut..o sa mai vin .. poate pe viitor vin cu botu' (sau ce mi-o pica pe mana)nu pe jos..

                              Comment


                              • Cateva poze de la mine...
                                Attached Files
                                W123-230E/aut 1982

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF