Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Viitoare intalniri

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La mare de 1 mai e o idee buna, eu o sa fiu acolo chiar daca se organizeaza ceva, chiar daca nu!

    Comment


    • de comentat-dragutze sunt multe,dar SEC e deosebit,cobra de CL pare in mintzile ei,w210 silver restyling e mereu atragator,vad un cur de w140,w203 silver dragutz,rotzile de pe w210NYC(cred ca BORBET)La negative urit e kyron,ca porcu-i de urit,nu e nici carne nici peshte,parca e o POBEDA restyling...dar de gustibus...

      Comment


      • Dmihnea iti multumesc ca ai mentionat in aprecierile tale si w210-le meu silver, dar w140 nu a fost nici unul la intalnire!

        Comment


        • Eu propusesem ceva de 1 mai la mare si cu o sala de conferinte..dar a zburat puiu cu ata ca trebuia sa dau raspunsul atunci in 2-3 saptamini max...s-au racit relatiile.

          Acum nu mai pot organiza mare lucru..iar in C-ta dupa cum stiti cu organizarile e mai dificil financiar...

          Comment


          • eu zic in centrul tarii ca ar fii bine,adica undeva la munte,brasov poate?? zic si eu
            Mercedes w211 E220CDI
            Bmw e46 320 d 150 cp, 330Nm
            Mercedes w124 2.5 d 90 cp

            Comment


            • Eu vin oriunde numai sa facem intalnirea aia o data!

              Comment


              • Ma bucur ca sunt multi iubitori de steluta pe la voi, ca la noi prin vest sunt cativa si nu prea ne putem aduna. Si problema e cam prin toate zonele. care sa fie problema?
                MB W123 240D - 1978 (Masina care m-a adus in anul 5 de facultate)
                MB W123 300D - 1982
                MB W123 240D AUTOMATIC - 1977
                [B]

                Comment


                • Cred ca nu sunt asa multi iubitori, poate sunt doar simpli posesori! na ca am zis si cu rima

                  Comment


                  • poate sunt doar simpli posesori!
                    mare dreptate...geambasi, simpli posesori si uneori doar romi cu figuri...dar personal n-am vazut pasionati de mb in zona...iar daca sunt, prefera sa stea cuminti fara sa iasa prea mult in evidenta. Cel mai bun exemplu poate fi capitala...la cate mb am vazut intr-o singura zi pe strazile bucurestiului ar fi trebuit sa fie acest forum plin de posturi si cu intalniri saptamanale cu peste 100 masini....

                    Comment


                    • Originally posted by DMIHNEA View Post
                      ...La negative urit e kyron,ca porcu-i de urit...
                      Multumesc pentru aprecieri. Frumoase cuvinte folosesti!

                      Comment


                      • Originally posted by m1hai View Post
                        Cred ca nu sunt asa multi iubitori, poate sunt doar simpli posesori! na ca am zis si cu rima
                        Adevarul e ca multi isi iau MB pentru ca e MB nu ca ar sti ce semnifica.
                        MB-ul e masina de bastani. Poate de aia.
                        scuze de off topic. am sa inchei aici
                        MB W123 240D - 1978 (Masina care m-a adus in anul 5 de facultate)
                        MB W123 300D - 1982
                        MB W123 240D AUTOMATIC - 1977
                        [B]

                        Comment


                        • Sunt si multi iubitori de Mercedes care nu pot veni foarte des din cauza distantelor,cheltuielilor si a timpului necesar.

                          Nucleul o sa se mareasca incet ,incet dar nu o putem lua inaintea maturizarii si cristalizarii societatii.Deocamdata MB si BMW reprezinta putere financiara pentru unii si credeti-ma ca nu ati dori astfel de participanti la intilnire.

                          Si nu in ultimul rind sa nu uitam meritul deosebit a lui DOK in organizarea intilnirilor si promovarea relatiilor intre membrii forumului.

                          Cu pasi marunti si siguri...dar inainte.

                          Comment


                          • adevarul adevarat e ca nu prea sunt o companie agreabila astfel de persoane...
                            si sa ne trezim cu vreun magraon, faraon, fermecat...sau vreun neam de parizer fermecatu' care vine doar sa-si ia si el sticker ca de! e mishto sa simta si el ca face parte din ceva... asa, de palmares, mai bine stam pe burta si mergem blat, ca cine are ochi de vazut si urechi de auzit, daca e intr-adevar interesat, ne gaseste si in gaura de sarpe daca ne cauta! si acum sa revin la topic, ar fi interesanta o intalnire la malul marii, in preajma intaiului mai muncitoresc din simplul motiv ca, dupa cum s-a mai mentionat, multi oricum planuiesc deja o iesire la mare pe-atunci. Cu centrul tarii... nu stiu, eu unul as veni, dar momentan n-am cu ce! Astept sa vad ce se leaga... am cateva optiuni si vreau sa vad care e mai viabila.
                            Robert
                            0763 700 838
                            negoro2002@yahoo.com
                            Vatra Luminoasa




                            Suma inteligentei pe planeta este constanta, insa populatia se afla intr-o continua crestere.

                            Comment


                            • in cazul in care ar aparea vr`un parizer sau vr`un carnacior d`asta ....in mod sigur s`ar simtii aiurea si ar intinde`o.la intalnirile la care am fost pana acum..oamenii au fost prea motivati de anumite chestii....si legati de un lucru: mercedes...indiferent de statura sociala,daca iubeste marca asta..eu zic ca e binevenit.
                              1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                              2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                              Si o panarama de scuter

                              Comment


                              • no comments...cam aveti dreptate!in legatura cu intalnirea la malul marii sau undeva la munte,ar fi frumos sa stam macar 2 zile,dar trebuie sa ne gandim dinainte si la bugetul fiecaruia,pt ca daca mergem ca grup,ca grup ramanem..s-au speculat idei de genul,mergem intr-un loc si fiecare se cazeaza dupa buzunar,dar sincera sa fiu,puteti sa imi dati in cap,dar nu mi se pare ok.adik pe mine daca ma tine buzunarul stau la hotel de 15 stele si altul la pensiune??aranjam ceva cu o pensiune,unde sa stam toti,sa putem vb si sa ne cunoastem mai bine .poate asta o sa ne ajute sa incleiem putin clubul.spre final,vreau sa stiti ca mi-am golit frigiderul,si ma astept sa mi-l umpleti...am scris si "vinovat"pe frunte,daca nu vi se pare corecta parerea mea..dar e parerea mea
                                “Alaturi de hidrogen, prostia este cea care se gaseste in cantitatea cea mai mare in Univers.” (Thomas Edison)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF