Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Viitoare intalniri

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mii de scuze,
    eu nu am mai apucat sa vin ca a intervenit
    o chestie urata stresata si uneori iritanta
    adica MAMA care a zis ca mai bine merg la tzara
    ca sa o ajut la indatoririle agrare.
    deci cu parere de rau, weekendu' trecut am fost cam tzaran si n-am mai apucat sa ajung la meeting...
    si nici credit pe mobil(e) nu am avut ca sa anunt.
    inca odata.... SORRY!!
    dar cine stie?
    maybe next time!
    Last edited by B30MRN; 10-17-2007, 12:02 PM.
    Robert
    0763 700 838
    negoro2002@yahoo.com
    Vatra Luminoasa




    Suma inteligentei pe planeta este constanta, insa populatia se afla intr-o continua crestere.

    Comment


    • Andrei, la pompa e cam greu sa umfli rotile dar ca sa te incalzesti nu e un efort prea mare.
      Plus ca trebuia si masina ta sa fie ok la intilnire nu?

      Oricum vad ca a fost mai destinsa atmosfera si mai libera parcarea si imi pare rau ca nu am ajuns mai ales ca au aparut si masini noi.
      Dar am lipsit motivat si anuntat.
      Last edited by asfalttango; 10-16-2007, 18:26 PM.

      Comment


      • imi cer scuze , dar nu am venit spre rusinea mea desi m-am anuntat..aveam cursuri dar nu era probl cu cursurile k scapam la 14 si eram la 1 statie de metrou distanta..problema e ca am fost la munca ..de la 7 la 19 si de acolo nu aveam cum sa plec sub nici o forma decat cu ambulanta :P(BGS , desigur ) )
        dar azi am luat baniii si luna viitoare ,daca nu mai intervin alte cheltuieli, e posibil sa strang suma necesara reparatiei masinii deci peste vreo 3-4 intalniri exista o posibilitate sa vin si eu acolo pe 4 roti, conduse si detinute de nimeni altu decat .. JE )
        pe 28 octombrie (adik 2 sapt de la ultima intalnire) tot la 14 termin cursurile ,deci , atata timp cat nu sunt la munca printr-o gresala care va fi pedepsita prin concediere a colegilor ,voi fi acolo
        sa ne auzim cu bine
        si eu care eram fan tuica ) .. chiar trebuia sa primesc o sticla de la un coleg de la munca in scopul degustarii..dar a uitat boul..ca de obicei ..
        imi cer scuze de off-topic, dar simteam nevoia sa ma explic.. multumesc

        Comment


        • Super, multe masini, duc totusi dorul la mai multe W126, poate data ce vine.
          Multumiri lui Dok si multa sanatate !

          Pun cateva din pozele facute Duminica, poate mai aveti si voi ...











          Si inca 4 poze:









          Last edited by doktor4carz; 10-17-2007, 09:59 AM.

          Comment


          • Salutare tuturor! Scuze pentru intarziere, dar am avut o gramada de chestii pe cap. O intalnire reusita,(nici nu se putea altfel) cu multi participanti , cateva persoane si masini noi. Super tare sa-l vedem pe Dan_c venind de la CJ. Mare boier, mare caracter! Pun si cateva poze.
            Attached Files
            Last edited by Semtexx; 10-16-2007, 23:13 PM.

            Comment


            • Cam tarziu imi spun si eu parerea , dar mai bine mai tarziu dacat niciodata! A fost foaret super la intalnire, ca dealtfel, de fiecare data. Dar eu nu pricep dece se inscriu totusi asa multi, si ajung asa putini. Anyway ti sa-i multumesc lui Dok pentru achitarea promisiunii facute fata de mine, intocmai unui adevarat profesionist. Acum merge masina super!!! daca o vand saptamina asta , la urmatoarea intalnire voi venii cu alta achizitie, poate chiar a lui Cobreti!
              Pana atunci salutare tuturor!
              http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/834/ey711.jpg

              MERCEDES UBBER ALLES !

              Comment


              • daca nu se supara nimeni propun sa incepem sa stabilim o urmatoare intalnire.

                Comment


                • Originally posted by doktor4carz
                  Cum suna 28 octombrie?
                  Suna foarte bine! Eu voi fi prezent.

                  Comment


                  • Si eu vin!!!

                    Comment


                    • Eu fac tot posibiliul fug de oriunde as fi, plus ca s-ar putea sa mai aduc un w115.Daca ma tine planetara o sa fim 2 daca nu numai 1. In cel mai rau caz vin cu prietenul...DA TOT VIN!

                      Comment


                      • Prezent!!!

                        Comment


                        • 1 ar Dok
                          2 ar fi Andrei114
                          3 ar fi ionutc
                          4 ar fi mihnote
                          5 ar fi taz (+ prieten)
                          6 ar fi andrei_preoteasa

                          Comment


                          • Vin si eu! M-am inscris cam de o sapt in club si am aflat de intalnirea trecuta abia a doua zi dupa ce-a fost! As vrea si eu un sticker cu insemnele clubului, poate sa-mi aduca cineva?

                            Comment


                            • prezent si eu!!!!!

                              + Radu Cojocariu
                              Last edited by doktor4carz; 10-22-2007, 20:30 PM.
                              http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/834/ey711.jpg

                              MERCEDES UBBER ALLES !

                              Comment


                              • e perfect pe 28 voi fi acolo si cred ca o sa imi iau si o sticla de ceai!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF