Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Viitoare intalniri

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stimate coleg Florinsss ,vezi ca, la topicul Dobrogea poti sa propui o intalnire.
    Succes!
    Mercedes Benz W124 250 Turbo Diesel
    Mercedes Benz 190E din 1983.-Fosta

    Comment


    • Salutare la toata lumea , in special celor pe care i-am cunoscut Miercuri la academie , in proportie de 90% cred ca ajung si yo la un pahar de vorba impreuna cu prietena si printesa mea stelata , apropo miercuri seara a fost chiar ok si lumea cea mai ok , poate imi da si mie un tel cineva dintre voi Duminica 0722 77 43 33 sau 0744 87 22 55 sa imi spuna ora cand va strangeti si locul final al intalnirii ca nu stiu daca mai am acces la calculator pana duminica multumesc . Sustin ideea D-lui Preoteasa si chiar rog forumistii din toata tara si mai ales din Bucuresti sa inviem odata forumul acesta sa putem si noi sa ne mandrim cu intalnirile in numar cat mai mare de masini , ca nu o fii foc . Am vazut Miercuri cati erau stransi cu Alfa , cati erau cu motoare si noi Mercedes eram asa o virgula in acea propozitie , nu vreau sa pomenesc de cei de la Kia cred ca ati vazut si pe la tv ce au putut face si ce fac cati se strang . Asa ca haideti fratilor inca o data vorba celor de la B U G Mafia sa incercam si noi asa de inceput Duminica sa strangem 20-25 de masini asa de inceput sa stam de vorba sa propunem impreuna ce si cand si mai ales unde sa facem marea adunare cu vreo 70-80 de masini chiar imi doresc asta sa se intample . In rest transmit cel mai cald salut la toata lumea de aici care face ca acest forum sa existe si sa functioneze in continuare , ramanem sa ne auzim la un tel Duminica in jurul orelor 12 daca ma puteti anunta si pe mine .
      E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

      Comment


      • Si in 2010 unde va fi intalnirea???
        Last edited by no problem; 02-26-2010, 21:03 PM.
        Firicel

        Comment


        • Originally posted by narcis View Post
          si in 2010 unde va fi intalnirea???
          Pentru intalnirile nationale exista deschis acest thread : http://www.clubmercedes.ro/intalnire...ta-t11847.html
          Pentru intalnirile locale sunt la fel deschise mai multe topicuri pentru toate zonele din tara : http://www.clubmercedes.ro/comunitat...cedes-f45.html
          Pentru intalnirile din Bucuresti : http://www.clubmercedes.ro/intalniri...10-t11571.html
          E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

          Comment


          • Dar ce s-a intamplat pe aici de s-a spart gasca? Tocmai cand vroiam sa ader si eu...

            Comment


            • Originally posted by horvath_gabriel View Post
              Dar ce s-a intamplat pe aici de s-a spart gasca? Tocmai cand vroiam sa ader si eu...
              Nu s-a spart gasca. A fost o intamplare ca nu a venit prea multa lume la ultima intalnire. Si eu as fi vrut sa vin, si chiar am incercat sa conving pe cativa sa vina, dar a intervenit ceva si nu am mai ajuns. Chiar, cine a fost prezent la ultima intalnire?

              Comment


              • Ce s-a intamplat pe 11-04-2010

                Comment


                • Originally posted by horvath_gabriel View Post
                  Sa inteleg ca din cati s-au anuntat doar 4 au venit?

                  Comment


                  • Se anuntasera 6. Au fost 5. Un tip a venit cu un Seria 7.

                    Comment


                    • Majoritatea stiu de ce vin cu 7'le in loc sa vin cu una din cobre.
                      Au fost la intalnire Mihai, Redbull, Horvath, b21alx ...
                      2001 BMW E38 740i
                      1998 BMW E38 728i
                      1981 Mercedes-Benz W123 200D
                      1980 Mercedes-Benz W123 230E EX...
                      Oi fi eu prost, dar cand ma uit in jur mai am sperante.
                      I might look stupid, but when i look around, i still have hope.
                      http://i431.photobucket.com/albums/q...htStocking.jpg

                      Comment


                      • Originally posted by horvath_gabriel View Post
                        Se anuntasera 6. Au fost 5. Un tip a venit cu un Seria 7.
                        Cu scuzele de riguare va spun ca a aparut ceva pe ultimul moment si nu am mai putut ajunge.
                        De fiecare data cand am anuntat ca vin am venit, dar de data asta, iaca-ta ca a aparut neprevazutul.
                        Data viitoare voi fi sigur acolo, poate reusim sa incingem un gratar ca doar a venit primavara si sa reusim sa strangem o mare brigada.
                        Tipul cu 7-ele, domnul Vlad, va veni data viitoare cu una dintre cobre, sa reusim sa ii admiram toate fiarele.
                        E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

                        Comment


                        • Oare chiar asa pe spate sunt posesorii de mercedes? Nu suntem in stare sa adunam si noi macar 150-200 de posesori si sa facem o intrunire adevarata? Am fost la cei de la club ford 207 masini, hotel, concursuri, party foarte tare.
                          In alta ordine de idei locatia ii mult mai bine sa fie prin centrul tarii asa sunt sanse sa se stanga mult mai multi posesori de mb. Deabea astept sa se organizeze ceva, doar nu suntem mai slabi decat ford sau hyundai sau audi.

                          Comment


                          • Suntem mai rau sir decat proprietarii de carute si aia se intalnesc duminica la bufet cu utilajele lor.Haideti fratilor sa facem o intalnire nationala in ciuda concurentei (BMW.AUDI....)sa fie in luna august ca lumea are concedii,pt locatie va las pe voi sa hotarati.Eu vin oriunde important sa fie intalnirea in august.Ar fi frumos la brasov,e mijlocul tarii,munte si natura.Cine se mai incumeta sa ne intalnim?Facem o lista cu cati participanti sunt dupa care alegem locatia.ASTEPT PARERI

                            Comment


                            • Statistic vorbind, chiar suntem mai slabi decat cei care au reusit aceste intalniri! Eu, unul sunt prezent la aproape toate intalnirile de vreo 3 ani incoace si nu ne am apropiat niciodata de ce zice colegul tyu27 despre cei de la Ford!

                              Comment


                              • Avem un topic dedicat: http://www.clubmercedes.ro/intalnire...-t11847p9.html
                                Veniti cu pareri despre data,locatie{exemplu de pensiune,hotel},preturi...etc.

                                sigpic

                                "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF