Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

13 Iunie(modificare la cerere)Intalnire Mercedes Benz Palatul Culturii - ora 11:30 AM

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Succes baietii!
    Sper ca intalnirea voastra sa fie fructuoasa si sa va adunati in numar cat mai mare,eu incerc sa adun cativa membri clubmercedes valahia la tg-jiu pe 24 iulie dar merge mai greu un pic,dezavantajul ca suntem mai rasfirati pe harta prin sudul Romaniei;astept sa vad poze de la voi incepand cu dupa-amiaza de 12 iunie
    Pofta buna la shaorma sau gratar!
    Drumuri bune tuturor!
    condusul sportiv costa scump

    Comment


    • #32
      I-mi pare rau, dar nu mai pot ajunge. Scuze. Nu o mutam duminica, sa pot veni ?

      Comment


      • #33
        La cererea mai multor colegi si multe insistente... hotarat sa fac o modificare de ultim moment...intalnirea va fi mutata pe 13...am evitat acest numar dar asta e nu am sa ce sa fac ..deci ramane pe 13 iunie la acceasi ora acceasi locatie.

        Rugamintea mea este sa sunati pe cine stiti ca vine sa ne anuntam ca sa modificat data..daca ati anuntat pe cineva ca sa modificat data va rog sa anuntati si pe acest post pe cine ati sunat si daca mai vine.. Multumesc.
        `87 W126 EX 420 SE - NOW 250D + WEBASTO - GENERALUL - sold

        now - bicicleta !

        0744 239 949

        WEB
        http://garajautodiag.blogspot.com

        Comment


        • #34
          Bine ca nu e vineri 13... Oricum, mersi frumos pentru intelegere si scuze pentru eventualele neplaceri create colegilor care isi facusera alte planuri.

          Comment


          • #35
            Sincer ,eu mi-as fi dorit sa fie si 14.E ziua de salariu.Asa,pe 13 sunt in tura de 24h.Distractie placuta si
            Sa-ti plimbi copilasul intr-un Mercedes-Benz este DE NEPRETUIT!

            Comment


            • #36
              Astept pozele cu nerabdare.
              Last edited by PetrisorMugurel; 06-11-2010, 20:11 PM.
              Sa-ti plimbi copilasul intr-un Mercedes-Benz este DE NEPRETUIT!

              Comment


              • #37
                Mai anuntati va rog daca stiti numerele de telefon la colegii care au anuntat ca vin. Multumesc.
                `87 W126 EX 420 SE - NOW 250D + WEBASTO - GENERALUL - sold

                now - bicicleta !

                0744 239 949

                WEB
                http://garajautodiag.blogspot.com

                Comment


                • #38
                  Yo nu am cum sa ajung maine ca tre' sa merg undeva de dimineata.Seby_77 spunea aseara ca vine.Distractie placuta.
                  Stefan

                  Comment


                  • #39
                    Ok ne vedem acolo dar poate ne mutam la umbra undeva ca la acea ora va fi canicula in toi!

                    Comment


                    • #40
                      A avut loc si intalnire, la temperaturi ridicate.Uni s-au bucurat de fripturi...de la scaune.Eu am slabit 1 kilogram ,"ce ma topeste soarele asta",dar cred ca pana la urma totul a fost bine.Speram sa ne revedem mai multi la urmatoarea.









                      Mercedes w115 200D 1975 ''Amaratu''

                      Comment


                      • #41









                        Mercedes w115 200D 1975 ''Amaratu''

                        Comment


                        • #42






                          Fiecare se mandreste cu ce are,Jan se mandreste cu chestia asta de mai jos.


                          Mercedes w115 200D 1975 ''Amaratu''

                          Comment


                          • #43
                            Faina intalnire ..ne-am topit..dar a fost bine. Dupa cum sa discutat in consiliu ..data viitoare va fi pe la ora 21.... Ne-am butut bucura si de prezenta unui oaspete ..Radu cu ZZX-ul ..w126. In rest aceleasi persoanel serioase care au fost mereu prezente fara sa conteze sezonul. Multumiri fotografului mibotto care de fiecare data a contibuit cu partea aceasta. .

                            Mibotto..las ca data viitoare o sa dispara tziganeala cu care ma mandresc... o sa fie ca la carte
                            `87 W126 EX 420 SE - NOW 250D + WEBASTO - GENERALUL - sold

                            now - bicicleta !

                            0744 239 949

                            WEB
                            http://garajautodiag.blogspot.com

                            Comment


                            • #44
                              De ce ii spui tziganeala chiar arata interesant asa.Mai frumos era daca luai si ornai sticla mai cu un sticker cu Mercedes mai cu o vopsea.
                              Multumesc colegului Tic pentru faptul ca m-a adus cu masina.Am ramas dator.
                              Mercedes w115 200D 1975 ''Amaratu''

                              Comment


                              • #45
                                Servus! ce baieti cuminti,numai Ursus fara alcool,cati ati fost,pentru ca masini am vazut 3 sau 4,restul pe unde le-au avut parcate,la catedrala din Iasi? felicitari pentru intalnire,tineti-o tot asa
                                Drumuri bune!
                                condusul sportiv costa scump

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF