Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalniri ClubMercedes.ro Constanta 2010

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa te frec Daciane ca mi`ai pus coarne...

    Comment


    • A fost bine la intalnire. Ne-am simtit bine alaturi de prieteni deosebiti, care au regretat absenta tanculetului si a camionului. Le voi aduce cand va fi vremea mai buna . Masina este inca la retusuri,din cauza asta am venit cu alta masina.

      Comment


      • Aris , lasa masinile , pune poze . Ca acuma sare greku in sus .
        Mercedes . (punct)
        Mercedes w 124 300 e (1989)
        Mercedes w 124 300 e 24 v (1991 luna VI)
        Mercedes w 211 220 cdi (2004)
        Mercedes w 124 300 e 24 v (1991 luna V)
        Mercedes w 124 E200 cabrio (1995 luna II)
        Lexus IS 300 (1999)
        Mercedes W210 E 280 (1998 luna I)

        Comment


        • Eu cum de nu apar in nici o poza?

          Comment


          • Stiu eu, oi fi invizibil ... Sau poate erai de partea cealalta a aparatului banuiesc !!

            Comment


            • Vorba lu` Adela, lasa vrajeala cu masinile si tancurile si posteaza pozele ...

              Comment


              • Aris , nu faci si tu un gest sa bagi azi pozele ca tot stau cu ochii in LCD sa vad pozele da' , nimic . Apropos de treaba ca tu nu apari in poze : eu inca diclesc bine , esti intr-o poza cu mine , cipa si vld-nt , plus inca una in care ti se vede numai sapca , cred ca te-ai speriat si ai lasat capul jos . Promit ca data viitoare o sa iau camera lui Dacian , si o sa iti fac o poza 3d , da numai baga pozele alea o data .
                Mercedes . (punct)
                Mercedes w 124 300 e (1989)
                Mercedes w 124 300 e 24 v (1991 luna VI)
                Mercedes w 211 220 cdi (2004)
                Mercedes w 124 300 e 24 v (1991 luna V)
                Mercedes w 124 E200 cabrio (1995 luna II)
                Lexus IS 300 (1999)
                Mercedes W210 E 280 (1998 luna I)

                Comment


                • Bine . Postez pozele , dar sa nu ma criticati. Nu mi-au iesit asa de bine cum speram.
                  Attached Files

                  Comment


                  • Originally posted by greku View Post
                    Aris, ia baga si tu pozele, te rog !! Cat te rog, ca dupa aceea te dau pe mana lui Gogoloi si a lui Samir ! Sa nu mai zic de Adela, cand o incepe aia sa tipe la tine .... Asa ca posteaza pozele mai repede, sa ne vedem. Si mai cine a facut poze ?? Vlad ?
                    Grecule pozele sunt toate la nea' Trancelot, pe el sa-l iei la puricat. Apropos, esti beton cu ochelarii de soare si cu palaria aia, vorba aia :"jos palaria )"
                    M-am simtit super la gratar, cu ocazia asta tin sa multumesc si eu gazdelor, si speram sa nu se fi facut prea mult deranj.
                    Foarte placut impresionat am ramas si de aceasta data de persoanele pe care le-am intalnit, baieti intr-adevar cu bun simt si cu care sa poti sta de vorba. La mai mare fratilor.
                    PS: vinul de butuc avea gust de : "mai ada'!!!!!'" )
                    Last edited by no problem; 02-23-2010, 03:18 AM.

                    Comment


                    • Aris,oi fi stafie sau ceva flacara violeta? Castile nu sint de tanchist cumva?

                      Cipa, inainte de a primi pe cineva in secta testeazal cu bautura sa vedem daca corespunde.

                      Iti sta bine cu palaria,intreba Barmanul daca pot sa te imprumut,ce ii raspund?
                      Last edited by T_o_r_q_u_e; 02-26-2010, 08:43 AM. Reason: Limbaj suburban - "bagaboanto".

                      Comment


                      • Doamnee ce fata avea tata)) ai k v'ati distrat bine...

                        Comment


                        • Taica-tu este cumva Samir ??? Daca taica-tu avea fata ciudata, dar Samir ?? Samir vreau sa zic, dupa ora 18.00. Taica-tu era parfum, stai linistit ! Aaaa, mi-am adus aminte, a fost taica-tu la Bucuresti, sau unde zicea ca se duce ? Mi-a promis ca se uita de o maciulie de schimbator de viteze... Ia intreaba-l. Sau a uitat ?

                          Comment


                          • Nu am treaba cu flacara violet. Am mentionat clar, ca nu mi-au iesit pozele bine, asa ca nu ma criticati.

                            Comment


                            • Nu te critica nimeni, Aris, au iesit foarte bine pozele. Se puteau si mai bine ?? Ai vazut ce aparat profesional avea Dacian ? Si am impresia ca au iesit la fel. Deci mai bine de atat nu cred ca ieseau, nu ?

                              Comment


                              • Toate ca toate , dar cand este intalnirea de sambata (la ce ora mai bine spus) ?
                                Daca nu puteti ajunge , macar sa ne spuneti sa punem de la noi , cei care mergem (e vorba de cei 10 RON) , iar la urmatoarea intalnire decontam .
                                Mercedes . (punct)
                                Mercedes w 124 300 e (1989)
                                Mercedes w 124 300 e 24 v (1991 luna VI)
                                Mercedes w 211 220 cdi (2004)
                                Mercedes w 124 300 e 24 v (1991 luna V)
                                Mercedes w 124 E200 cabrio (1995 luna II)
                                Lexus IS 300 (1999)
                                Mercedes W210 E 280 (1998 luna I)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF