Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalniri ClubMercedes.ro Constanta 2010

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vedeti ca am mai avut eu declaratii de genu si a sarit romanca cu bata . Din partea mea faceti ce vreti voi , dar s-ar putea sa va para rau .
    Mercedes . (punct)
    Mercedes w 124 300 e (1989)
    Mercedes w 124 300 e 24 v (1991 luna VI)
    Mercedes w 211 220 cdi (2004)
    Mercedes w 124 300 e 24 v (1991 luna V)
    Mercedes w 124 E200 cabrio (1995 luna II)
    Lexus IS 300 (1999)
    Mercedes W210 E 280 (1998 luna I)

    Comment


    • Ne vedem la 14:00.
      Diagnoza STAR, INCARCARE FREON, REPARATII. 0769296544

      Comment


      • Fratilor, n-am cuvinte ... A fost ... chiar nu am cuvinte, a fost minunat, a fost extraordinar, ma bucur ca am un cerc de prieteni ca voi. M-am simtit minunat in prezenta voastra, m-am distrat de minune, a fost o intalnire nemaipomeninta, si doresc sa-i multumesc personal, si in numele colegilor, lui Dacian pentru ca si-a pus casa si curtea la bataie, pentru aceasta minunata intalnire a clubului, si deasemeni sotiei lui Dacian si viitoarei sotii a lui Trancealot, ca ne-au suportat si ne-au servit cu toate bunatatile.
        Discutii constructive, urmate de un gratar gustos, savuros, pregatit si servit de domnul Samir, udat din plin cu bere, vin si palinca. Ce mai, o duminica minunata in ciuda faptului ca a fost ploioasa.
        La mai mare fratilor !!

        Comment


        • Ai deplina dreptate grekule. A fost foarte frumos si ii multumim lui Dacian ca si-a pus casa si curtea la bataie si nu in ultimul rand cum ai zis si tu sotiei lui Dacian ca ne-a servit. Sper ca vor mai fi si pe viitor si sa se mai incalzeasca putin si o sa facem un gratar si la mine la Tuzla cel putin cum a fost cel de la Dacian. Multumiri inca o data si ma bucur ca sunt alaturi de voi. Numai bine va urez si Doamne ajuta sa fie cum dorim cu totii. Salutari!
          Diagnoza STAR, INCARCARE FREON, REPARATII. 0769296544

          Comment


          • Subscriu si eu ... Multumiri in primul rand colegului Dacian bineinteles, pt. locatie si sotie De asemenea ii multumim viitoarei sotii a colegului Adi aka Trancealot, de asemenea tin sa multumesc si prietenului Samir care a fost bucatarul de serviciu.

            De asemenea vreau sa multumesc si domnului Cristi aka Greku pt. curajul de a`si pune masina la bataie pt. cateva ture prin oras. Multumim!

            Ne`am simtit bine impreuna, zic eu suntem deja o gasca destul de unita, ne putem si distra impreuna, putem si discuta serios.

            Asteptam cu nerabdare urmatoarea iesire, poate se mai incalzeste vremea, mergem la un peste ceva, la o iarba verde ...

            Comment


            • Ati postat inaintea mea, vagaboante mici ce sunteti... ati fost soferi si n-ati consumat Molotov de ulei ca mine. Eu abia acum am reusit sa-mi dezlipesc ochii.
              V-a placut banditilor vinu' de butucel.
              Vedeti pozele pe "povestiri din intalniri" si sa puneti si voi pozele voastre Aris, vlad, etc.

              Prezenta a fost buna, la nivelul asteptarilor, 16 oameni de pe lista carora li s-au adaugat invitatii lor si fetele, in total 24 persoane + juniorii clubului, Matei(33pro) si Tibi(malnik2002). Exceptie au facut Viorel care a stat acasa cu sotia bolnava si Tudor(fratele DJ-ului nostru Matei) care era rupt dupa tura de noapte. Nihal(300zxtt) a absentat nemotivat si nu ne asteptam la asa ceva din partea lui; nici noi nu l-am mai sunat ca poate avea omul treaba si pe deasupra ii mancaseram deja portia lui de mici si friptura. Berea, deasemeni, fusese consumata de gogoloi si trancealotu'. A venit udrearomania sa-l cunoasca baietii si ne-a bucurat mult cu prezenta lui si cu o solutie la una din problemele arzatoare ale comunitatii noastre regionale.
              Multumiri colegilor de la Bucuresti pentru telefon, am inchinat si in cinstea lor un pahar.

              Mancarea ramasa (multa) dupa petrecere au dus-o decibel si trancealot astazi la o casa de copii din apropiere, si a fost mai mult decat bine primita. Acesti copii ii vom vizita dupa fiecare actiune de genul acesta. Mai mult, colegi: strangem cate 10 lei pt. a le cumpara si ceva dulciuri pt. sambata 27 feb. Banii ii strang Dacian(33pro), Adi(trancealot), Dragos(decibel) si Cristi(greku). Pt. curiosi: bautura nu a mai ramas deloc, ci dimpotriva, a trebuit supliment serios.

              Urmatoarea actiune este sambata 27 feb, ora 10:00am, in parcare la Doraly pe partea dinspre benzinaria MOL.
              Vom cumpara prajituri si suc pt. acei copii de la orfelinat. Deci, sariti TOTI la cotizat pt. copii.
              Dupa actiunea cu copii vom merge la o cafea, sedinta scurta.
              Last edited by 33PRO; 02-22-2010, 12:58 PM.

              Comment


              • Foarte fain la constanta. Am neamuri la medgidia. Poate reusesc sa ajung la vreo intalnire. Daca ma primiti fireste. Toate bune
                Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

                Comment


                • Originally posted by valentinion View Post
                  Foarte fain la constanta. Am neamuri la medgidia. Poate reusesc sa ajung la vreo intalnire. Daca ma primiti fireste. Toate bune
                  Sper sa nu se supere nimeni ca raspund eu in numele tuturor: Esti binevenit oricand la noi la mare! Chiar daca nu suntem stransi la intalnire dar ai drum prin C-ta ne poti contacta pe oricare din noi pt. o intalnire fulger.

                  Comment


                  • Inca o intalnire mai mult decat reusita . Nu prea am cuvinte pentru descrierea intalnirii . Super .... Multumiri lui Dacian pentru locatie , deasemenea sotiei lui , Claudia , care a pregatit tot ce am avut nevoie .
                    Sa nu il uitam si pe Samir , bucatarul sef , Matei , d-j -ul nostru , ce sa mai , multumiri la toata lumea , fiecare a facut cate ceva .
                    Cum zicea Dacian, am fost cu mancarea ce a ramas (si a ramas destula) la o casa de copii in zona C.E.T. , unde au primit ceea ce am pregatit acasa (mancarea ramasa) cu foarte mare placere , si bineinteles cu mii de multumiri .
                    Va dati seama cum ne-am simtit noi (eu si decibel) . De aceea am hotarat ca de fiecare data cand vom avea cate o actiune de genu , si nu numai, sa trecem si pe acolo , nu conteaza cu ce .
                    P.S. : nevestemi-i ii multumesc eu .
                    Mercedes . (punct)
                    Mercedes w 124 300 e (1989)
                    Mercedes w 124 300 e 24 v (1991 luna VI)
                    Mercedes w 211 220 cdi (2004)
                    Mercedes w 124 300 e 24 v (1991 luna V)
                    Mercedes w 124 E200 cabrio (1995 luna II)
                    Lexus IS 300 (1999)
                    Mercedes W210 E 280 (1998 luna I)

                    Comment


                    • Foarte buna ideea cu mancarea la casa de copii. Chiar nu m-as fi gandit la treaba asta. Felicitari pentru actul de caritate. Sambata nu cred ca pot veni ca sunt de servici. Ramane sa ne auzim la un telefon poate pot sa fac un schimb. Salutari tuturor si felicitari inca o data pentru actiunea facuta.
                      Diagnoza STAR, INCARCARE FREON, REPARATII. 0769296544

                      Comment


                      • Auzi ma, Adela, dar noi de ce nu putem sa-i multumim nevesti-tii ?? Aaaa ??? Sau iti iei airbagurile dupa ceafa ???

                        Comment


                        • Aris, ia baga si tu pozele, te rog !! Cat te rog, ca dupa aceea te dau pe mana lui Gogoloi si a lui Samir ! Sa nu mai zic de Adela, cand o incepe aia sa tipe la tine .... Asa ca posteaza pozele mai repede, sa ne vedem. Si mai cine a facut poze ?? Vlad ?

                          Comment


                          • Originally posted by cipa View Post
                            Subscriu si eu ... Multumiri in primul rand colegului Dacian bineinteles, pt. locatie si sotie De asemenea ii multumim viitoarei sotii a colegului Adi aka Trancealot, de asemenea tin sa multumesc si prietenului Samir care a fost bucatarul de serviciu.

                            De asemenea vreau sa multumesc si domnului Cristi aka Greku pt. curajul de a`si pune masina la bataie pt. cateva ture prin oras. Multumim!

                            Ne`am simtit bine impreuna, zic eu suntem deja o gasca destul de unita, ne putem si distra impreuna, putem si discuta serios.

                            Asteptam cu nerabdare urmatoarea iesire, poate se mai incalzeste vremea, mergem la un peste ceva, la o iarba verde ...
                            Chiar curajul .... Mi-ati umplut portbagajul de benzina ... dar va pandesc eu la cotitura, vin eu fara masina, sa vedeti atunci ce tip eu, Adela cu Gogu si Samir sunt minciuna ! Ai vazut iubito, ca nu m-am luat de tine de 3 zile, da ??

                            Comment


                            • Ia sa ne miram putin de fetzele noastre :
                              Attached Files
                              Mercedes . (punct)
                              Mercedes w 124 300 e (1989)
                              Mercedes w 124 300 e 24 v (1991 luna VI)
                              Mercedes w 211 220 cdi (2004)
                              Mercedes w 124 300 e 24 v (1991 luna V)
                              Mercedes w 124 E200 cabrio (1995 luna II)
                              Lexus IS 300 (1999)
                              Mercedes W210 E 280 (1998 luna I)

                              Comment


                              • Si inca o tura de poze :
                                Attached Files
                                Mercedes . (punct)
                                Mercedes w 124 300 e (1989)
                                Mercedes w 124 300 e 24 v (1991 luna VI)
                                Mercedes w 211 220 cdi (2004)
                                Mercedes w 124 300 e 24 v (1991 luna V)
                                Mercedes w 124 E200 cabrio (1995 luna II)
                                Lexus IS 300 (1999)
                                Mercedes W210 E 280 (1998 luna I)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF