Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalniri ClubMercedes.ro Constanta 2010

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am fost plecat o perioada dar ma bucur sa vad ca sa marit numarul celor din clubmercedes. La cat mai multi si astept o noua intalnire.
    Marinarul.tk
    Proud owner of C180/96

    Comment


    • Dacian. Faca-se voia ta, Doamne! Tare, foarte tare.
      Malnickule, sambata, la 17-18 max in Tomis Nord, cap linie 42-43, un bar Green. Dar vorbim la telefon, ok ?

      Comment


      • Sa notat, e langa pravalia ta Green, cred ca si Gogoloi e de acord.
        Marinarul.tk
        Proud owner of C180/96

        Comment


        • Te-am sunat, Malnick, dar nu ai raspuns. Da, este pe langa pravalie, un pic mai sus pe pe Cismelei, dar vorbim ... Poti sa-l suni pe Gogoloi, eu scap pe la 18.00 de la pravalie. El merge mai devreme acolo.
          Alte confirmari ? Cine mai vine fratilor ??

          Comment


          • Originally posted by decibel
            Grecule, pastrezi loc langa matale ca la nea gogu miroase a deval si calgoane - no ofense
            Nu`i problema, mie imi place mirosu` de calgon... asa ca nea Gogule pastreaza locul de langa liber

            Comment


            • Va anunt cu tristete ca maine nu pot veni la intalnire deoarece a intervenit o problema ce nu suporta amanare. Distractie placuta maine seara.

              P.S. P-tru cei cu mirosul de calgon sa stiti ca vi l-am oprit intr-un bidon.

              Comment


              • Ce domnu Gogoloi, sunte-ti cu nasul de ceara ? Va-ti suparat, si de aceea nu mai veniti ?? De aceea nici nu mai raspunde-ti la telefon sau pe messenger ?? Ne vedem acolo baieti, eu vin la 18.15 maxim. O zi buna va doresc !!

                Comment


                • Vlad, te-am sunat, astazi, pe la 11.15, sa te anunt de intalnirea de diseara. Am vorbit si cu Yalcin, un coleg nou, si ne-a asigurat ca face tot posibilul sa vina si el. Asa ca daca mai intri azi, sa stii ca noi te asteptam diseara, la baruletul din T Nord. Succese !!

                  Comment


                  • Originally posted by greku View Post
                    Vlad, te-am sunat, astazi, pe la 11.15, sa te anunt de intalnirea de diseara. Am vorbit si cu Yalcin, un coleg nou, si ne-a asigurat ca face tot posibilul sa vina si el. Asa ca daca mai intri azi, sa stii ca noi te asteptam diseara, la baruletul din T Nord. Succese !!
                    Da....scze...am vazut tarziu apelul de la tine, iti dai seama ca aseara am avut o noapte mai alba. In leg cu intalnirea din T Nord, nu promit nimic, dar sper sa ajung, si ce ziceati fara masini? asta inseamna o alta noapte alba
                    Succese la toata lumea, k sa nu zic succesuri k asta se poarta acum

                    Comment


                    • Inca o intalnire made by Green Tomis Nord, care zic eu a iesit super, la care am fost in proportie de 80%. Ce s-a avut de discutat, s-a discutat, dupa care au curs halbele de bere. Avem cateva poze, dar din pacate au fost facute cu telefonul, asa ca, calitatea lasa de dorit.
                      Attached Files

                      Comment


                      • Intalnire Club Mercedes Dodrogea

                        Intalnire Club Mercedes Dobrogea duminica viitoare 21.02.2010 la ora 14, locatia inca nu este sigura, dar va vom anunta. Prezenta cat mai mare va rugam. In general, cei ce ne strangem, stim de locatie si ora, dar dorim cati mai multi colegi. Va asteptam in numar cat mai mare. Cand si locatia va fi sigura, va vom anunta despre ea.

                        Comment


                        • Originally posted by greku View Post
                          Inca o intalnire made by Green Tomis Nord, care zic eu a iesit super, la care am fost in proportie de 80%. Ce s-a avut de discutat, s-a discutat, dupa care au curs halbele de bere. Avem cateva poze, dar din pacate au fost facute cu telefonul, asa ca, calitatea lasa de dorit.
                          Am fost prezent si de aceasta data... discutat treburi serioase, ras, glumit, simtit bine... Deja ma simt ca intre prieteni vechi.

                          Si`a facut simtita prezenta si nenea Gogoloi desi anuntase ca nu poate ajunge, deci totul a decurs ca la carte

                          O asteptam pe urmatoarea!

                          Vorba aia:

                          Foaie verde frunza de pin,
                          La malul marii fuse plin,

                          Calgon si veselie,
                          Mereu la Green o sa fie,

                          Nu conteaza de e frig,
                          Ca la un vin fiert ne incalzim,

                          Data viitoare o sa fie si mai tare,
                          Ca se lasa cu gratare!

                          Numai bine va doresc!

                          P.S: Sper sa nu se supere domnu` poet Steen ca am incercat si eu o mica rima

                          Comment


                          • Binee Cipa, se pare ca o sa moara de foame domnul Steen !!! Se pare ca-i iei painea din mana ...

                            Comment


                            • Frumoasa intalnire. Ce s-a discutat pe ordinea de zi?

                              Comment


                              • Au mai ramas cateva poze nepostate. Nea Costica cu Yalcin in prima poza, Bogdan, Marin si Tania din personalul barului unde ne simtim deosebit de bine !!
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF