Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalniri ClubMercedes.ro Constanta 2010

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu va plac stick-ere de genul " kiss my ass " pe masina? Sunt cam sugestive, dar a nu se pune in practica mesajul.

    Comment


    • Am ras de ma doare burta .... luatia-si guritza aia de coarda notorie ... cu zanusi, albalux sau ce este aia a ta .... Decibelule, ma bag si eu o statie, dar doar cu chilotii in vasul de expansiune .... )) Ne servesti, Gogule ??? I love u !! Ba Gogule, la ce service mergi tu, ma ??? Poate il ajuti si pe Yalcin ... Dar scuze ... am uitat ca tu mergi la service elctrocasnice )
      Last edited by greku; 02-07-2010, 22:01 PM.

      Comment


      • Salut baieti, stiti cumva nr asta CT63TRK masina a fost a unui turc sau tatar e vb de un w211 NEGRU

        Comment


        • Balacareala

          Baieti,
          am ras si eu cu lacrimi, dar hai sa vorbim de "calgon" la masa, nu pe thread-ul asta, ca suntem off-topic. Uitati, deschid eu un thread "Povestiri din Intalniri" si zicem acolo si de "calgon" si de "cartofi prajiti" etc.
          Revenind la subiect, sambata 13 feb ne vedem din nou, foarte posibil intr-o noua locatie, testam sa nu ne plictisim! Propun o ora mai devreme, sa zicem 16:00 ca sa putem "spala rufele in familie" si sa avem timp si de o portie de "cartofi prajiti". As zice eu fara masini sambata asta ca sa fierbem vinu, ca dupa cum vedeti ninge iar la greu si eu unul nu mai suport sa-mi vad masina cu tzurtzuri la prag si amenintzata de derapajele amatorilor din trafic.
          Venim devreme - plecam devreme(cu RATC-ul)... ca 'Nea Costica zicea ca la intrare in casa ia pus "plutonieru" fiola si l-a luat la "arest". Nici eu n-am fost departe de "cusca cainelui" cu a mea!

          Comment


          • Eu unu astept sa se comunice locatia si voi fi prezent .
            Mercedes . (punct)
            Mercedes w 124 300 e (1989)
            Mercedes w 124 300 e 24 v (1991 luna VI)
            Mercedes w 211 220 cdi (2004)
            Mercedes w 124 300 e 24 v (1991 luna V)
            Mercedes w 124 E200 cabrio (1995 luna II)
            Lexus IS 300 (1999)
            Mercedes W210 E 280 (1998 luna I)

            Comment


            • Imi cer scuze ca nu am putut ajunge dar a trebuit sa plec vineri seara la Tulcea si m-am intors aseara. Data viitoare daca nu o sa fiu la servici ca de joi incep serviciu ca se termina concediul. O zi buna va doresc!
              Diagnoza STAR, INCARCARE FREON, REPARATII. 0769296544

              Comment


              • Deci dragi posesori de Mercedesuri din Constanta, si cei care ne cunoastem, si cei care nu ne cunoastem (decat de aici, de pe acest site), haideti sa ne vedem si in aceasta sambata tot la acel barulet, si sa lasam pe sambata viitoare acea intrunire `legala`din cealalta locatie, in care vom discuta ce este pe ordinea de zi. Sper sa va fi placut acolo, sa va fi simtit bine. Va cer asta deoarece sambata sunt de servici pana la ora 18.00, si duminica dimineata intru la ora 7.00, si a-si vrea sa fie aproape de mine locul de intalnire. Daca nu se poate, am sa vin eu in partea cealalta.
                Deci ???
                Ramane pe sambata la ora 18.00 la baruletul din Tomis Nord ??? Astept mesajele voastre, sa stiu si eu ce am de facut. Va multumesc !!
                Pentru cei noi, care inca nu au fost prezenti, lasa-ti va rog numerele de telefon, sa va contactam noi. In mare, barul este situat pe strada Cismelei, Tomis Nord, aproape de cap linie 42-43, se numeste Green. Are afara o firma mare, luminata. Dar pentru orice eventualitate, va rog lasati numerele de telefon. Va multumesc!

                Comment


                • Eu o sa imi fac simtita iar prezenta... doar daca nu intervine ceva foarte important... desi nu cred, dar imi place sa`mi iau masuri de siguranta, pt. a nu fi considerat neserios. Deci in proportie de 90% eu voi fi prezent!

                  Comment


                  • Am rezolvat problema cu calgonul,asa ca .......Ramane pe sambata seara fara masini la ora 18 in acelasi loc?

                    Comment


                    • Originally posted by gogoloi View Post
                      Am rezolvat problema cu calgonul,asa ca .......Ramane pe sambata seara fara masini la ora 18 in acelasi loc?
                      Eu cred c`o sa va dezamagesc iar... si voi fi sofer... deci cico pt. mine

                      Comment


                      • "Faca-se voia voastra!" ...ora 18:00, la Green(vezi foto)!
                        Attached Files

                        Comment


                        • Eu o sa fiu acolo.

                          Comment


                          • Mee too !!!!!
                            Daciane, frumos lucrat. Deci colegii, purtati-va frumos cu Dacian, caci face parte din cadrul N.A.S.A. Are acces la orice satelit, va poate gasi oricand, la orice ora, in orice loc, asa ca ... Aveti grija pe unde umblati ... ))) Coolllll
                            Ne vedem acolo baieti !!! Gogule, gata cu Zanussi ?? Nu mai avem unde clati rufele ?? Ma bucur, deci sa inteleg ca face caldura ?? Greku, va veni la 18.00, la Green.

                            Comment


                            • Nici de mine nu scapati , sunt prezent . Dar voi veni cu masina , Gogule , te superi , stiu , dar voi veni direct de la o chestie/treaba/manevra .
                              Anyways , i'm there !
                              P.S.
                              Sper ca vor incerca si ceilalti membrii sa vina (Vizireanu v , B 61 SOP, dinescu ionut , 3d , sorel), nu de alta dar e mai bine cand suntem mai multi .
                              Last edited by trancealot; 02-11-2010, 23:32 PM.
                              Mercedes . (punct)
                              Mercedes w 124 300 e (1989)
                              Mercedes w 124 300 e 24 v (1991 luna VI)
                              Mercedes w 211 220 cdi (2004)
                              Mercedes w 124 300 e 24 v (1991 luna V)
                              Mercedes w 124 E200 cabrio (1995 luna II)
                              Lexus IS 300 (1999)
                              Mercedes W210 E 280 (1998 luna I)

                              Comment


                              • N.A.S.A. vs ACTE

                                Deci colegii, purtati-va frumos cu Dacian, caci face parte din cadrul N.A.S.A. Are acces la orice satelit, va poate gasi oricand, la orice ora, in orice loc, asa ca ... Aveti grija pe unde umblati ... ))) Coolllll
                                Eu am zis:
                                "Faca-se voia voastra!"
                                ...asa ca nu sunt de la NASA, poate de la "Doamne-Doamne"

                                Cei ce vor sa discute si despre acte, stiti voi ce si care, sunt rugati sa vina de la 17:00! Doamne-ajuta!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF