Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Banat - Intalniri ClubMercedes

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mircea600sel View Post
    Vrea sa spuna ca e cam departe de Timisoara...si ca cel mai indicat ar fi undeva intre Tm si Ar.

    Ne facem atatea planuri cu locatia si nu s-au anuntat decat 3-4 oameni.Mai asteptam...
    Poate nu-s posesori de Mercedes in zona asta, inregistrati. Sa vina si aia fara, dar carora le place marca, no problem. Pot sa iau inca o persoana cu mine in masina. Daca vrea cineva sa vina, sa-mi spuna.
    Referitor la ora, e bine si 15.

    Comment


    • cand va fi intalnirea ca voi veni si eu

      Comment


      • Originally posted by okz View Post
        cand va fi intalnirea ca voi veni si eu
        Salut!

        Zice-se ca pe 7 Octombrie, ora 15. Locatia - unde se mananca bine.
        Stie mircea600sel

        Ne vedem acolo!

        Comment


        • Originally posted by mircea600sel View Post
          Vrea sa spuna ca e cam departe de Timisoara...
          E relativ. Credeti ca pana la Ortisoara de exemplu ai ajunge cu mult mai repede?
          Macar vedeti si voi minunatia de autostrada.

          Sau cramponati ca trebuie sa faceti cativa kilometrii in plus cu masina? E adevarat ca e criza dar chiar in halul acesta? In acest fel as putea sa spun si eu ca nu merg la Timisoara ca e... cam departe. Si trebuie sa bag benzina de 50 de lei.

          Originally posted by mircea600sel View Post
          ...cel mai indicat ar fi undeva intre Tm si Ar...
          Sagu, Vinga, Ortisoara... Unde?

          Originally posted by mircea600sel View Post
          ...
          Ne facem atatea planuri cu locatia si nu s-au anuntat decat 3-4 oameni...
          Cam putini, intr-adevar, dar poate se mai aduna.

          Ideea e sa se stabileasca o locatie si dupa aia amatorii se se decida daca se merita pentru bugetul lor deplasarea pana acolo.
          W123 280E Blue Green Metallic

          W126 280SE Champagne Metallic
          W126 280SE Black Blue Metallic
          W126 500SE Lapis Blue Metallic
          W126 500SE Midnight Dark Blue

          W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
          W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

          Comment


          • ... :-)))))

            Comment


            • Eu voi veni cu siguranta dinspre arad, iar am vorbit cu un coleg de facultate si el mb fan va veni dinspre tm. eu zic ca vom fi destui... deci unde ne vedem si mai exact cand ?

              Comment


              • Cred ca a ramas pe 7 Noiembrie,ora 15, la restaurantul Delta din Sagu.
                Vin sigur. Restul colegilor?

                Comment


                • Am sters niste posturi inutile, samantza de cearta si flame.
                  @vegeftw: calmeaza-te, ai ceva de impartit cu Dan, foloseste PM. Ca sa nu spun ca nu-i tocmai onorabil sa-l tragi de sireturi pe unu' cu 3mii si ceva de posturi, care-a vazut si mai ales construit/contribuit cu multe pe-aici.
                  Mizez pe intelegerea celor de mai sus.
                  https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                  Comment


                  • Originally posted by cutaresku View Post
                    Am sters niste posturi inutile, samantza de cearta si flame...
                    Multumim! Ai putea sterge si ultimul meu post (de acolo a inceput discutia).



                    Originally posted by cutaresku View Post
                    ...unu' cu 3mii si ceva de posturi, care-a vazut si mai ales construit/contribuit cu multe pe-aici...
                    Parca zicea in Regulament ca nu conteaza ca ai 10-100-1000 sau 1 milion de postari, conteaza daca ele sunt constructive si de bun augur acestui Forum. Eu consider ca mare parte din cele 3 mii si ceva au fost... Sper!

                    Originally posted by cutaresku View Post
                    ...Mizez pe intelegerea celor de mai sus.
                    Dupa cum am spus si in posturile sterse, din partea mea o luam de la zero, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat (sa zicem ).

                    Deci ON TOPIC, in cazul in care reusesc sa ajung se mai tine Intalnirea la DELTA la SAGU in 7 OCTOMBRIE la ORA 15 ? (nu m-am bagat pe lista pentru ca nu sunt genul sa ma anunt si sa lipsesc, mai bine nu ma anunt).
                    W123 280E Blue Green Metallic

                    W126 280SE Champagne Metallic
                    W126 280SE Black Blue Metallic
                    W126 500SE Lapis Blue Metallic
                    W126 500SE Midnight Dark Blue

                    W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                    W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                    Comment


                    • In cazul in care a ramas pentru astazi (7oct2012) ora 15 restaurant Delta din Sagu;vin si eu.

                      Mercedes E200 / W211 - 2004
                      Mercedes CLK 200 / W209 - 2003

                      Comment


                      • S-ar putea sa fim numai noi 2
                        In cazul asta ... ramanem la o gere in TM :-)

                        Comment


                        • Am fost duminica dar din pacate nu a venit nimeni.

                          Mercedes E200 / W211 - 2004
                          Mercedes CLK 200 / W209 - 2003

                          Comment


                          • Buna seara,

                            Propun o intalnire pentru sambata in data de 20.10.2012,la stadionul Dan Paltinisau, Timisoara.
                            Ora se poate stabili de comun acord votand varianta agreeata cel mai mult.

                            Mercedes E200 / W211 - 2004
                            Mercedes CLK 200 / W209 - 2003

                            Comment


                            • haideti sa ne intalnim candva in timpul saptamanii in timisoara ca sa fiu si eu in timisoara...

                              Comment


                              • Vineri 19.10.2012.... de exemplu...aceeasi locatie

                                Mercedes E200 / W211 - 2004
                                Mercedes CLK 200 / W209 - 2003

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF