Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes din Banat-Crisana

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Buna B A ! Dupa parerea mea e pacat sa dai cobra la programul rabla.Mai bine o dezmembrezi sau daca dispui de monetar sa o restaurezi.Tabla la ele e tare ,daca motorul e OK merita sa incerci,asa pe rand.Motoarele diesel sunt recunoscute pentru fiabilitatea lor.

    Comment


    • #17
      Originally posted by giorgio View Post
      Buna B A ! Dupa parerea mea e pacat sa dai cobra la programul rabla.Mai bine o dezmembrezi sau daca dispui de monetar sa o restaurezi.Tabla la ele e tare ,daca motorul e OK merita sa incerci,asa pe rand.Motoarele diesel sunt recunoscute pentru fiabilitatea lor.
      Stiu, da aia e a lui taica-miu. Si cum taicamiu nu prea e prin tzara trebuie sa conduca maicamea. Si maicamea zice ca nu are curaj sa conduca citez "coaja aia" am incheiat citatul. Asa ca taticu vrea sa o dea si sa ia un opel corsa sau ceva....

      Parerea mea e ca are nevoie de niste lonjeroane noi, eventual tabla sudata pe ele, ceva nozeluri la injectoare, o reglare la pompa si un purj, o spalatura mai zdravana, si un schimb de scaune. Nu putin dar nici foarte mult.

      Pe de alta parte nu pot sa nu sesizez diferenta enorma de preturi intre restaurarea unui W123 si cea a T2-ului. Practic la VW sunt aproape pe gratis, majoritatea "consumabilelor" se gasesc undeva intre 10 - 20 Euro. Cand pentru Benz cea mai mica garnitura te usca de 20 - 30 euri (daca o iei noua).
      Last edited by B.A.; 07-17-2008, 13:04 PM.

      Comment


      • #18
        Originally posted by ovidelu View Post
        salut
        ma numesc Ovi sunt din timisoara
        detin o cobra din 76 cam jegarita....urmeaza un pic de restaurare
        cand fac o poza o sa o postez...pana atunci toate cele bune
        Originally posted by giorgio View Post
        Salutari-sunt posesorul unui 280E 1980 un superb astralsilber .Pacat de taxele mari pentru astfel de motor care nu te lasa in depasirile grele.
        Originally posted by W201-190D View Post
        Ma numesc Emil si sunt din Arad
        Masina mea este un W201 190D, an fabricatie 1986

        Facetzi-le citeva poze, topic la My car, si bataie, sa le vada toata lumea. Prezentarea mashinilor pe care le avem la My car se face.

        Comment


        • #19
          Originally posted by doktor4carz View Post
          Facetzi-le citeva poze, topic la My car, si bataie, sa le vada toata lumea. Prezentarea mashinilor pe care le avem la My car se face.

          Masina lui EMI e la My car...poate nu ai observat!
          Si am facut topicul acesta ca ca sa vedem masinile din zona noastra adunate la un loc!
          W123 280E Blue Green Metallic

          W126 280SE Champagne Metallic
          W126 280SE Black Blue Metallic
          W126 500SE Lapis Blue Metallic
          W126 500SE Midnight Dark Blue

          W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
          W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

          Comment


          • #20
            Salut,
            sunt Peter din Timisoara
            mandru posesor MB W123 200d din '78
            Attached Files
            www.pi-photo.com
            w123 200D| w123 300D

            Comment


            • #21
              Salut,
              Sunt Adi Alias Kelooxxl,
              Posesor al unui MB C 180 din 02 si de curind al unui MB W123 240D din 1979
              Attached Files
              Last edited by Kelooxxl; 11-03-2008, 04:54 AM.
              Exista multe tipuri de masini. Eu prefer Mercedes.

              Comment


              • #23
                Bun venit noilor membrii!
                Poate participam cu totii la o noua intalnire in Septembrie...
                W123 280E Blue Green Metallic

                W126 280SE Champagne Metallic
                W126 280SE Black Blue Metallic
                W126 500SE Lapis Blue Metallic
                W126 500SE Midnight Dark Blue

                W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                Comment


                • #24
                  Bun venit si din partea mea. Ii astesptam cu drag, chiar daca ne despart 100 de km
                  MB W123 240D - 1978 (Masina care m-a adus in anul 5 de facultate)
                  MB W123 300D - 1982
                  MB W123 240D AUTOMATIC - 1977
                  [B]

                  Comment


                  • #25
                    Originally posted by pi-photo View Post
                    Salut,
                    sunt Peter din Timisoara
                    mandru posesor MB W123 200d din '78
                    Ciao. Ti-am vazut masina azi pe Lipovei. Stai in zona sau e doar o intamplare ca era acolo? Si apropos schimba-ti capacele la roti

                    Comment


                    • #26
                      Originally posted by B.A. View Post
                      Ciao. Ti-am vazut masina azi pe Lipovei. Stai in zona sau e doar o intamplare ca era acolo? Si apropos schimba-ti capacele la roti
                      salut.
                      da stau acolo , si capacele ...stiu, toti au ceva cu ele )
                      www.pi-photo.com
                      w123 200D| w123 300D

                      Comment


                      • #27
                        Salut! Sunt Bibi (Vlad) si sunt din Arad si am 19 ani. Masina este un Mercedes W201 1.8 benzina (momentan il impart cu tatal meu).
                        Attached Files
                        The road is too long and life is too short to drive anything less than a Mercedes-Benz.

                        Comment


                        • #28
                          Originally posted by Bibi View Post
                          Salut! Sunt Bibi (Vlad) si sunt din Arad si am 19 ani. Masina este un Mercedes W201 1.8 benzina (momentan il impart cu tatal meu).

                          Bun venit ! Poate reusim sa ne vedem la viitoarea intalnire!
                          W123 280E Blue Green Metallic

                          W126 280SE Champagne Metallic
                          W126 280SE Black Blue Metallic
                          W126 500SE Lapis Blue Metallic
                          W126 500SE Midnight Dark Blue

                          W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                          W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                          Comment


                          • #29
                            Sunt Alex si conduc un w123 300 TD Turbo. Mai detin un 240 D care isi asteapta un client!
                            http://www.caesaralexandru.wordpress.com

                            Comment


                            • #30
                              Ca tot vin caldurile...pun aici o poza cu 280SE-ul meu...Sa ne mai racorim uitandu-ne la ea...Au fost -17 grade afara cand am facut poza!
                              W123 280E Blue Green Metallic

                              W126 280SE Champagne Metallic
                              W126 280SE Black Blue Metallic
                              W126 500SE Lapis Blue Metallic
                              W126 500SE Midnight Dark Blue

                              W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                              W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF