Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalnire Timisoara..

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Hm...daca nu plec la Valiug cu sotia intr-un semiconcediu atunci poate vin. Aniversam un an de casnicie pe 20 asa ca nu pot spune sigur ca vin. Ne-am planificat sa plecam in 19 dimineata.
    Propun sa punem in discutie o data fixa pe luna si eventual sa incepem sa "negociem" si o locatie unde sa ne adunam o data pe luna. Din start propun ca acea data fixa pe luna sa nu fie duminica...stiti voi de ce. Oricum consider ca e bine sa fixam lucrurile pentru ca atunci vom putea sa ne facem programul lunar incluzand si acest eveniment. Garantez ca daca reusim sa dam drumul la cateva intalniri colegii din toata tara vor veni incet incet.

    Concluzie: propun sambata din a doua saptamana a fiecarei luni. Ma gandesc ca inceputurile si sfarsiturile de luna pot fi mai aglomerate pe la locurile de munca si am impresia ca asa nici nu ne vom suprapune cu sarbatorile majore!

    Acestea fiind spuse ne vedem curand! Multa sanatate!
    E220 cdi W210, 2001

    E320 W210, 1997
    C180 W202, 1994
    W123 200D, 1978 cu inima de W124


    Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

    Comment


    • #17
      Originally posted by adidc View Post
      Hm...daca nu plec la Valiug cu sotia intr-un semiconcediu atunci poate vin. Aniversam un an de casnicie pe 20 asa ca nu pot spune sigur ca vin. Ne-am planificat sa plecam in 19 dimineata.
      Propun sa punem in discutie o data fixa pe luna si eventual sa incepem sa "negociem" si o locatie unde sa ne adunam o data pe luna. Din start propun ca acea data fixa pe luna sa nu fie duminica...stiti voi de ce. Oricum consider ca e bine sa fixam lucrurile pentru ca atunci vom putea sa ne facem programul lunar incluzand si acest eveniment. Garantez ca daca reusim sa dam drumul la cateva intalniri colegii din toata tara vor veni incet incet.

      Concluzie: propun sambata din a doua saptamana a fiecarei luni. Ma gandesc ca inceputurile si sfarsiturile de luna pot fi mai aglomerate pe la locurile de munca si am impresia ca asa nici nu ne vom suprapune cu sarbatorile majore!

      Acestea fiind spuse ne vedem curand! Multa sanatate!
      Scuze de off-topic-dute la garana in sat,exista o pensiune''sus in sat''asa se numeste{mergi pana in capatul satului,la un moment dat se termina asfaltul si mai ai de mers circa 150m,dupa care se va bifurca drumul si o iei in stanga.E suuupeeer tare,nou construita,4*,preturi:cam 50euro cu micdejun inclus}
      Din cauza acestei pensiuni nu am putut sa ajung la intalnire saptamana trecuta.
      Cat despre cele propuse de tine ptr. mine e ok....numai sa ne intalnim si sa ne facem un obicei din asta...

      sigpic

      "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

      Comment


      • #18
        Bună timişoreni,

        sunt, poate cel mai nou "propitar" de C180, an 1996, benzină. De loc din Timişoara şi eu, cu munca pe la Bucureşti, m-aş simţi onorat dacă m-aţi primi şi pe mine în data de 19.10.2009(mai ales că o să fiu prin zonă, pe la Buziaş, unde stau părinţii mei). Dacă aţi putea fi mai clari cu locaţia, m-aş bucura şi mai mult.

        Comment


        • #19
          Cu mare drag te primim printre noi.....data si locatia nu s-au hotarat inca,dar vom lua o decizia in acesta privinta cat mai curand.

          sigpic

          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

          Comment


          • #20
            Mulţumesc din suflet,

            am câteva probleme la noua mea iubire, şi poate mă ajută vreun timişorean cu suflet mare. Am postat problemele pe forum, la capitolul "Probleme tehnice". Încă o dată, mulţumesc pentru primirea călduroasă. Sper să ne întâlnim, să bem o bere, şi să radem o roabă de mici cu o lopată de muştar.

            Comment


            • #21
              Originally posted by ddg View Post
              să ne întâlnim, să bem o bere, şi să radem o roabă de mici cu o lopată de muştar.
              Adevar graieste gura pacatosului!!! Faceti cumva sa pot veni si eu la asa ceva.
              http://www.caesaralexandru.wordpress.com

              Comment


              • #22
                Originally posted by Demiurgos View Post
                Adevar graieste gura pacatosului!!! Faceti cumva sa pot veni si eu la asa ceva.
                Stai linistit, vad ca sunt din ce in ce mai multi doritori de intalniri periodice asa ca dupa ce termini cu examenele ne intalnim din nou, suntem pe calea cea buna
                1982 Mercedes w123 240D
                1992 Mercedes w124 200D

                Comment


                • #23
                  Originally posted by mircea600sel View Post
                  Scuze de off-topic...{mergi pana in capatul satului,la un moment dat se termina asfaltul si mai ai de mers circa 150m,dupa care se va bifurca drumul si o iei in stanga.E suuupeeer tare,nou construita,4*,preturi:cam 50euro cu micdejun inclus}...
                  La Valiug stau gratis. Nu e casa mea dar o cunostinta are acolo o casuta destul de draguta si imi permite sa merg. Sper numai sa reusesc eu sa plec. Oricum o sa batatoresc toata zona daca merg.
                  Imi cer scuze pt off-topic:
                  Pentru colegul ddg...imi trebuie o adresa de mail ca sa va trimit manualul. Este doar un manual de producator, nu este de reparatii. E in engleza in format pdf. Scuze ca scriu aici dar nu va pot trimite nici mesaj si nici sa postez pe pagina dvs. Cred ca asa ati setat contul. Respecte.
                  PS - daca as fi luat bani pt manual strangeam de un rand de cauciucuri noi de la cei la care l-am dat.
                  Last edited by adidc; 09-10-2009, 07:11 AM.
                  E220 cdi W210, 2001

                  E320 W210, 1997
                  C180 W202, 1994
                  W123 200D, 1978 cu inima de W124


                  Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                  Comment


                  • #24
                    ma bag si eu la o intalnire daca se face

                    Comment


                    • #25
                      Se face, se face, in principiu ramane pe 19, ar fi bine sa se anunte toti cei care pot veni sigur pe 19...ca sa facem o lista!
                      1982 Mercedes w123 240D
                      1992 Mercedes w124 200D

                      Comment


                      • #26
                        Am fost aseara sa vad meciu cu Romania la Hotel Aurora si propun sa ne intalnim acolo..au o terasa frumoasa chiar pe malul lacului,putem sa mancam mici sau ceva la gratar,ce vrea fiecare,o bere,un suc..
                        W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
                        E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
                        YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
                        GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

                        Asphalt F*ck*r

                        Comment


                        • #27
                          De acord cu tine ca locuiesc in zona.....eu 100% vin

                          sigpic

                          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                          Comment


                          • #28
                            Pt adidc:

                            Ai un private message de la mine. Have a nice day !

                            Comment


                            • #29
                              Pana acum stam cam asa:

                              1. Mircea600sel (sper ca de data asta vi )
                              2. Stronger
                              3. Dan500se
                              4. SergiuMB
                              5. Brunorej
                              6. Demiuros (sper ca nu ai examen si poti veni)
                              7. Mirel
                              8. Adidc (in caz ca nu pleaca concediu)
                              9.ddg
                              10. Alextm
                              11. ... cine se mai anunta ?

                              Ii rog pe cei de pe lista sa mai confirme inca odata daca vin sau nu. Iar ca locatie pana acum singura propusa este Hotel Aurora, deci este ok? Ora ma gandeam tot cam pe la 17:00. Idei, sugesti?
                              1982 Mercedes w123 240D
                              1992 Mercedes w124 200D

                              Comment


                              • #30
                                Am un examen dat dracu pe 20. Nu am nici timp sa invat destul inainte... deci pentru data de 19 nu vin. Numai in primul week-end din octombrie. Distractie!
                                http://www.caesaralexandru.wordpress.com

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF