Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalnire Moneasa 19-21 iunie !

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Am revenit cu noi informatii:

    Majoritatea vilelor din Moneasa au in jur de 14-20 locuri si au loc de parcare cam pentru 6 masini maxim, deci nu prea am avea loc.

    Dar am gasit o vila destul de eleganta, renovata anul trecut, situata inainte de strandul din Moneasa, pe nume MAYUMI. Vila are o capacitate de 35 de locuri si un restaurant pentru 50 de persoane si o parcare proprie de aproximativ 16 masini.

    Tarife:

    Camera 1 persoana - 80 Ron
    Camera 2 persoane - 100 Ron
    Camera 3 persoane - 130 Ron
    Apartament 4 persoane - 180 Ron
    Apartament 5 persoane - 210 Ron

    In plus nu este facuta nici o rezervare pentru weekend-ul 19-21 iunie.

    Poze si informatii suplimentare puteti gasi pe site-ul urmator:
    http://www.cazaremoneasa.ro/index.ph...d=53&nume=VILA MAYUMI-Moneasa

    Rezervarea trebuie facuta cu 2 saptamani inainte (weekend-ul viitor) si achitat un avans de 30Ron/persoana.

    In afara de aceasta vila ar ramane hotelurile (Parc, Moneasa, Codru Moma).

    Daca aveti alte propuneri.........
    Last edited by Bibi; 05-31-2009, 18:19 PM.
    The road is too long and life is too short to drive anything less than a Mercedes-Benz.

    Comment


    • #32
      Tinand cont de numarul mare de norod,se cere o reducere!

      Comment


      • #33
        Acum nu stiu ce sa zic...Eu am amintit ca preturile sunt situate in jurul sumei de 100 de lei la majoritatea stabilimentelor!

        Daca vi se pare mult ramane la aprecierea personala participarea sau nu la Intalnire!

        Totusi mai exista si varianta cortului sau a cazarii la casute (care sunt in numar destul de mare) .

        In schimb-daca nu exista interes mai bine nu ne "stresam" atata si cautam alta preocupare pentru weekend!
        W123 280E Blue Green Metallic

        W126 280SE Champagne Metallic
        W126 280SE Black Blue Metallic
        W126 500SE Lapis Blue Metallic
        W126 500SE Midnight Dark Blue

        W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
        W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

        Comment


        • #34
          Fiecare face cum crede. In afara de hoteluri aceasta vila este singura care am gasit-o cu asa o capacitate mare si la preturile mentionate mai sus.

          Am uitat sa precizez ca in cazul in care numarul de persoane este mai mare de 15, beneficiam si de o reducere. Nu stiu cat este aceasta reducere deoarece nu am stiut un numar aproximativ de participanti.
          The road is too long and life is too short to drive anything less than a Mercedes-Benz.

          Comment


          • #35
            Originally posted by Bibi View Post
            ...Am uitat sa precizez ca in cazul in care numarul de persoane este mai mare de 15, beneficiam si de o reducere. Nu stiu cat este aceasta reducere deoarece nu am stiut un numar aproximativ de participanti.
            Atunci sa facem lista altfel:


            1. Dan500SE - 2 persoane
            2. Orvo - .....................
            3. Bibi - .......................
            4. SergiuMB - ...............
            5.



            Aici mai trebuie sa mentionez ca am vorbit cu inca 3 membrii care probabil au sa participe si ei la Intalnire in limita posibilitatilor si ca asteptam si verdictul Doktorului! ( cine si cati )
            Last edited by dan500se; 06-01-2009, 11:34 AM.
            W123 280E Blue Green Metallic

            W126 280SE Champagne Metallic
            W126 280SE Black Blue Metallic
            W126 500SE Lapis Blue Metallic
            W126 500SE Midnight Dark Blue

            W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
            W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

            Comment


            • #36
              Eu sunt de acord cu vila propusa, MAYUMI din Moneasa.

              VILA MAYUMI
              Statiunea Moneasa
              317220, jud. Arad
              Informatii si rezervari de locuri la:
              Tel: 0257.313.200, 0722.632.317
              E-mail: mayumi@mail.dnttm.ro




              Asadar lista:

              1. Dan500SE - 2 persoane / 1 camera dubla
              2. Orvo - 2 persoane / 1 camera dubla
              3. Bibi -
              4. SergiuMB -
              Last edited by Orvo; 06-01-2009, 12:29 PM.

              Comment


              • #37
                Avand in vedere ca avansul trebuie achitat cu 2 saptamani inainte fac apel la unul dintre membrii (preferabil din Arad) sa se ocupe de adunarea banilor pana in data de 6 iunie iar eu ma voi duce pana la Moneasa in data de 7 sau 8 iunie sa dau banii.

                Totodata il rog pe Dan sa ia legatura cu membrii cu care a vorbit ca acestia sa confirme participarea si numarul de persoane.

                De asemenea il rog pe Dok sa precizeze daca va venii si daca da, impreuna cu cati alti membrii si sa se inteleaga cu cel care va aduna banii pentru achitarea avansului.
                The road is too long and life is too short to drive anything less than a Mercedes-Benz.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Bibi View Post
                  ...il rog pe Dan sa ia legatura cu membrii cu care a vorbit ca acestia sa confirme participarea si numarul de persoane.

                  Din pacate nimic nu e sigur (dupa cum s-a vazut si cu alte ocazii)...
                  Desi s-a vorbit la ultima intalnire de la Arad in mod foarte serios de aceasta intalnire de la Moneasa majoritatea covarsitoare a celor interesati atunci nici macar nu a mai frecventat Forumul , cu atat mai putin sa-si anunte participare!

                  Deci...ramanem cu lista asa cum e pana acum...4 ...

                  Eu am precizat in particular ca nu ma angajez sa "adun" participanti!

                  Cine vrea sa participe - vine, cine nu - sa fie sanatos!

                  Nu e nimic obligatoriu si nici nu e o suparare daca cineva nu participa!
                  W123 280E Blue Green Metallic

                  W126 280SE Champagne Metallic
                  W126 280SE Black Blue Metallic
                  W126 500SE Lapis Blue Metallic
                  W126 500SE Midnight Dark Blue

                  W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                  W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                  Comment


                  • #39
                    Parerea mea,
                    facem o lista cu participantii cu scopul ... ? pentru a obtine un discount ? Discountul oferit este de maxim 20%, iar la cei 80 RON/noapte, aproape ca nu se simte. Va spun asta in ideea in care eu cred ca vor veni mult mai multi decat cei care se inscrie pe lista. Avem telefoane...
                    Deci, cine vrea vine, cine nu nu. Stie unde sa ne gaseasca.
                    Sfatul meu, rezervarile pentru un asemenea eveniment (foarte incert ca numar de persoane) se fac fie telefonic de fiecare in parte; sau, cea mai buna metoda, se negociaza tariful pentru un numar de 10 camere sa zicem, iar in momentul cand fiecare isi va face rezervare personal, va preciza ca face parte din grupul ClubMercedes; si gata. In felul acesta evitam stresul inutil (zic eu) al celui care organizeaza cazarile. E (Ganditi-va ... da telefon la organizator, da telefon la nevasta sa vezi programul, da telefon la colegul de servici sa iti schimbe tura, organizatorul da telefon la pensiune, nu sunt camere duble, doar single, organizatorul da telefon inapoi la participant, participantul vrea totusi o camera single dar cu pat matrimonial...etc); pura risipa de timp si bani.

                    Iar, coincidenta face ca eu sa fi fost coleg cu domnisoara administratoare de la pensiunea MAYUMI. Asta a fost acum cativa ani. Trebuie sa cercetez sa ajung din nou in legatura. Cred ca as putea obtine o oferta buna, atat ca pret dar si conditii.

                    Comment


                    • #40
                      Sunt perfect de acord cu colegul Claudiu.

                      Asteptam si alti doritori! Cazare se gaseste! Cred ca nu ne face pe nimeni acum o diferenta in plus sau minus de 10-20 de lei!
                      W123 280E Blue Green Metallic

                      W126 280SE Champagne Metallic
                      W126 280SE Black Blue Metallic
                      W126 500SE Lapis Blue Metallic
                      W126 500SE Midnight Dark Blue

                      W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                      W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                      Comment


                      • #41
                        Pana una-alta, posibil ca acest weekend lung sa mi-l petrec la Moneasa!
                        Ma interesez si eu ce si cum e pe acolo!
                        Revin luni cu impresii proaspete de la fata locului!
                        W123 280E Blue Green Metallic

                        W126 280SE Champagne Metallic
                        W126 280SE Black Blue Metallic
                        W126 500SE Lapis Blue Metallic
                        W126 500SE Midnight Dark Blue

                        W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                        W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                        Comment


                        • #42
                          Pentru Dan:

                          Daca ai drum pe la Moneasa te astept cu cea mai mare placere la mine la cabana. Ca sa ajungi la mine, din parcarea Hanului Dezna, treci podul si a doua casuta (unde o sa imi vezi masina). Eu plec azi si o sa stau pana luni.
                          The road is too long and life is too short to drive anything less than a Mercedes-Benz.

                          Comment


                          • #43
                            Am sunat astazi si am vorbit cu persoana care se ocupa de rezervari.

                            Am facut o rezervare generala pe numele ClubMercedes. 7 camere duble si un apartament pt 4 persoane.
                            Rezervarea este valabila pana marti seara. In timpul acesta, fiecare dintre voi, v-a trebui sa sunati, spuneti ca faceti parte din grupul ClubMercedes, si parcurgeti protocolul necesar pentru confirmarea rezervarii. Preturile sunt cele afisate mai sus, cu un eventual discount de 10%.
                            In privinta consumatiei de la restaurantul propriu, obtinem la sfarsit, un discount de 10-15% pe nota finala.

                            In cazul in care vor fi mai multi doritori decat camerele rezervate, trebuie anuntat saptamana viitoare, pentru ca in weekenduri, cred eu, nu vom mai avea loc.


                            Parerea mea este, la fel, nu are rost sa ne mai complicam cu liste pe forum si alte briz brizuri. Ne cunoastem personal cu cel putin 2-3 membri de pe forum. Imprastiem vorba intre noi, lasati nr de telefon de la pensiune, care vrea face rezervare, care nu nu. Cine vrea vine direct acolo, fara rezervare, si garantez eu ca o sa ne strangem in felul asta.

                            P.S. Se poate suna la pensiune si sambata si duminica.
                            Last edited by claudiu.g; 06-05-2009, 19:39 PM.

                            Comment


                            • #44
                              Cel mai corect asa !
                              Inca odata datele de contact ale pensiunii:

                              VILA MAYUMI
                              Statiunea Moneasa
                              317220, jud. Arad
                              Informatii si rezervari de locuri la:
                              Tel: 0257.313.200, 0722.632.317
                              E-mail: mayumi@mail.dnttm.ro


                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Bibi View Post
                                Pentru Dan:

                                Daca ai drum pe la Moneasa te astept cu cea mai mare placere la mine la cabana. Ca sa ajungi la mine, din parcarea Hanului Dezna, treci podul si a doua casuta (unde o sa imi vezi masina). Eu plec azi si o sa stau pana luni.

                                Am fost...Am cautat numarul tau de telefon vineri dar nu l-am mai gasit...Nu am mai intrat pe Forum de atunci...nu am vazut ca ai postat, dar totusi fara sa stiu m-am uitat dupa masina ta dar nu am vazut-o pe acolo!


                                Am fost si pe la MAYUMI...nu cred ca va fi plin ... duminica si luni au fost doar 3-4 masini in parcare!

                                Am sa sun si eu astazi pentru confirmarea prezentei mele!

                                Cat despre ruta pe care se poate ajunge...daca sunt doritori din zone mai indepartate ( Bucuresti) se poate ajunge la Moneasa si pe la Brad ( dupa iesirea din Deva la dreapta ) ... Se poate evita asa un inconjor !
                                W123 280E Blue Green Metallic

                                W126 280SE Champagne Metallic
                                W126 280SE Black Blue Metallic
                                W126 500SE Lapis Blue Metallic
                                W126 500SE Midnight Dark Blue

                                W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                                W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF