Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Achizitie w211 320cdi din Timisoara, need help!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Achizitie w211 320cdi din Timisoara, need help!

    Salutare, vreau sa achizitionez un e320 cdi din 2003 si am gasit unul care arata destul de bine in Timisoara, problema ar fi ca eu sunt din Bucuresti, ar fi cineva dispus sa arunce o privire la masina si sa imi spuna o parere ? Fac cinste!

    https://lajumate.ro/mercedes-e-320-c...t-3834089.html .


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mercedesul este optional, nu obligatoriu. The best or nothing ✌

  • #2
    Din ciclu"dat cu parerea" singurul dubiu care il am eu la acest anunt este ca nu cumva la capatul firului sa nu fie cineva apartenent la "minoritatile conlocuitoare" asta ca sa nu zic direct "zburatoare cu aripi negre" !!! In rest ,fii atent la acte in cazul in care mergi mai departe si nu te increde in povesti gen "acte pana in 2018" !Verifica asigurarea si inspectia tehnica sa nu ai probleme pe drum spre casa.La banii astia nu gasesti asa ceva in Germania, asa ca eu as fi suspicios ca de undeva trebuie sa reiasa un pret asa de mic.....Stima.
    Last edited by Cristi Nazarov; 12-31-2016, 16:22 PM.
    Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
    Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
    Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
    SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

    Comment


    • #3
      Salut Cristi, mersi mult pentru raspuns, propietarul nu este din categoria accea despre care vorbesti tu dar nu mi a placut ca nu parea prea sociabil. Preturile sa stii ca au mai scazut, am ratat ieri un e320 2003 elegance cu destul de multe optiuni (senzori parcare, scaune incalzite, piele, navi mare) inm Ro cu 3300e, in doua ore de la postarea anuntului s a vandut, am vazut prea tarziu deh.... in schimb am mai gasit o varianta in Piatra Neamt : Am gsit acest anun folosind aplicaia pentru mobil Lajumate.ro: https://lajumate.ro/e320-d-3962310.html . Vezi dac ii place.


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      Mercedesul este optional, nu obligatoriu. The best or nothing ✌

      Comment


      • #4
        Intreaba de ce capacul de pe volan e negru cand de fapt ar trebui sa fie tot crem ???
        Tu vorbesti de preturi in Romania doar ca acele preturi reflecta si calitatea obiectului vandut....indoielnica din punctul meu de vedere....
        Eu de jumatate de an urmaresc in Germania un asemenea exemplar, in toate mintile lui, cu revizii si km certificati ( nu ca in Romania unde toate au 230-250000 de km de zici ca au mers de mana) si pana saptamana aceasta cand m-am uitat ultima data , nu am gasit asa ceva sub 4500-5000 de euro la cel putin 300 000 de km !!!Daca e sa aiba sub 200 000 de km se duc si spre 6-7000 de euro !!!La privat, care vinde masina lui din garaj nu la autohausuri care vand masinile luate de la privati si date cu ruj pe buze pentru vanzare !!
        Spor la gasit si sa ai parte de ea.La multi ani !!
        Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
        Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
        Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
        SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
        https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

        Comment


        • #5
          Pai ala e airbagul cu totul...Sub 5000 nu cred ca se gaseste un w211 in mintile lui indiferent ca vorbim de Romania, Germania, Italia, Spania etc...
          Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

          Comment


          • #6
            Mi am dat seama ca a avut accident, dar ma gandeam sa o cumpar doar in cazul nu care masina e ok, airbag bej am gasit deja la dezmembrari. Problema este ca am fost sa vad vreo 4 w211 si chiar si cele la 4500-5500 erau vai de ele, prefer una mai ieftina si sa stiu ca mai bag eu 1000e in ea, cam greu cu e class urile astea...


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Mercedesul este optional, nu obligatoriu. The best or nothing ✌

            Comment


            • #7
              La una de 3-4000 ma indoiesc sa scapi doar cu 1000 bagati in ea si sa o aduci la adevar...
              Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

              Comment


              • #8
                Dar sa stii ca am mai multa incredere intr una adusa de afara recent decat intr una rulata in tara, am mai avut un w211 e220 cdi din ro (primul mercedes) si dupa 1400e investiti tot mai aveam. A doua a fost un w220 adus din Italia si in afara de cauciucuri nu am schimbat nimic ( am vandut o dupa ce mi am dat seama ca pernele nu sunt pentru Bucuresti)


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Mercedesul este optional, nu obligatoriu. The best or nothing ✌

                Comment


                • #9
                  Fiecare cu opinia si norocul lui!Hai lasam forumul ca acusi ciocnim paharele!
                  Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                  Comment


                  • #10
                    Va pup, la multi ani!


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    Mercedesul este optional, nu obligatoriu. The best or nothing ✌

                    Comment


                    • #11
                      Am revenit in cautarea unui w211. Legat de motor, ce ati alege 320 diesel sau benzina ? Am gasit un benzinar varianta de america ce pare foarte intretinut. Merita oare un consum mai mare la un benzinar avand in vedere ca nu fac mai mult de 1000km pe luna ?


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Mercedesul este optional, nu obligatoriu. The best or nothing ✌

                      Comment


                      • #12
                        Ma pot duce sa o vad, în caz ca vrei detalii.

                        Trimis de pe al meu HTC One_M8 folosind Tapatalk

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by vegeftw View Post
                          Ma pot duce sa o vad, în caz ca vrei detalii.

                          Trimis de pe al meu HTC One_M8 folosind Tapatalk


                          Mi ai scuti de un drum de 8-9 ore, daca poti, raman profund recunoscator


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Mercedesul este optional, nu obligatoriu. The best or nothing ✌

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Victor1979 View Post
                            Mi ai scuti de un drum de 8-9 ore, daca poti, raman profund recunoscator


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            Lasã-mi detaliile pe care le ai, nr de telefon, adresa, cum dau de maina. Îmi fac mâine timp.

                            Trimis de pe al meu HTC One_M8 folosind Tapatalk

                            Comment


                            • #15
                              Mersi mult, ti am scris in privat


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Mercedesul este optional, nu obligatoriu. The best or nothing ✌

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF