Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Folii auto omologate

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Folii auto omologate

    Sa-mi fie cu iertare daca am deschis un topic anapoda , dar dupa multe search-uri nu am gasit nimic concret .
    Pentru colegii din Timisoara : stiti ceva atelier care monteaza folii pe geamuri omologate , in afara de cei de la Motorkraft de pe Bdul. Buziasului ? Eventual o modalitate de contact , preturi ?
    Multumesc anticipat !
    Toate ni se întâmplă tuturor , mai devreme sau mai târziu , dacă există timp suficient

  • #2
    Salut.
    Sigur. C&A Glass pe frunzei Nr 45. In spate la Benzinaria Rompretrol din Dambovita. Daca vii dinspre Turist, mergi pana in capat, si intre ultimul bloc si benzinarie e intrarea spre firma asta. Mergi aproape de capat si pe partea stanga e o casa mare verde. Are jante, ofera garantie pe lucrare, poti sta cu ei sa vezi ce-ti fac la masina, se poarta civilizat (iti ofera apa cafele, sucuri) Daca nu ai chef sa stai cu ei pana-ti pun folia, poti intra inauntru si sa te uiti pe cateva zeci de reviste cu jante, tuning etc.
    Nr de telefon 0256, 244 868, 0724 275 002 wwww. caglass.ro
    Preturile sunt in functie de masina (nu poti merge cu un Viano de persoane si sa-ti ia acelasi pret ca la una de marfa, la care pune folie pe 2 geamuri :-) ) Suni si intrebi Cristi il cherama pe tip
    P.S. Vand si monteaza orice fel de geam, pentru masina, ai nevoie
    Last edited by vegeftw; 10-03-2012, 12:52 PM.

    Comment


    • #3
      Mersi mult colegu !!
      Asta stiam ca preturile difera in functie de suprafata geamurilor si nr lor , dar am crez ca sti ceva preturi orientativ . Dar nu e problema ca am sa dau o fuga pana la ei dupa ce inmatriculez masina sa vad ce si cum .
      O zi placuta in continuare !

      Sent from Samsung using Tapatalk 2.3.1
      Toate ni se întâmplă tuturor , mai devreme sau mai târziu , dacă există timp suficient

      Comment


      • #4
        Originally posted by Sashatm View Post
        Mersi mult colegu !!
        Asta stiam ca preturile difera in functie de suprafata geamurilor si nr lor , dar am crez ca sti ceva preturi orientativ . Dar nu e problema ca am sa dau o fuga pana la ei dupa ce inmatriculez masina sa vad ce si cum .
        O zi placuta in continuare !

        Sent from Samsung using Tapatalk 2.3.1
        Sa ne spui si noua niste preturi ca parca ma bate gandu'.

        sigpic

        "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

        Comment


        • #5
          Da , sigur , doar ca eu voi merge la ei abea peste 2-3 sapt .
          La motorkraft pe buziasului ultima oara cand am fost eu pe acolo era 400 RON fata-spate cu folie solar zone cu omologare certificata de R.A.R si 500 RON tot fata-spate dar cu folie Llumar ( la fel cu omologare ) . Nu pot sa spun ca nu am fost multumit de cei de la motorkraft doar ca .. nu pe deplin . Baietii de aici nu dau jos fetele de usi ( ca la alte ateliere ) .
          Iar acum stiind ca urmeaza capitolul folie am zis sa vad daca mai cunoaste careva ateliere de genul prin oras , mai multe oferte nu cred ca strica !
          Toate ni se întâmplă tuturor , mai devreme sau mai târziu , dacă există timp suficient

          Comment


          • #6
            Cei de la C&A folosesc doar Lumar, din cate stiu.Se dau fetele de usi jos, se spala geamurile, se incalzesc geamurile, se usuca geamurile, etc. Isi fac treaba cu simt de raspundere.
            Maine am sa trec pe acolo ca vreau sa-mi polisez farurile. Mai nou o fac si pe asta
            La a mea mi-a cerut 100euro, pt fata spate, folie incolora.

            Comment


            • #7
              Originally posted by Sashatm View Post
              Da , sigur , doar ca eu voi merge la ei abea peste 2-3 sapt .
              La motorkraft pe buziasului ultima oara cand am fost eu pe acolo era 400 RON fata-spate cu folie solar zone cu omologare certificata de R.A.R si 500 RON tot fata-spate dar cu folie Llumar ( la fel cu omologare ) . Nu pot sa spun ca nu am fost multumit de cei de la motorkraft doar ca .. nu pe deplin . Baietii de aici nu dau jos fetele de usi ( ca la alte ateliere ) .
              Iar acum stiind ca urmeaza capitolul folie am zis sa vad daca mai cunoaste careva ateliere de genul prin oras , mai multe oferte nu cred ca strica !
              Incearca aici: http://www.clubmercedes.ro/cosmetic-...ghlight=center

              Nu exista in Timisoara oameni mai buni ca la Sis Car Center.

              sigpic

              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

              Comment


              • #8
                Originally posted by vegeftw View Post
                Cei de la C&A folosesc doar Lumar, din cate stiu.Se dau fetele de usi jos, se spala geamurile, se incalzesc geamurile, se usuca geamurile, etc. Isi fac treaba cu simt de raspundere.
                Maine am sa trec pe acolo ca vreau sa-mi polisez farurile. Mai nou o fac si pe asta
                La a mea mi-a cerut 100euro, pt fata spate, folie incolora.
                Cu demontatul fetelor de usi nu prea sunt de acord .. desi stiu ca in occident asa se procedeaza . Dupa remontare nu ai avut probleme ? gen "troncanit"





                Originally posted by mircea600sel View Post
                Incearca aici: http://www.clubmercedes.ro/cosmetic-...ghlight=center

                Nu exista in Timisoara oameni mai buni ca la Sis Car Center.
                Am auzit ca cei de la sis car center ar avea preturi destul de piperate ..

                Sent from Samsung using Tapatalk 2.3.1
                Toate ni se întâmplă tuturor , mai devreme sau mai târziu , dacă există timp suficient

                Comment


                • #9
                  Am avut pe multe masini montata folie.
                  Cunosc montatori care au facut pregatire la Llumar si nu se demonteaza geamurile.
                  Nu recomand sa desfaceti fetele de usi la nuci o masina.
                  2010 Mercedes-Benz C200 CDI

                  Comment


                  • #10
                    @mitzaB
                    Nici eu nu sunt de acord cu desfacutul fetelor de usi .
                    Nu ai un nr de tel de la vreun baiat de care ai fost multumit cum ti-a montat foliile ?
                    O zi si un weekend fain va doresc !
                    Toate ni se întâmplă tuturor , mai devreme sau mai târziu , dacă există timp suficient

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by mircea600sel View Post
                      Sa ne spui si noua niste preturi ca parca ma bate gandu'.
                      Vineri am reusit sa-mi fac timp sa merg cu cambuza sa ii pun folii .
                      Am sunat anterior la firmele de mai sus si tinand cont si de criteriul "raport calitate/pret" m-am hotarat sa merg din nou la Motorkraft pe Buziasului si am ramas placut impresionat .
                      La restul firmelor nu mi-a convenit ba pretul ba faptul ca imi dadeau jos fetele de usi .
                      Baietii de la Motorkraft s-au mai specializat , nu se dau jos fetele de usi , geamurile se spala , se degreseaza cu tot felul de soluyii speciale , se incalzesc inainte de aplicarea foliei cat si dupa .
                      Toata operatiunea a durat aprox 3 ore , timp in care poti sta acolo , te servesc cu cafele ceaiuri ciocolate calde etc .
                      Eu am ales folia SolarZone 5% transparenta pe geamurile laterale spate , luneta si 75% transparenta pe geamurile laterale fata si m-a costat 400 RON .
                      Am sa atasez cateva poze cu cambuza !
                      Drumuri bune !
                      Attached Files
                      Toate ni se întâmplă tuturor , mai devreme sau mai târziu , dacă există timp suficient

                      Comment


                      • #12
                        Foarte frumoasa masina!

                        Cat a fost grila fata?

                        sigpic

                        "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                        Comment


                        • #13
                          Multumesc mult Mircea !
                          Grila a costat undeva foarte aproape de 100 euro , dar ii schimba mult aspectul in opinia mea !

                          Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
                          Toate ni se întâmplă tuturor , mai devreme sau mai târziu , dacă există timp suficient

                          Comment


                          • #14
                            E naspa fara toba. E unu tare de tot in Tm, are toba pe mijloc!
                            Fain cu folii!

                            Comment


                            • #15
                              Intradevar o toba pe mijloc scoasa in spate ar schimba total aspectul .
                              M-am gandit si eu la faza cu toba , numai ca inca ramane in faza de proiect
                              Cel cu toba pe mijloc in Tm e al lui Mircea , la ala cred ca te referi .

                              Drumuri bune !
                              Toate ni se întâmplă tuturor , mai devreme sau mai târziu , dacă există timp suficient

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF