Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalnire in mai

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    unde ar fi ok ?
    sa gasim locatia / ora si refacem lista

    Comment


    • #32
      Pai daca la padure nu era ok, atunci hai sa ne vedem la Selgros in parcare ca e cam gol tot timpu,mai ales in partea din fata, adica spre sosea nu spre magazin. Ce ziceti?Sau in Lipovei in parcarea aia unde invata elevii cu scoala de soferi,acolo iar e gol...
      W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
      E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
      YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
      GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

      Asphalt F*ck*r

      Comment


      • #33
        Ai dreptate - la Selgros in parcare e cea mai buna idee.
        Iar pentru prietenii nostrii din Arad e si mai simplu, pentru ca e la intrarea in oras dinspre Arad. Hai sa stabilim si o ora mai "matinala", dupa cum zicea Dan500SE si sa-i dam bataie cu lista.
        Attached Files

        Comment


        • #34
          intalnire nationala

          poate va aruncati un ochi si aici: http://www.clubmercedes.ro/pe-cand-o...a-t1808p9.html

          si poate ne unim intr-o adunare anuala
          Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

          Comment


          • #35
            @arhitect: m-am inscris

            Pentru Duminica:
            nu stiu ce sa zic de vreme ...
            http://vremea.ido.ro/Timis.htm
            Duminica, 25.05.2008

            Comment


            • #36
              Pai eu zic sa nu fie dimineata, mai bine dupa masa.Pe la ora 15 zic eu..Locatia ramane Selgros.
              W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
              E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
              YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
              GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

              Asphalt F*ck*r

              Comment


              • #37
                Sunt de acord cu ora.

                Asadar si prin urmare:
                Duminica, 25.05.2008 - Ora 15 - Parcarea SELGROS Timisoara

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Orvo View Post
                  @arhitect: m-am inscris

                  Pentru Duminica:
                  nu stiu ce sa zic de vreme ...
                  http://vremea.ido.ro/Timis.htm
                  Duminica, 25.05.2008
                  sa ne fie de bine sper sa putem cat mai multi sa ne vedem, De luni incolo vb despre perioada.
                  Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

                  Comment


                  • #39
                    Eu ziceam sa ne intalnim in agronomie care e peste drum de selgros. Iarba verde, pomi liniste. dar e bine si la selgros. ora 15 sa zicem ca e ok si ea
                    Si acum lista (daca vi se pare prea lunga mai scurtati si voi, daca e prea scurta mai adaugati):
                    1. Dani Coro - TM 86 DNC - W 123 240D - 0722534965
                    MB W123 240D - 1978 (Masina care m-a adus in anul 5 de facultate)
                    MB W123 300D - 1982
                    MB W123 240D AUTOMATIC - 1977
                    [B]

                    Comment


                    • #40

                      DUMINICA 25.05.2008 ORA 15 SELGROS

                      1. Dani Coro - TM86DNC - W123 240D - 0722.534.965
                      2. Orvo - HH2012C - W126 300SE - 0727.712.221

                      Comment


                      • #41
                        DUMINICA 25.05.2008 ORA 15 SELGROS

                        1. Dani Coro - TM86DNC - W123 240D - 0722.534.965
                        2. Orvo - HH2012C - W126 300SE - 0727.712.221
                        3. SergiuMB - TM88JJJ - W203 C180K - 0744.701.403

                        Restu de pe lista de duminca trecuta ce faceti??Nu veniti maine?
                        Last edited by SergiuMB; 05-24-2008, 13:00 PM.
                        W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
                        E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
                        YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
                        GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

                        Asphalt F*ck*r

                        Comment


                        • #42
                          Eu imi cre scuze ca nu particip,am inceput sesiunea si sunt in Timisoara in fiecare smbata ,nu mi se justifica inca o deplasare duminica (gasesc tot mai greu motorina la negru),imi pare tare rau,sper sa va simtiti bine.
                          W124.E200D
                          Intek-M120 plus+Sirio Performer 5000.

                          Comment


                          • #43
                            Doar trei?
                            Eu vin mai mult ca sigur, ca numa sar gardu si is in Selgros.
                            Am mai chemat pe un nene cu un 230E da nu prea parea interesat. Ce bijuterie avea!!!
                            Daca vine bine daca nu sa fie sanatos.
                            Va astept cu drag.
                            MB W123 240D - 1978 (Masina care m-a adus in anul 5 de facultate)
                            MB W123 300D - 1982
                            MB W123 240D AUTOMATIC - 1977
                            [B]

                            Comment


                            • #44
                              Slaba prezenta si de data aceasta...din pacate...
                              Cred ca nu mai ajung nici eu...
                              Poate data viitoare...
                              W123 280E Blue Green Metallic

                              W126 280SE Champagne Metallic
                              W126 280SE Black Blue Metallic
                              W126 500SE Lapis Blue Metallic
                              W126 500SE Midnight Dark Blue

                              W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                              W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by dan500se View Post
                                Slaba prezenta si de data aceasta...din pacate...
                                Cred ca nu mai ajung nici eu...
                                Poate data viitoare...
                                Pai nu vi din cauza ca suntem putini?Asa niciodata nu ne vom aduna multi daca toti am face asa
                                W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
                                E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
                                YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
                                GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

                                Asphalt F*ck*r

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF