Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Pentru cei din Sibiu... Adunaaaaa-rea !!!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Indiferent oră şi locaţie zic prezent.
    Doar că de abia vineri...o să plătesc taxa...nr. roşii nu mai am...şi o să vin cu Mitsubishi Galant...cred că mă primiţi şi aşa..
    În funcţie de programul ficiorului , poate o să am şofer , să gust vinul promis....dacă nu aduc eu...
    Last edited by mircea13; 12-08-2008, 19:47 PM. Reason: completare

    Comment


    • Doar 4 pana acum?...adica destui....dar s-ar putea si mai bine.Am vb cu sergiu_ciucean si nu poate veni ca e plecat tot weekend-ul.
      Si prin Medias sunt multi posesori de mercedes dar foarte putzini pe forum.
      Duminica ar fii frumos sa fim numai cat sa umplem parcarea de acolo...

      Comment


      • 1.adibotormedias
        2.avlad89
        3.fdan17
        4.mircea13
        5.Moldo89
        6. ....
        Mercedes Benz

        Comment


        • Originally posted by mircea13 View Post
          Indiferent oră şi locaţie zic prezent.
          Doar că de abia vineri...o să plătesc taxa...nr. roşii nu mai am...şi o să vin cu Mitsubishi Galant...cred că mă primiţi şi aşa..
          În funcţie de programul ficiorului , poate o să am şofer , să gust vinul promis....dacă nu aduc eu...
          Sunt putin cam off-topic acum.... si ma gandesc ca esti cam nervos,suparat daca ai aflat vestea in legatura cu taxa.Sper sa nu te stergi de pe lista cu cei prezenti.
          Si tot pt sibieni...am vazut ca in Bucuresti si cateva orase mari se organizezeaza mitinguri impotriva taxei...in Sibiu nu se aude nimik?

          Comment


          • Off topic

            In legatura cu meeting-ul impotriva taxei am primit astazi un mass pe messenger, dar nu stiu ce sa zic....sau ce v-a iesi. Eu il postez, va faceti si voi o parere!

            Sambata 13 Decembrie , ORA 10 ,BULEVARDUL COPOSU,bd-spitalelor SIBIU, se anunta MARE MANIFESTATIE impotriva taxei auto , impotriva HOTILOR care ne obliga la credite(care nu sunt altceva decat ingenunchierea poporului! v-ati intrebat vreodata de ce camataria e ilegala si sistemul asta al creditelor nu ? ) pt a ne cumpara MASINI NOI vandute de ei. Stam si ne uitam cum ne FURA LEGAL !!! Prezenta TA demonstreaza ca iti pasa de BANII tai.Tineri nu isi permit sa isi cumpere o masina noua!!!
            Mercedes Benz

            Comment


            • Off topic şi eu...am zis indiferent de oră şi locaţie.
              Exista şi avocaţi...de ex un prieten a câştigat....cu definitivă şi irevocabilă...şi pt. taxa înmatriculare...şi taxa de mediu.Asta este o variantă.A durat 3 luni.Oricum prima chestie...mâine merg la admin. financiară să îmi dea hârtie ...cu calculul taxei...asta e prima chestie care se contestă în instanţă.
              Apoi revin la convingerea mea...că viitorul guvern o să dea altă OUG..nu îşi pot permite , nici procese , nici controverse cu U.E.
              Momentan trebuiau plătite salariile bugetarilor...indiferent cum.Chiar eram gata şi eu să contribui vineri....
              Şi ultima variantă...citându-l pe Fane....Bulgaria este aproape.

              Comment


              • Eu sambata sunt prezent de la 10 in Sibiu.La 12 ne vedem in parcare la sala Transilvania.Deja ne-am inmultit chiar bine.
                Si sa stiti ca nu salariile tre platite ca banii se duc chiar pe lucrari de mediu.Dar ce nu ne spun noua sunt comisioanele care le iau ei.
                Hai sa mai deschidem un toppic sa vedem si prin alte orase cine mai face miting-uri...

                Comment


                • Originally posted by adibotormedias View Post
                  Eu sambata sunt prezent de la 10 in Sibiu.La 12 ne vedem in parcare la sala Transilvania.uri...
                  Nu era vorba de Duminica? sau participi si la meeting-ul de sambata?
                  Mercedes Benz

                  Comment


                  • Am gresit eu... duminica vin la intalnire si sambata merg la miting...sper sa nu intervina ceva. Dar duminica sigur sunt acolo chiar daca sunt si singur

                    Comment


                    • Sambata daca era, veneam dar Duminica sunt plecat din oras ...
                      Sorry ...
                      Mercedes-ul e o stare de spirit!

                      Comment


                      • Discutam, analizam ...poate ne intalnim si sambata... pe la meeting...sau dupa.In functie de cum avem programul fiecare.Am vazut ca voi din sb ati mai fost la intalniri asa ca forum.Eu vin in orice zii...si amandoua zile.

                        Comment


                        • Originally posted by adibotormedias View Post
                          Discutam, analizam ...poate ne intalnim si sambata... pe la meeting...sau dupa.In functie de cum avem programul fiecare.Am vazut ca voi din sb ati mai fost la intalniri asa ca forum.Eu vin in orice zii...si amandoua zile.
                          E o idee sa ne intalnim simbata dupa miting...la care eu merg.....am vazut la greci ce suparati si uniti sunt pe autoritati! noi luam freze nu facem nimic si ne plangem.Nu trebuie sa dam foc si sa distrugem, dar sa vada ca existam si nu isi bat joc de noi cum 'vrea muschii lor'.

                          Eu sunt de acord cu orice zi de intalnire....numai sa fie
                          Last edited by fdan17; 12-10-2008, 09:46 AM.
                          Mercedes-Benz w202, C280, 1996
                          Honda Accord 2.0MT, benzina ,2007

                          Comment


                          • Deci cum facem, ne intalnim sambata sau duminica??Sa stim cum ne facem programul....
                            "Wir brauchen keine gute Geschichte zu erfinden, wir schreiben sie seit 1886"

                            Comment


                            • Cum ziceti voi.Eu vin oricum.Dac se poate sambata e bine,poate vine si MariusB daca e sambata, sa fim cat mai multi.Poti veni sambata? Mai tre sa intrebam pe Moldo89.
                              Si duminica ar fii frumos.Am vazut aseara ca a avut loc o intalnire si au fost 3 mebrii,au facut si poze... deci nu tre sa fie neaparat 100 de participanti.
                              Oricum o sa ne mai intalnim anul asta ... in Sibiu am auzit ca o sa fie frumos de sarbatori si ca se vor organiza niste spectacole prin centru...poate mai ne intalnim si pe acolo.
                              Sa revenim la ale noastre... ne intalnim de doua ori daca nu.... si sambata si duminica.Pt duminica suntem 5 deja.Trebuie cineva hotarit sa zica "asa ramane".

                              Comment


                              • Originally posted by adibotormedias View Post
                                Cum ziceti voi.Eu vin oricum.Dac se poate sambata e bine,poate vine si MariusB daca e sambata, sa fim cat mai multi.Poti veni sambata? Mai tre sa intrebam pe Moldo89.
                                Si duminica ar fii frumos.Am vazut aseara ca a avut loc o intalnire si au fost 3 mebrii,au facut si poze... deci nu tre sa fie neaparat 100 de participanti.
                                Oricum o sa ne mai intalnim anul asta ... in Sibiu am auzit ca o sa fie frumos de sarbatori si ca se vor organiza niste spectacole prin centru...poate mai ne intalnim si pe acolo.
                                Sa revenim la ale noastre... ne intalnim de doua ori daca nu.... si sambata si duminica.Pt duminica suntem 5 deja.Trebuie cineva hotarit sa zica "asa ramane".
                                Eu ma conformez.Hai sa vedem cati vin sambata si cati duminica!Mie imi este indiferent,ma adaptez in functiie de voi.
                                Mercedes-Benz w202, C280, 1996
                                Honda Accord 2.0MT, benzina ,2007

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF