Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalnire Tg.Mures 21.08.2010!!!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Eu am mai spus aici: mie mi-e indiferent, unde şi când. Dar hotărâţi-vă odată, că vine ziua, şi nema public. Dacă e aşa mare problemă cu meciul de fotbal (eu nu-s microbist, chiar nu mă interesează, dar respect hobby-urile altora), de ce nu puneţi întâlnirea în data de 20 august ? Pică pe vineri, ar rămâne ora pt. după-masa la 6 sau 7, locaţia idem, după aia ne-om duce la Vaţman în parcare, sau la Darina (Ungheni), sau unde vreţi voi. Daddy, tu ai fost cu iniţiativa, ia frâiele în mână, stabileşte data şi ora bătută în cuie, tre' să ştie lumea un punct fix în toată treaba asta, iar după aia om vedea. Dacă nu zic bine, I'm sorry...
    Last edited by Levi; 08-09-2010, 09:35 AM.
    Lord W126 500SE -> 2.5D
    Lady W123 230C -> 240D
    W124 -> 200D
    W208 CLK200 -> 2.0

    W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
    Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
    Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

    Comment


    • #32
      Originally posted by Levi View Post
      Eu am mai spus aici: mie mi-e indiferent, unde şi când. Dar hotărâţi-vă odată, că vine ziua, şi nema public. Dacă e aşa mare problemă cu meciul de fotbal (eu nu-s microbist, chiar nu mă interesează, dar respect hobby-urile altora), de ce nu puneţi întâlnirea în data de 20 august ? Pică pe vineri, ar rămâne ora pt. după-masa la 6 sau 7, locaţia idem, după aia ne-om duce la Vaţman în parcare, sau la Darina (Ungheni), sau unde vreţi voi. Daddy, tu ai fost cu iniţiativa, ia frâiele în mână, stabileşte data şi ora bătută în cuie, tre' să ştie lumea un punct fix în toată treaba asta, iar după aia om vedea. Dacă nu zic bine, I'm sorry...
      Ai dreptate Levi, dar se pare ca "organizatorul de intalniri" nu prea stie ce sa faca, eu am organizat doua intalniri si au iesit foarte bine....asteptam vesti de la ...
      Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

      Comment


      • #33
        Daca e vreo problema cu "organizator de intalniri" aflati ca nu eu am pus acolo chestia aia. In legatura cu data si cu ora nu am vrut sa iau fraiele in mana pentru ca am vrut sa fie o chestie cat mai transparenta si cat mai democratica posibil. Nimeni de aici nu are dreptul sa detina "fraiele" decat moderatorii. Eu am venit cu o propunere pentru ca m-am saturat sa vad cum altii, precum posesorii de Opel sau mai stiu eu ce alte pseudo-marci de masini se pot intelege si intalni atat de des, iar noi atat de rar. Nu o sa impun niciodata nimic aici, mai ales ca aproape toti sunteti mai vechi pe forum decat mine. Sa ramana 21 atunci ora 18:00, daca asa e bine pentru majoritatea.
        There is First Love, and there is MB Love...
        Once driven, Forever Mercedes.

        Comment


        • #34
          Eu am pus chestia aia acolo. Ca am vazut implicare si un raspuns pozitiv la implicare. Sper sa nu se fi suparat cineva. Pentru sugestii sau critici, astept mesajele dvs pe privat. Revenind ontopic, chiar este ceva miscare la voi. Ma inclin!


          Cu respect,

          Andrei

          Comment


          • #35
            Dragi colegi, dacă am supărat pe cineva, MEA CULPA. Ceea ce m-a făcut să scriu ce am scris, a fost din cauza ezitărilor (meci, etc.) multor colegi. Repet: eu respect pe toată lumea, nu-i treaba mea, cine ce program are, eu am precizat de prima dată că din punctul meu de vedere orice dată, oră sau locaţie e OK. În consecinţă, în data de 21 august, orele 18 trecute fix, voi fi în faţa Sălii Polivalente cu Lord. Sper să fim cât mai mulţi.
            Lord W126 500SE -> 2.5D
            Lady W123 230C -> 240D
            W124 -> 200D
            W208 CLK200 -> 2.0

            W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
            Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
            Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

            Comment


            • #36
              Deci treaba sata in felul urmator in 21 este meci de fotbal, in fata la sala polivalenta nu va fi loc, eu zic sa ramana stabilit la ora 18 in parcare la restaurantul de la Vatman, acolo putem face si poze locul este frumos si putem si sa ne racorim cu o bere sau apa suc etc...
              Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

              Comment


              • #37
                Originally posted by SEBASTIAN 77 View Post
                Deci in 21 sa ramana stabilit la ora 18 in parcare la restaurantul de la Vatman...
                Voi fi acolo ! (Dacă unul din noi - eu sau Lord - nu păţim ceva, Doamne feri' ...)
                Lord W126 500SE -> 2.5D
                Lady W123 230C -> 240D
                W124 -> 200D
                W208 CLK200 -> 2.0

                W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Levi View Post
                  Voi fi acolo ! (Dacă unul din noi - eu sau Lord - nu păţim ceva, Doamne feri' ...)
                  Asa va vreau, si Zsolti vine am vorbit ieri cu el, a fost la mine de i-am schimbat placutele de frana.
                  Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

                  Comment


                  • #39
                    Ca sa fie echitabil, avem doi organizatori in Tg. Mures. Treaba buna sa iasa si sa isi dea cate un Clausthaler unul altuia!

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by andrei_preoteasa View Post
                      avem doi organizatori in Tg. Mures
                      Cine sunt cei doi ?
                      Lord W126 500SE -> 2.5D
                      Lady W123 230C -> 240D
                      W124 -> 200D
                      W208 CLK200 -> 2.0

                      W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                      Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                      Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                      Comment


                      • #41
                        Si eu voi fi prezent.
                        Mercedes W202 motor 2.0 diesel 1993
                        Mercedes W202 motor 2,2 diesel 1995

                        Comment


                        • #42
                          Mai vin si 2 prieteni de-ai mei. Unul cu un C din '98 si altul cu un S din 2007. Sper sa ne adunam cat mai multi si sa lasam orgoliile personale deoparte pentru ca facem chestia asta pentru a ne relaxa, si mai ales din respectul si dragostea pe care o purtam pentru marca asta. Sper sa fie bine...
                          There is First Love, and there is MB Love...
                          Once driven, Forever Mercedes.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by DaddyC View Post
                            Mai vin si 2 prieteni de-ai mei. Unul cu un C din '98 si altul cu un S din 2007. Sper sa ne adunam cat mai multi si sa lasam orgoliile personale deoparte pentru ca facem chestia asta pentru a ne relaxa, si mai ales din respectul si dragostea pe care o purtam pentru marca asta. Sper sa fie bine...
                            Felicitarile mele!!!Cati sunteti pana la urma?

                            sigpic

                            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                            Comment


                            • #44
                              1.DaddyC
                              2.Levi
                              3.Jacob
                              4.SEBASTIAN 77
                              5.zsolti1981
                              6.mircea600sel daca ne onoreaza cu prezenta
                              7.& 8.cei doi prieteni ai mei care sper sa nu se razgandeasca
                              Am uitat pe cineva?
                              There is First Love, and there is MB Love...
                              Once driven, Forever Mercedes.

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Levi View Post
                                Cine sunt cei doi ?
                                Adica eu SEBASTIAN 77 si Daddyc...., fratilor veniti cat mai multi, poate sa vina orcine chiar daca nu este posesor de MB..
                                Last edited by SEBASTIAN 77; 08-11-2010, 07:17 AM.
                                Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF