Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cls

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cls

    Clasa CLS nu este o maşină obişnuită. Face parte din familia exclusivistă a coupé-urilor Mercedes-Benz. Ce o face atât de specială este faptul că are patru uşi, este foarte spaţioasă şi oferă foarte multă plăcere la condus.
    Linii care ajung într-un singur loc: inima dumneavoastră
    Cine spune că nu poţi avea totul? Designerii noştri au demonstrat contrariul. Clasa CLS este un coupé de vis cu patru uşi şi linii elegante.

    Clasa CLS vă seduce nu numai prin design ci şi prin suspensiile şi motoarele puternice şi prin interiorul rafinat şi confortabil, aşa cum vă aşteptaţi la un Mercedes-Benz. Pe scurt: Clasa CLS este o sinteză unică de design şi plăcere de condus.
    http://img524.imageshack.us/img524/8...nsgalleqr3.jpg

  • #2
    Intr-adevar e o masina speciala. M-am uitat si eu mai atent la ea la SIAB. Doar ca am gasit o chestie care nu mi-am putut-o explica, dezamagindu-ma un pic. Adica: interorul era complet bej-deschis, volanul si bordul la fel bej, centurile din spate erau si ele culaoarea bej, in ton cu interiorul dar cele din fata, le-au lasat ca nuca in perete -negre.

    Comment


    • #3
      Sa fie oare din cauza faptului ca centurile din fata trebuie utilizate in mod obligatoriu, iar pentru politistul vigilent care vegheaza la respectarea regulilor de circulatie, culoarea bej nu-l ajuta sa vada daca cel care conduce are sau nu centura pusa? Acum cand ma gandesc, nu cred ca exista centuri de alta culoare decat negre.
      www.rentabenz.ro

      Comment


      • #4
        Pai si cele din spate trebuiesc purtate... tot obligatoriu.

        Comment


        • #5
          E foarte corect, dar nu cred ca a fost nimeni amendat pana acum pentu ca a stat pe bancheta din spate si nu avea centura pusa.
          www.rentabenz.ro

          Comment


          • #6
            Sunt si centuri in culoarea interiorului, crede-ma. Pana si la C-class-ul anterior exista aceasta optiune la elegance sau avantgard iar acum la noul C-clsse le-au scos din randul optiunilor complet. Pacat, zic eu ca e un regres.

            Comment


            • #7
              Originally posted by rentabenz View Post
              Acum cand ma gandesc, nu cred ca exista centuri de alta culoare decat negre.
              Exista si asa ceva, la Audi A8 si Q7.
              http://img524.imageshack.us/img524/8...nsgalleqr3.jpg

              Comment


              • #8
                salutare
                eu am un cls negru cu bej in interior,asa cum l-ai descris, iar centurile fata sunt tot bej....probabil.............n-or fi gasit la ei in stoc centuri bej........
                asa ca nu dezamagi...sunt si centuri bej,.... toate patru

                Comment


                • #9
                  Originally posted by rentabenz View Post
                  Sa fie oare din cauza faptului ca centurile din fata trebuie utilizate in mod obligatoriu, iar pentru politistul vigilent care vegheaza la respectarea regulilor de circulatie, culoarea bej nu-l ajuta sa vada daca cel care conduce are sau nu centura pusa? Acum cand ma gandesc, nu cred ca exista centuri de alta culoare decat negre.
                  Centurile de la SLu' meu saunt crem,precum tapiteria,ma rog,bej.
                  MERCEDES-BENZ SL300
                  MERCEDES-BENZ B180 CDI
                  MERCEDES-BENZ SPRINTER 313 CDI
                  DACIA 500 LASTUN (SEEN ON TV)
                  DUCATI 600 SS
                  YAMAHA XT350

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by rentabenz View Post
                    Sa fie oare din cauza faptului ca centurile din fata trebuie utilizate in mod obligatoriu, iar pentru politistul vigilent care vegheaza la respectarea regulilor de circulatie, culoarea bej nu-l ajuta sa vada daca cel care conduce are sau nu centura pusa? Acum cand ma gandesc, nu cred ca exista centuri de alta culoare decat negre.
                    Ba da exista centuri si alta culoare in afara de negre, eu inca mai am un opel vectra c si am centurile bej la fel ca si interiorul. In alta ordine de idei designul cls-ului imi place de mor. A fost un pic controversat la inceput dar iata ca deja apar unii care vor scoate modele asemanatoare(Porsche si VW). Avand in vedere ca cls are ceva anisori de cand a aparut si probabil de apropie de o schimbare, sper sa tina stacheta sus cu toate ca nu va fi usor.
                    Last edited by merc'fan; 05-07-2008, 19:19 PM.

                    Comment


                    • #11
                      Intr-adevar, o masina deosebita...
                      .
                      W110-2.0 D 1966
                      W115-2.0 D 1971
                      W123-2.4 D 1982

                      Comment


                      • #12
                        Va salut sunt membru nou pe forum si as vrea un sfat sincer si la obiect daca se poate,eu sunt un bmw-ist inrait......dar acum ca am si copil,as vrea sa ma reorientez spre mercedes si anume CLS 350 2006-2007,stiu ca este puternic-272cp-215kw-299cp,vreau sa imi cumpar unul dar mai inainte de asta ce parere aveti OBIECTIVA intre el si un 530i 2006-2007-272cp?Motorul este fiabil,trage bine,ornamentele de lemn se pot schimba cu unele sportive-alu lemn negru etc piesele electronice sunt scumpe,cat costa o revizie-ulei,filtre,placute etc,navigatia merge pe rom,nu ca mi-ar trebui,dar cu navi o iau,servisul tot asa mafie ca la bmw-filaret,si bmw-otopeni este/astept opiniile dvs MULTUMESC.

                        Comment


                        • #13
                          Tot eu pana la cati km sa o iau,daca mi-o recomandati 50mii e bine?

                          Comment


                          • #14
                            La CLS o revizie mare (ulei motor+filtre si ulei cutie viteze + filtru) nu cred ca depaseste 2000 de roni.
                            Parerea mea e ca daca ai bani sa o cumperi valoarea reviziei nu inseamna mare lucru.
                            Deocamdata dvd navigatie pentru Romania nu este
                            E o masina buna eu ti-o recomand.

                            Comment


                            • #15
                              Au aparut DVD-uri de navigatie pentru romania si la importatori si pe piata paralela.
                              Cat despre schimbarea ornamentelor de lemn cu cele de aluminiu tre si spun ca nu se poate face daca vrei sa fie ornamente originale.
                              Cand mi-am comandat eu masina in lista de optiuni nu erau ornamente din aluminiu nici macar la modelele AMG, desi am vazut cateva imagini de prezentare cu ornamente din aluminiu. Poate vor aparea la urmatorul face-lift din 2009 cine stie??
                              CLS-ul nu prea are probleme tehnice la masinile fabricate dupa luna iulie 2006 cand au fost facute inbunatatiri tehnice.
                              La achizitia unui CLS folosit trebuie neaparat sa-l testati ca sa vadeti daca are sau nu socuri la schimbarea vitezelor.Am vazut masini fabricate pana in iulie 2006 care aveau probleme la cutie, unele dadeau socuri la schimbare chiar serioase si deranjante care au trebuit reparate ulterior prin demontarea cutiei ceea-ce este cam scump.
                              Bafta multa la achizitie doritorilor de CLS, este o masina fantastica.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF