Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Clampaneala pe spate clk 230

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Clampaneala pe spate clk 230

    Citeam problemele lui RedBull si la unul dintre raspunsuri am vazut problema cu zgomotul (stil clampanit) pe spate. Atunci cand accelerez brusc am zgomotele alea. Initial am crezut ca e cheia de roti din portbagaj, dar am fixat-o si clampaneala a continuat. Ma puteti lamuri ce se petrece?
    Last edited by istrate; 02-13-2009, 16:12 PM. Reason: greseli de culegere

  • #2
    Salut Istrate.Mie mi-a zis cineva ca ar fi grupul.Te-ai dat cu ea?Ia incearca sa-i anulezi ASR-ul si sa pleci tare cu ea de pe loc cu volanul virat stanga sau dreapta si vezi dk mai face.La mine facea doar cand era activ ASR-ul, iar cand il dezactivam nu se mai auzea, iar acum nu se mai aude in nici una din cele 2 variante

    Comment


    • #3
      Mersi de sugestie, dar cum se anuleaza asr-ul? Din cite tin minte in panoul central am numai anulare esp si airbag

      Comment


      • #4
        Pai ala e butonul.Inseamna ca ai ESP, eu am ASR, dar e cam acelasi lucru.

        Comment


        • #5
          Salut.Ce ai mai facut cu zgomotul ca nu ai mai postat sa stiu si eu cum ai rezolvat problema.Anunta-ma si pe mine.Multumesc.

          Comment


          • #6
            Scuze pentru intarzierea cu raspunsul. Am dezactivat esp-ul si nu a mai clampanit. Am vorbit cu un tip care a avut un clk 200 si mi-a zis ca, daca esp este activat, nu poti sa pleci in figuri pt ca rotile cu tractiunea stiu ca au altceva de facut. La plecari dintr-astea imi clipaia in bord si triunghiul cu semnul mirarii. Cu esp dezactivat nu clampane, nu se aprinde martorul, dar se duc si anvelopele. N-ar trebui sa ne facem griji. Este vorba despre Mercedes, care mai este in plus si plin de senzori (de exemplu ma bate la cap computerul ca nu am zeama de parbriz), asa ca orice defectiune ar trebui sa o arate in bord. S-auzim de bine!

            Comment


            • #7
              Scosul ESP-ului nu rezolva problema... Deci problema persista in cretinismul ei, doar ca e evitata. Recomand testarea articulatziei...

              Comment


              • #8
                Super Dok.La mine nu s-a mai auzit nimic.Cred ca era vreun pitic pe acolo care batea ca prostu in vreo tabla ceva.

                Comment

                Working...
                X
                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF