Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

CL63 AMG sau CL65 AMG

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by SergiuMB View Post
    E mai confortabil un 63 decat un 65 ca nu ''te baga in scaun asa tare'' sau de ce?Explica-mi si mie ca nu am inteles.
    E mai confortabil la pret...poate...in rest nu vad cum...

    sigpic

    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

    Comment


    • #17
      Originally posted by Aris 600 SEL View Post
      Suspensia e mult mai tare la CL 65 , pt a lua virajele in stil cat mai sportiv.
      Amandoua beneficiaza de aceeasi suspensie activa ABC.
      W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
      E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
      YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
      GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

      Asphalt F*ck*r

      Comment


      • #18
        Originally posted by SergiuMB View Post
        Amandoua beneficiaza de aceeasi suspensie activa ABC.
        Nu stiu ce sa zic aici...dar precis stie ceva colegul aris600sel,de afirma chestiile astea.

        sigpic

        "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

        Comment


        • #19
          Cand se vorbeste despre confort, oare nu ne referim la stimulii senzitiv cum ar fi zgomotele, vibratiile mecanice etc?

          Adica suspensie si zgomote. Nici eu nu gasesc nici un indiciu pentru plusul de confort in favoarea lui 63.
          Unless I'm very much mistaken...

          Comment


          • #20
            Sincer cred ca e mai misto S 65 AMG pentrui confort, cat despre CL-uri daca asi avea banii mi-asi lua un 65 ..

            Comment


            • #21
              Am avut ocazia sa merg cu un CL 63 AMG(in dreapta) masina e fenomenala te speri cum acelereaza si ai impresia ca toti monstri din toate filmele de groaza pe care le sti sau le-ai auzit se afla ascunsi sub capota asa senzati iti poate da motorasul acela .De aceea vreau sa aleg CL65 AMG oare ar putea sa iti ofere aceste senzati mai amplificate gen 3D cu 5:1.Da sigur 65 AMG si daca a-si fi mai extrem m-asi indrepta spre Brabus stiu 65 AMG este la fel de bun ca si Brabus T13 dar imi place mai mult exteriorul si interiorul.

              Comment


              • #22
                CL 65 AMG
                www.hd-music-videos.info

                Your Latest HD Music Videos

                www.hdesktop.info

                Best High Definition Wallpapers

                Comment


                • #23
                  Banuiesc ca nu iti trebuia sa treci vreun test elementar de gramatica limbii romane ca sa dai blana la 65 / 63 AMG. Comprende , amigo ?

                  Comment


                  • #24
                    CL 55AMG ... cine a mers cu un Kompressor stie de ce ...

                    Greetings , Texan .
                    C200T CDI w203 FL

                    Kawasaki ZX636R -> vine raaaacccheeeeeeetttttaaaaaaaaaaa aaaaaaa trecut ...

                    http://www.spritmonitor.de/en/detail/451199.html

                    Comment


                    • #25
                      Ce masini fratilor,nu vreau sa ma laud dar am condus urmatoarele masini:190 diesel/1992(a mea),190 benzina/1990 ,C 220 cdi/1999 ,E 220 cdi/2001,CL 500/2010,SL 55/205 ,E 500/cred ca 2002, ML 63 AMG/2007 si doar in dreapta (din pacate) un CL65 AMG/2009.
                      Clar CL 65 AMG,ce senzatie ,ce vuiet, ce adrenalina.
                      Prima masina AMG a fost ML-ul ,ceva frumos dar CL-ul va spun sincer m-a lasat fara rasuflare.
                      Au fost si alte marci auto conduse de mine(X5-diesel,BMV530xd,Q7-benzina,A6/2009-diesel) dar parca nu aveau acel ceva pe care l-am gasit la Mercedes,chiar si la 190 meu.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by paulicaCPN View Post
                        Ce masini fratilor,nu vreau sa ma laud dar am condus urmatoarele masini:190 diesel/1992(a mea),190 benzina/1990 ,C 220 cdi/1999 ,E 220 cdi/2001,CL 500/2010,SL 55/205 ,E 500/cred ca 2002, ML 63 AMG/2007 si doar in dreapta (din pacate) un CL65 AMG/2009.
                        Clar CL 65 AMG,ce senzatie ,ce vuiet, ce adrenalina.
                        Prima masina AMG a fost ML-ul ,ceva frumos dar CL-ul va spun sincer m-a lasat fara rasuflare.
                        Au fost si alte marci auto conduse de mine(X5-diesel,BMV530xd,Q7-benzina,A6/2009-diesel) dar parca nu aveau acel ceva pe care l-am gasit la Mercedes,chiar si la 190 meu.
                        Hai nu zi acum ca un x5 sau q7 sau chiar un 530xd se conduce mai prost sau cum ai vrut sa spui decat un 190.... Sa fim sinceri !

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by paulicaCPN View Post
                          Au fost si alte marci auto conduse de mine(X5-diesel,BMV530xd,Q7-benzina,A6/2009-diesel) dar parca nu aveau acel ceva pe care l-am gasit la Mercedes,chiar si la 190 meu.

                          Pe langa ca divagam de la subiectul topicului,iarasi va incapatana-ti{unii}sa credeti ca Mercedes-ul e cel mai tare.Ce nu avea acel 530xd fata de 190?Nici in gluma nu poti sa faci o comparatie intre astfel de masini.
                          Si daca tot am fost offtopic,tare mi-as dori sa auziti si voi ce masini a condus colegul 300zxtt.

                          sigpic

                          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                          Comment


                          • #28
                            Scuze de offtopic, daca am suparat pe cineva,raman la CL65 AMG.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by paulicaCPN View Post
                              Scuze de offtopic, daca am suparat pe cineva,raman la CL65 AMG.
                              Nu ai suparat pe nimeni, e doar o discutie.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by mircea600sel View Post
                                Pe langa ca divagam de la subiectul topicului,iarasi va incapatana-ti{unii}sa credeti ca Mercedes-ul e cel mai tare.Ce nu avea acel 530xd fata de 190?Nici in gluma nu poti sa faci o comparatie intre astfel de masini.
                                Si daca tot am fost offtopic,tare mi-as dori sa auziti si voi ce masini a condus colegul 300zxtt.
                                Crede-ne ca nu ne intereseaza chiar deloc ce a condus si ce pareri are el despre Mercedes.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF