Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

CAUT UN A140 SAU A170 CDI,dupa 2000 cu AC

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CAUT UN A140 SAU A170 CDI,dupa 2000 cu AC

    Caut pentru prietena mea, un A classe, fie A140, fie A170 CDI, fabricatie dupa anul 2000, cu AC...inscris in circulatie in RO, de preferat cutie automata !

  • #2
    AM eu la vanzare un mercedes-benz a170 diesel din 2001,insa este cutie manuala,masina arata foarte bine...daca esti interesat da`mi un telefon pe acest numar : 0 7 5 1 6 5 2 2 9 3.

    Comment


    • #3
      Originally posted by bogy_mezu View Post
      AM eu la vanzare un mercedes-benz a170 diesel din 2001,insa este cutie manuala,masina arata foarte bine...daca esti interesat da`mi un telefon pe acest numar : 0 7 5 1 6 5 2 2 9 3.
      Merci simpaticule !...O sa te si sun , daca e cazul...pina atunci insa,poti pune ceva poze cu masina ,ceva amanunte despre ea si bineinteles un pret...nu de alta, dar avem vreo 650 km intre noi...Merci inca odata de oferta...astept amanuntele cerute ! Numai bine !

      Comment


      • #4
        are si finul meu un A170 cdi de vanzare...

        Comment


        • #5
          Originally posted by corvinarh View Post
          are si finul meu un A170 cdi de vanzare...
          E ok !....lasa-mi ceva date despre masina si de contact !

          Comment


          • #6
            Iti dau numarul lui de telefon... Este cel mai bine. Adrian 0762.463.333

            Comment


            • #7
              Originally posted by corvinarh View Post
              Iti dau numarul lui de telefon... Este cel mai bine. Adrian 0762.463.333
              Merci mult !...Ce an de fabricatie are masina ?...km?...culoare ?...pret ?
              Daca consider ca ma intereseaza....il deranjez pe om...daca nu...nu are rost, nu crezi? Astept raspuns...merci inca odata !

              Comment


              • #8
                Nu stiu sa ti le spun... Altfel iti faceam o fisa completa... Culoarea este crem... Nu il deranjezi... Te asigur.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by kezy View Post
                  Caut pentru prietena mea, un A classe, fie A140, fie A170 CDI, fabricatie dupa anul 2000, cu AC...inscris in circulatie in RO, de preferat cutie automata !
                  Stiu si eu unul in Timisoara,A170cdi....0722241038...ptr.detalii{pret super}

                  sigpic

                  "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by corvinarh View Post
                    Nu stiu sa ti le spun... Altfel iti faceam o fisa completa... Culoarea este crem... Nu il deranjezi... Te asigur.
                    Merci !...Taxi ,nu ?...Culoarea crem in Germania nu este decit pentru TAXI !
                    Merci inca odata !

                    Comment


                    • #11
                      cristianc

                      Originally posted by kezy View Post
                      Caut pentru prietena mea, un A classe, fie A140, fie A170 CDI, fabricatie dupa anul 2000, cu AC...inscris in circulatie in RO, de preferat cutie automata !
                      Am un 170 cdi din 2001 culoare argintiu, cutie tiptronic,incalzire in scaune, xenoane,4 geamuri, AC,cotiera,mahonel pe consola, pe usi, ft frumos intretinutcu CD original, inclusiv carlig de remorcare,in tara de anul trecut pe vremea asta,inscris in circulatie,proprietar.Eu sunt din Focsani,0723310678 Cristi.daca vrei poze imi dai email si ti le trimit,insa din start iti spun ca masina,m-a costat, sunt pamantean asa ca n-am sa te sperii cu un pret astronomic, insa nici degeaba nu o dau!Asa ca, sa nu invocam faptul ca ,,e criza domle"!
                      Last edited by cristianc; 10-16-2009, 05:48 AM.

                      Comment


                      • #12
                        Am un 170 cdi din 2001 culoare argintiu, cutie tiptronic,incalzire in scaune, xenoane,4 geamuri, AC,cotiera,mahonel pe consola, pe usi, ft frumos intretinutcu CD original, inclusiv carlig de remorcare,in tara de anul trecut pe vremea asta,inscris in circulatie,proprietar.Eu sunt din Focsani,0723310678 Cristi.daca vrei poze imi dai email si ti le trimit,insa din start iti spun ca masina,m-a costat, sunt pamantean asa ca n-am sa te sperii cu un pret astronomic, insa nici degeaba nu o dau!Asa ca, sa nu invocam faptul ca ,,e criza domle"!

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by cristianc View Post
                          Am un 170 cdi din 2001 culoare argintiu, cutie tiptronic,incalzire in scaune, xenoane,4 geamuri, AC,cotiera,mahonel pe consola, pe usi, ft frumos intretinutcu CD original, inclusiv carlig de remorcare,in tara de anul trecut pe vremea asta,inscris in circulatie,proprietar.Eu sunt din Focsani,0723310678 Cristi.daca vrei poze imi dai email si ti le trimit,insa din start iti spun ca masina,m-a costat, sunt pamantean asa ca n-am sa te sperii cu un pret astronomic, insa nici degeaba nu o dau!Asa ca, sa nu invocam faptul ca ,,e criza domle"!
                          Merci de oferta !...Completeaz-o cu un pret si ceva poze...km.la bord...?

                          Comment


                          • #14
                            Astept oferte in continuare...cei care m-au ofertat, sunt rugati sa completeze ofertele cel putin cu pretul masinii...Merci mult !

                            Comment


                            • #15
                              Anunt valabil....astept oferte !

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF