Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Se vinde E 320

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se vinde E 320

    De vanzare E 320 din 2001, 4 Matic, benzina, 224 cp, 100.000 km. Dotari: dublu climatronic, scaune reglabile electric, incalzite si ventilate, volan multifunctional, reglabil, oglinzi electrice si incalzite, interior piele, senzor de ploaie, jante aliaj, xenon, cd player, discuri ventilate. Masina este bine intretinuta, are la zi schimbate consumabilele si are carte service. Pret: 9800 neg.
    Attached Files
    Mercedes are prioritate din fabrica.

  • #2
    Am uitat sa mentionez sistemul audio Boose.
    Mercedes are prioritate din fabrica.

    Comment


    • #3
      PS: cum stii daca ai BOSE? Ca am vazut ca la modelele noi (dupa 2000) lipseste sigla BOSE de pe boxele din spate!
      Oo==oO

      Comment


      • #4
        Scrie pe vin,adica da-ne si nr de sasiu.....

        Comment


        • #5
          Foarte frumoasa! Pune niste poze mai bune, ca-s mici rau alea. Spor la vanzare!
          https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

          Comment


          • #6
            Mai sunt niste poze la album si la sectiunea de prezentare a masinii. O sa pun ceva foto mai mari. Puteti cere ceva info si de la Dok. A condus-o la Brasov intr-o mica pauza. Seria de sasiu: WDB2100821X060260.
            Mercedes are prioritate din fabrica.

            Comment


            • #8
              Ma gandesc si la ceva variante. Eventual un S, W140 dupa '96.
              Mercedes are prioritate din fabrica.

              Comment


              • #9
                Merge si un 124 din '94-'95. Variantele preferabil pe benzina.
                Mercedes are prioritate din fabrica.

                Comment


                • #10
                  Nimeni interesat? Are si un set de jante cu cauciucuri de iarna.
                  Mercedes are prioritate din fabrica.

                  Comment


                  • #11
                    Full version

                    VIN WDB2100821X060260
                    Model E 320 4 MATIC
                    Chassis 2100821X060260
                    Engine 112941 31 025912
                    Transmission 722664 02 746580
                    Order 0 1 567 10223
                    Delivery date 11.06.01
                    Dealer Romania (567)
                    Interior leather galaxy blue+merlin blue (212)
                    Paint
                    744 brilliant silver metallic (с 1991)
                    Options
                    026 production test new engines (ECE-chassis with USA-engine) (с 19.06.1996)
                    205 owner's manual and maintenance booklet 2) (с 01.11.1971)
                    reference plate, coolant 2)
                    260 elimination of model designation on rear lid (с 01.05.1968)
                    280 steering wheel (400 mm dia.) and gearshift lever in leather trim; on W202 390 mm dia. (с 01.05.1984)
                    293 trunk set, 3-piece
                    sidebag in rear left and right (с 01.01.1995)
                    345 rains sensor for windshield wipers (с 01.10.1993)
                    401 comfort front seats with ventilation and seat heaters (с 01.01.1996)
                    423 5 speed automatic transmission / nag (с 01.03.1994)
                    551 anti-theft/anti-break-in warning system with anti-towing system (с 01.04.1998)
                    581 automatic climate control (с 01.01.1977)
                    592 heat-insulating glass, all-around, heated rear window pane (laminated glass), band filter
                    green heat-insulating glass all round, heated rear window, laminated safety glass - tinted strip (с 01.01.1972)
                    600 headlamp wiper/washer (с 01.08.1971)
                    612 lamp unit: gas discharge lamp (ael)
                    xenon headlight (с 01.10.1993)
                    641 Unknown code
                    673 high-capacity battery (с 01.01.1964)
                    682 fire extinguisher (с 01.04.1970)
                    756 radio MB Audio 10 CD with vk and RDS (с 31.10.1996)
                    801 Change of year of model, last figure shows new model year
                    810 loudspeaker, sound package
                    sound package (bose) (с 01.12.1986)
                    882 passenger compartment protection/towing-off protection (with anti-theft warning system only) (с 01.07.1993)
                    926 emission control eu4-measure 30.11.1991 (с 09.09.1997)
                    984 elimination of ownership certificate but with coc papers (с 01.06.1993)
                    210A Unknown code
                    Mercedes are prioritate din fabrica.

                    Comment


                    • #12
                      Ai si cele 3 valize incluse in pretz plus extinctorul?

                      Comment


                      • #13
                        Nu vreau sa intru in polemica cu tine, dl. DMihnea, pentru ca tu de obicei te certi care vand masini. Sunt mai multe exemple. De asta nu ma obosesc sa iti raspund.
                        Mercedes are prioritate din fabrica.

                        Comment


                        • #14
                          Eu nici cit tine nu vreau sa ma cert,dl claudiu.....doar ca verificind vin-ul masinii,figureaza ca a fost livrata cu optziunea set 3 valize,si extinctor,accesoriu MB.De unde si originea intrebarii mele...Daca nu te obosesti sa-mi raspunzi,ori stergi topicul,fiind public,ori imi dai ignore,ori inchizi topicul....si cind ma gindesc ca venise mos Craciun la tine,iti implineam dorintza-un W124 benzina perfect si niste bani....dar deh,vorba romanului-gura bate curu,asta ca tot generez polemici cu vinzatorii de masini....
                          Last edited by DMIHNEA; 09-28-2009, 21:51 PM.

                          Comment


                          • #15
                            Am ezitat destul de mult sa raspund astfel, dar am crezut ca ma iei la misto cu urmatoarea afirmatie ".....intra in pretz....". Este o masina buna, fara probleme. Este un model mai rar 4 Matic si o astfel de remarca am luat-o ca find neavenita. Eu am pus VIN ca sa vada lumea si sa nu se mai oboseasca sa caute pe site-ul rusesc. Ca sa nu fiu off topic: extinctorul este; nu am vazut nici o valiza. Mentionez ca sunt al doilea proprietar. Si nu voiam sa te supar, dar am vazut mai multe posturi ale tale la vanzari de tot felul si nu ai o atitudine corecta fata de multi dintre noi. Nu am nici o problema personala cu tine. Remarca respectiva mi-a stricat seara de sambata. Asta off topic.
                            Mercedes are prioritate din fabrica.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF