Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Vând/schimb Mercedes w123 240D

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vând/schimb Mercedes w123 240D

    Nu e pe numele meu, e pe numele unui batran si e om de treaba. Se pot face actele direct de pe el si asist si eu la orice fel de discutii.

    Rca pana in Iunie, Impozit pana in Iunie, rovinieta pana in Mai, Itp cred ca in August. Masina are putina rugina pe la aripi, dar nu e mancata in interior. Daca era, nu o luam. Planul era sa o fac in vara, dar acuma o dau. Am schimbat pe ea baterie 95 Ah, rulment fata dreapta, capat de bara fata dreapta, toate 4 cauciucurile, ulei si filtru, filtru aer si de motorina, bujii. Acum am cumparate, dar inca neschimbate rulment stanga, capat bara stanga, burdufuri planetare, bucsi brate fata, ulei pt servo pt schimb, lichid de frana pt schimb. Are stricat ceasul de la bord, e destransa frana de mana, un mic joc la volan ce se regleaza din caseta de directie, alarma trebuie reglata.

    Motor 2400 cmc, carlig cu priza care merge, vopsea originala, din 82, 4 viteze, inchidere centralizata, sirocou. A fost pe benzina, dar i-a fost schimbat motorul si este omologat.

    Aha, am uitat, trebuie schimbate placutele de frana si boltii si arculetele alea de la ferodouri din spate ca se aude jucand in mers, dar nu are nimic, numai ca e un joc enervant. Sambata am dat in spate ca sa leg remorca si am lovit putin o bucata de tabla de sub bara si s-a indoit putin. Nu e nimic rupt si nici vizibil, dar trebuie indreptata.

    Pret 1500 euro negociabil
    Schimb doar auto cu motoare peste 2000 si pana in 2500 diesel si cu carlig

    0755348290

    Nu pot sa postez poze... De ce?
    Last edited by cutaresku; 03-26-2012, 19:38 PM.

  • #2
    Ti-am lasat PM.O zi placuta!
    In Romania Legea e BARIERA:
    -peste care trec dulaii
    -pe sub care trec cateii
    -IN FATA CAREIA STAU PROSTII.

    Comment


    • #3
      Felicitari si respectele mele pentru masina!
      Nu e foarte departe de ce am avut eu!
      Bafta!Dar eu nu as vinde-o...
      Mercedes-Benz E220C 124 automatic '94
      Mercedes-Benz 230C 123 automatic '78
      Mercedes-Benz SL320 129 automatic '96
      Mercedes-Benz E200C 124 automatic '95

      Comment


      • #4
        [ATTACH]72544[/ATTACH]

        [ATTACH]72545[/ATTACH]

        [ATTACH]72546[/ATTACH]

        [ATTACH]72547[/ATTACH]

        [ATTACH]72548[/ATTACH]

        [ATTACH]72549[/ATTACH]

        [ATTACH]72550[/ATTACH]

        [ATTACH]72551[/ATTACH]

        [ATTACH]72552[/ATTACH]

        [ATTACH]72553[/ATTACH]

        [ATTACH]72554[/ATTACH]

        [ATTACH]72555[/ATTACH]

        [ATTACH]72556[/ATTACH]

        [ATTACH]72557[/ATTACH]

        [ATTACH]72558[/ATTACH]

        [ATTACH]72559[/ATTACH]

        [ATTACH]72560[/ATTACH]

        [ATTACH]72561[/ATTACH]

        [ATTACH]72562[/ATTACH]

        [ATTACH]72563[/ATTACH]

        [ATTACH]72564[/ATTACH]

        [ATTACH]72565[/ATTACH]

        [ATTACH]72566[/ATTACH]

        [ATTACH]72567[/ATTACH]

        [ATTACH]72568[/ATTACH]

        [ATTACH]72569[/ATTACH]

        [ATTACH]72597[/ATTACH]

        [ATTACH]72598[/ATTACH]

        [ATTACH]72599[/ATTACH]

        [ATTACH]72600[/ATTACH]

        [ATTACH]72601[/ATTACH]

        [ATTACH]72602[/ATTACH]

        [ATTACH]72603[/ATTACH]

        [ATTACH]72604[/ATTACH]

        [ATTACH]72605[/ATTACH]

        [ATTACH]72606[/ATTACH]

        [ATTACH]72607[/ATTACH]

        [ATTACH]72608[/ATTACH]

        [ATTACH]72609[/ATTACH]

        [ATTACH]72610[/ATTACH]

        [ATTACH]72611[/ATTACH]

        [ATTACH]72612[/ATTACH]

        [ATTACH]72613[/ATTACH]

        [ATTACH]72614[/ATTACH]

        [ATTACH]72615[/ATTACH]

        [ATTACH]72616[/ATTACH]

        [ATTACH]72617[/ATTACH]

        [ATTACH]72618[/ATTACH]

        [ATTACH]72619[/ATTACH]

        [ATTACH]72620[/ATTACH]

        [ATTACH]72621[/ATTACH]

        [ATTACH]72622[/ATTACH]

        [ATTACH]72623[/ATTACH]

        [ATTACH]72624[/ATTACH]

        [ATTACH]72625[/ATTACH]

        [ATTACH]72626[/ATTACH]

        Maine incerc sa pun poze cu sirocoul si cu ceasul de la el. Mai doreste cineva ceva detalii?

        Saptamana asta masina primeste placute de frana fata, set de reparatie frane spate (Boltz si sigurante), schimb ulei servo, reglare caseta de directie deoarece are un mic joc volanul...
        Last edited by mircea600sel; 03-30-2012, 13:47 PM.

        Comment


        • #5
          Va rog sa inchideti acest thread si sa il stergeti. Masina nu se mai vinde. Se retine pentru reparatii capitale si folosinta din plin, asa cum isi si doreste dansa. Cine stie pe mana cui ar putea ajunge. Nu stiu ce mi-a fost de cap. Nu o mai dau. O las mostenire! (un singur semn)

          Comment


          • #6
            Cred ca ai luat o decizie foarte inteleapta! Eu sincer ma bucur,desi nu pot sa-mi ascund dramul de invidie (ca doar....stii putea sa fie a mea inaintea ta).Sa o stapanesti sanatos in continuare.
            In Romania Legea e BARIERA:
            -peste care trec dulaii
            -pe sub care trec cateii
            -IN FATA CAREIA STAU PROSTII.

            Comment


            • #7
              Norocul meu ca am fost doar la 20 km. Am vazut-o, am placut-o...AM LUAT-O

              Comment


              • #8
                Topicul se inchide dar nu se sterge.

                sigpic

                "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                Comment


                • #9
                  Originally posted by mircea600sel View Post
                  Topicul se inchide dar nu se sterge.
                  Se redeschide la cerere.

                  sigpic

                  "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                  Comment


                  • #10
                    Rca, itp si rovinieta valabile pana in august. Impozitul e platit pe tot anul. Masina are putina rugina pe la aripi, dar nu e mancata in interior. Daca era, nu o luam. Planul era sa o fac in vara, dar acuma o dau. Am schimbat pe ea baterie 95 Ah, rulment fata dreapta, capat de bara fata dreapta, toate 4 cauciucurile, ulei si filtru, filtru aer si de motorina, bujii, ulei pt servo, lichid de frana, capat bara stanga, rulment stanga, ceas de bord, placutele de frana si boltii si arculetele alea de la ferodouri. Acum am cumparate, dar inca neschimbate burdufuri planetare, bucsi brate fata.

                    Vand si impreuna cu aceasta remorca http://www.clubmercedes.ro/v-nd-schi...ne-t27755.html

                    Pretul pentru amandoua este de 2500 de euro. Pentru masina singura este de 1000 negociabil deoarece trebuie lucrat putin la tabla.

                    Comment


                    • #11
                      Stiu ca am voie sa dau un up numai la 7 zile, dar este urgent. Adevarul este ca vreau sa dau aceasta masina deoarece am gasit o alta tot W123 numai ca este Combi cu motor de 3000 diesel. Omul vrea sa o dea la rabla si e masina buna, numai ca el nu stie ce masina e asta. Dar, mi-ar vinde-o. Asa ca, eu ar trebui sa o dau asta cel putin cu 900 ca sa pot sa o iau pe aia si sa ramana amandoua in circulatie, dar daca nu am ce face, in decurs de cateva zile, probabil, o voi da asta la schimb pentru aia si a mea va ajunge la rabla, acuma dupa ce am schimbat atatea pe ea. Chiar nu o vrea nimeni?

                      Comment


                      • #12
                        Daca nu ai alta solutie da-o pe a ta la rabla,da-i tichetul omului,o diferenta de bani si toata lumea e multumita.

                        Comment


                        • #15
                          mai este valabil anuntul?

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF