Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Schimb Audi A6 Allroad

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimb Audi A6 Allroad

    Salutare si bine v-am gasit. Ma bucur sa ma aflu printre voi.
    M-am hotarat sa imi schimb masina si dupa un mic test drive cu un E200 ma cam bate gandul la un schimb cu acest model.
    Allroad-ul l-am achizitionat in toamna trecuta special pt iarna care urma sa vina.
    Good choice

    Cateva detalii despre masina:

    - An 2003
    - Km 188000
    - Motor 2.5 TDI 179 CP
    - Transmisie automata + padele volan
    - Suspensie pneumatica ARNOTT reglabila 4X nivele
    - Incalzire auxiliare Webasto. Dublu climatronic.
    - Audio BOSE SURROUND 8+1
    - Telefon NOKIA cu handsfree surround
    - Faruri XENON cu spalatoare. Proiectoare
    - Oglinzi HELIOMATE int. + ext. / ext. Electric + incalzite + rabatabile
    - Scaune full electric, RECARO piele negru / incalzite
    - Senzori parcare spate
    - Carlig remorcare
    - 2 seturi de cauciucuri vara/iarna
    - 2 chei
    Masina se poate vedea si aici:

    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


    Caut sa fac un schimb cu un E-klasse E200/220 cam acelasi an cu a mea si bineinteles in aceiasi stare daca se poate.

    Mai multe detalii le putem discuta la telefon: 0761336039

    Va multumesc si va astept cu oferte!
    O zi buna!

  • #2
    Salutare colegul. Nu mere linkul acela. Unde pot vedea ceva poze? Un schimb cu e280 din 2005 te-ar interesa? Toate bune
    Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

    Comment


    • #3
      Salut Valentin,

      Scuze ca nu am putut pune pozele mai devreme insa a fost multa treaba pe la munca si nefiind acasa nu s-a putut.
      Atasez deci pozele aici in topic. Legat de anuntul de pe Autovit, eu unul nu am putut azi accesa site-ul, cine stie or face ei vreun update azi. Pe Autovit imi gasesti cel mai simplu anuntul mergand la Cautare avansata si jos de tot, cauti masina dupa numarul de anunt care este cel din coada link-ului: C22957814

      As vrea si eu niste detalii despre masina ta si bineinteles si eu as vrea niste poze.
      Multumesc!
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Pai ori e good choice ori de ce o schimbi cu rwd?ca de impins nametii cu bara ca in fotografie o fac la fel toate,chia daca masinile nu sunt facute pentru asta....Sa fie diferenta de impozit?Ia-o ca si curiozitate....

        Comment


        • #5
          Originally posted by DMIHNEA View Post
          Pai ori e good choice ori de ce o schimbi cu rwd?ca de impins nametii cu bara ca in fotografie o fac la fel toate,chia daca masinile nu sunt facute pentru asta....Sa fie diferenta de impozit?Ia-o ca si curiozitate....

          Cum spuneam si mai sus, am luat masina strict ca sa trec cu bine de iarna. Nimic mai mult. Anul trecut, am schimbat 4 masini (E46, B6, E60, Golf 6) pur si simplu din pura curiozitate pt ceva ce nu am mai avut pana atunci. Cu siguranta este acelasi caz si cu Allroad-ul. Toate bune si frumoase dar sincer as vrea sa incerc si altceva. E foarte tare cu AWD dar deja vine vara sa zic asa iar mai mult de 6-7 ori pe an la munte nu merg. Unul cu care m-am vazut zilele astea pt un posibil schimb a zis ca vrea masina pt ca acum o luna si ceva cand erau zapezile alea la noi a mers in Bulgaria si a trebuit sa lasa Mertzanul acolo si el sa plece mai departe cu autocarul si pt ca Q7 nu-si permite il intereseaza un schimb cu masina mea..
          Impozitul de 9 milioane pe an nu l-am considerat o problema, am avut 800 lei la E46 si 2300 lei la 535...
          Consumul iar nu m-ar da pe spate, e drept ca e un pic peste average insa nu prea ma impacteaza.
          Curiozitatea pt ceva necunoscut ma roade. Mai ales ca nu am mai avut pana acum si imi place cum e ca linii fata de alte masini.

          Acum sigur o sa ma credeti cine stie ce samsar sau mai stiu eu ce insa va zic solemn ca nu este cazul, nici prin cap nu v-ar trece ce fac eu de zi cu zi, asta asa ca fapt divers.


          LE: impingi altfel zapada cu un Allroad decat cu un sedan obisnuit
          Last edited by dr_dumi; 03-22-2012, 19:58 PM.

          Comment


          • #6
            iti urez sa gasesti ce cauti,eventual sa aflii ce vrei de fapt,poate ramii chiar fidel stelei in 3 colturi..........

            Comment


            • #7
              Acum sigur o sa ma credeti cine stie ce samsar sau mai stiu eu ce insa va zic solemn ca nu este cazul, nici prin cap nu v-ar trece ce fac eu de zi cu zi, asta asa ca fapt divers.

              Sunt convins ca unora le trece, esti medic.scuze de off topic.

              Comment


              • #8
                Pai romulus e tot una cu dumi? Ca nu mai inteleg? Cine e doctor>? Iarasi nu inteleg nimi din postul de mai sus.
                Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

                Comment


                • #9
                  Probabil se cunosc.
                  Profesia n-are insa relevanta pentru discutie.
                  https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by cutaresku View Post
                    Probabil se cunosc.
                    Profesia n-are insa relevanta pentru discutie.
                    Nu stiu daca ne cunoastem, am facut medicina dar nu sunt doctor. Inca mai sper sa gasesc un E200/E220. Am primit o oferta cu un 7ar E65 insa neavand Mercedes parca tind mai mult spre necunoscut

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF