Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

De vanzare w124 500 porsche

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Daca sa scos taxa de reinmatriculare masina mai poate fi vanduta la pretul justificat cred eu,ca ma batea gandu so dau gratis celui care plateste taxa

    Comment


    • #47
      Up de la mine...tare masina

      Comment


      • #48
        Offtopic:
        Mda... am citit de cateva ori acest topic, si mi se pare absolut naspa ca nu s-a vandut pana acum.
        E de incercat si autovit.ro si alte site-uri de profil, chiar site-uri straine de vanzari(mobile.de).
        Masina e SPECTACOL.
        Repet: SPECTACOL !!!
        Cine-si permite asemenea impozit, sau se poate descurca cu el(neamuri, prieteni, cunostinte, care se incadreaza... unde trebuie) chiar trebuie sa cumpere asa ceva.
        Nu inteleg cum, intr-o tara de milionari(eu sigur nu sunt) o bijuterie ca asta nu se vinde. Un 124 superb, cu motor superb, intr-o conditie superba.

        Comment


        • #49
          OFFF.. In conditiile in care romanu e foarte foarte snob el nu va cumpara un w124 el vrea masini cu litere Q X ML s.a.m.d nu cu numere si daca se poate sa aiba si motor de 1.6 si sa arate AMG M3 sau RS atunci e de vis atunci se simte romanu implinit si zice citez,,o masina care consuma putin dar arata ca un AMG'' nici nu ma astept sa vand masina dar na mai discutam mai schimbam o opinie o parere nu e nimic rau in asta

          Comment


          • #50
            Sunt dispus si la schimburi

            Comment


            • #51
              Originally posted by saby-sebastian View Post
              OFFF.. In conditiile in care romanu e foarte foarte snob el nu va cumpara un w124 el vrea masini cu litere Q X ML s.a.m.d nu cu numere
              Nu cred ca tine exclusiv de snobism faptul ca piata auto e o piata dinamica...
              Si ofertele de pe piata sunt diferite, e normal sa difere si cererea in 10-15 ani.

              Nici un om cu bani nu se va baga la cumpararea unui W124 5.0 decat daca ar fi pasionat...iar de obicei oamenii cu bani se ocupa cu facutul banilor si nu au timp de hobby-uri gen masini (sau super-masini) youngtimer...

              Comment


              • #52
                Astazi find foarte frumos la timisoara masina a vazut lumina zilei si a primit si un ITP ca expirase de anul trecut SDC15299.jpgSDC15303.jpg
                SDC15306.jpg

                Comment


                • #53
                  Eu zic sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea in continuare,ca daca ai fi intentionat sa o vinzi nu era aici la..."bazar"!
                  Apropo...
                  Cred ca te amuzi copios...ca de suparat chiar nu ai de ce!!!



                  P.S.
                  Ma intreb ce o fi in capul lor cand citesc titlul postului....
                  Cred ca sunt complet bulversati!
                  Scuze de "deraiere" si mentionez ca nu generalizez.
                  Am citit "tot" cu mare interes!
                  Sanatate!
                  Last edited by schwartzkoss; 03-01-2012, 02:34 AM.
                  Zhã fackãr of zhã madhãr fackãrs.

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by schwartzkoss View Post
                    Eu zic sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea in continuare,ca daca ai fi intentionat sa o vinzi nu era aici la..."bazar"!
                    Apropo...
                    Cred ca te amuzi copios...ca de suparat chiar nu ai de ce!!!



                    P.S.
                    Ma intreb ce o fi in capul lor cand citesc titlul postului....
                    Cred ca sunt complet bulversati!
                    Scuze de "deraiere" si mentionez ca nu generalizez.
                    Am citit "tot" cu mare interes!
                    Sanatate!
                    Sperante prea mari pt vanzare nu am, este adevarat, pai ce crezi ca este in capul lor citez,,uite si la asta are un mercedes mai ingrijit si cu motor mai mare si crede ca are PORSCHE'' multumesc pt aprecieri

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by schwartzkoss View Post
                      Ma intreb ce o fi in capul lor cand citesc titlul postului....
                      Cred ca sunt complet bulversati!
                      Ca sa-ti raspund la intrebare ca vad ca esti foarte curios, cand am vazut titlul am intrat sa vad pozele. Nu am bani pentru o astfel de masina. Am tot respectul pentru vanzator si pentru masina lui. Imi pare rau ca nu se vinde, ca lumea nu apreciaza astfel de masini si ca impozitele sunt cum sunt.

                      Pe de alta parte atitudinea ta de superioritate ma deranjeaza. Sunt oameni care mai intra pe forumul asta dupa ca mananca Mercedes pe paine. Tu ai impresia ca daca ai scris 2 vorbe in germana pe forum o sa ne aruncam cu totii la picioarele tale pentru ca (poate) conduci Mercedes?
                      Continua asa ca bulversati cum suntem poate o sa te intorci la citit publicatii naziste in loc de forumuri Mercedes!

                      PS- il rog pe vanzator sa-mi scuze off-topicul, iar daca se considera vrednic de warn sau altceva aceasta postare va rog cu drag sa mi-l aplicati. Sunt cam bulversat!
                      E220 cdi W210, 2001

                      E320 W210, 1997
                      C180 W202, 1994
                      W123 200D, 1978 cu inima de W124


                      Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by adidc View Post
                        Ca sa-ti raspund la intrebare ca vad ca esti foarte curios, cand am vazut titlul am intrat sa vad pozele. Nu am bani pentru o astfel de masina. Am tot respectul pentru vanzator si pentru masina lui. Imi pare rau ca nu se vinde, ca lumea nu apreciaza astfel de masini si ca impozitele sunt cum sunt.

                        Pe de alta parte atitudinea ta de superioritate ma deranjeaza. Sunt oameni care mai intra pe forumul asta dupa ca mananca Mercedes pe paine. Tu ai impresia ca daca ai scris 2 vorbe in germana pe forum o sa ne aruncam cu totii la picioarele tale pentru ca (poate) conduci Mercedes?
                        Continua asa ca bulversati cum suntem poate o sa te intorci la citit publicatii naziste in loc de forumuri Mercedes!

                        PS- il rog pe vanzator sa-mi scuze off-topicul, iar daca se considera vrednic de warn sau altceva aceasta postare va rog cu drag sa mi-l aplicati. Sunt cam bulversat!


                        Tovarasu' cetatean cu STEA in frunte,iti respect parerea dar permite-mi te rog sa nu raspund "provocarii" tale.
                        Si ai dreptate...Sunt un biet "nazist",un nepriceput si nu am mancat in viata mea Mercedes pe paine!
                        Oricum,sunt sigur ca vei dori sa ma pui la punct.Ar fi ideal sa o faci in pm,sa nu-i stricam omului dispozitia.
                        Sanatate!

                        Ambele posturi se considera "up" dezinteresat, cu conditia sa va calmati si discutia sa nu degenereze. Mai usor cu persiflarile.
                        Last edited by cutaresku; 03-01-2012, 17:41 PM.
                        Zhã fackãr of zhã madhãr fackãrs.

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by adidc View Post
                          i. Imi pare rau ca nu se vinde, ca lumea nu apreciaza astfel de masini si ca impozitele sunt cum sunt.
                          Adidc, lumea apreciaza astfel de masini. Cel putin cunoscatorii o fac. Personal am avut primele informatii despre 500E (320 CP) in 1992 citind o revista Autobild.

                          3 ani mai tarziu am vazut un E500 in realitate. Deja stiam foarte multe despre W124 si E500.

                          Dar nu asta e relevant... Lumea apreciaza masina insa rationalul isi spune cuvantul...un impozit anual de 1600€ nu e atractiv pentru o masina de peste 15 ani vechime. La un apartament de 70000euro impozitul e 200 lei/an (mai putin de 50€). E evident acum de ce nu se inghesuie lumea? Pt ca nu isi permite luxul...iar cand proprietarul isi vinde o astfel de (superba) masina, e clar ca nu se simte nici el confortabil cu acel impozit. Am un cunoscut cu un Touareg de 5.0 TDI si nu da nici un semn ca si-ar vinde masina sau ca ar vrea sa scape de ea. Unul din motive este ca isi permite acea masina cu toate costurile ei...

                          Pe mine ma amuza "cunoscatorii" care sustin masina, sustin vanzatorul, sustin pretul, sustin orice... dar nu sunt nici pe departe interesati de masina dar vezi doamne', isi dau cu parerea despre altii...pt ca nu-i asa...sunt "cunoscatori". Nu ma refer aici la Adidc...care e din start o persoana cu mult bun simt si moderat in afirmatii...

                          Comment


                          • #58
                            "Ambele posturi se considera "up" dezinteresat, cu conditia sa va calmati si discutia sa nu degenereze. Mai usor cu persiflarile."

                            @cutaresku
                            Am luat la cunostinta.
                            Nu incercam sa sustin pe nimeni,sa avantajez sau sa promovez acest produs.
                            Totusi,consider ca W124 E500 este o legenda in industria auto si parerile unora sunt pur si simplu...pe langa subiect.
                            Daca am lasa la o parte lipsurile,rautatile si frustrarile pe care le aratam noi romanii zi de zi cred ca discutia despre E500 W124(chiar si la vanzare) ar putea fi cu totul alta si cred ca ne-am simti si noi altfel...
                            Apreciez aceasta masina in mod deosebit.Atat si nimic mai mult.
                            Nu vreau sa intru in polemica cu nimeni.
                            Last edited by schwartzkoss; 03-01-2012, 20:45 PM.
                            Zhã fackãr of zhã madhãr fackãrs.

                            Comment


                            • #59
                              Eu zic sa lasam polemicile la o parte ca nu e frumos sa ne certam si ca sa mai temperam un pic conflictul va povestesc cand am vazut eu prima data o poza cu un 500E. Prin 1991 vazusem la chiosc revista autoturism pentru care primeam bani din cand in cand; eram impatimit de atunci dupa masini si in revista din luna 4 (aprilie) era prezentat Mercedes 500E contra BMW M5 si era in articol si o intrebare interesanta stiindu-le competivitatea dintre marci citez ,,daca M5-ul n-ar fi existat, oare 500E ar fi vazut lumina zilei?'' Atasez si o poza din revista pe care inca o detin. Aa, am uitat sa precizez, imi aduc aminte foarte bine ca eram mai fascinat de Mercedes decat de BMW din poze, ca din datele tehnice nu intelegeam eu mare lucruSDC15313.jpg
                              Last edited by cutaresku; 03-02-2012, 02:47 AM.

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by saby-sebastian View Post
                                Eu zic sa lasam polemicile la o parte ca nu e frumos sa ne certam si ca sa mai temperam un pic conflictul va povestesc cand am vazut eu prima data o poza cu un 500E. Prin 1991 vazusem la chiosc revista autoturism pentru care primeam bani din cand in cand; eram impatimit de atunci dupa masini si in revista din luna 4 (aprilie) era prezentat Mercedes 500E contra BMW M5 si era in articol si o intrebare interesanta stiindu-le competivitatea dintre marci citez ,,daca M5-ul n-ar fi existat, oare 500E ar fi vazut lumina zilei?'' Atasez si o poza din revista pe care inca o detin. Aa, am uitat sa precizez, imi aduc aminte foarte bine ca eram mai fascinat de Mercedes decat de BMW din poze, ca din datele tehnice nu intelegeam eu mare lucru[ATTACH]71116[/ATTACH]
                                Am citit acel reprtaj de nu stiu cate ori. Inca imi aduc o fraza aminte....._''E500 debordeaza de prea mult cuplu''

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF