Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedesuri de vanzare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • W116 450sel 6,9

    Foarte tare pretul avand in vedere motorizarea si kilometrajul afisat in bord .
    A se vedea cine a fos propietarul , cum a fost ingijita si cine este privatanbieter .

    Comment


    • Treaba cu nitul e adevarata,daca banghesc la vama ca nu ai nitul e problema mare,si treaba cu pusul altui nit nu stiu cum il pui avind in vedere ca e capsat,la bg in cazul in care ai pierdut un numar sau talonul se reinmatriculeaza masina din nou,in sensul ca iti da alte numere alta carte etc

      Comment


      • Asta cu reinmatricularea sunteti constienti ca e "vrajeala" celor care se ocupa cu inmatriculatul pubelelor in tara vecina.... imi e tare greu sa cred ca bulgar fiind daca ai nr de inmatriculare prins de bara de plastic a masinii cu care dai in zapada si il pierzi sau din orice alt motiv il pierzi....nu poti scoate alt nr de la inmatricularile lor ....

        In alta ordinde de idei tinand cont ca suntem in secolul 21 si unii pleaca in "cosmos" in vacanta iar aici se pune problema ca nu se poate scoate un nit "ca e capsat" (sa fim seriosi....trebuie doar sa iti pui extrem de putin mintea la contributie si l-ai scos in cateva minunte , pana la urma e un nit nenorocit nu a-8a minune a lumii) ...

        Comment


        • La bulgari nu se elibereaza duplicat nici la acte, nici la numere, se inscrie din nou in caz de se pierde un document sau o placuta. Dar totusi observ ca tratezi lumea mai de sus si nu prea vrei sa intelegi realitatea, o fi din cauza ca esti "super moderator" ? Si inainte sa faci afirmatii la "buzunarul" meu, uita-te in al tau, s-ar putea sa bata vantul prin el ... Nu cred ca ne cunoastem ca sa stii cati bani am eu.

          Ps: am avut masini inmatriculate in Bulgaria si cam stiu care e treaba cu ele, de asta sunt convins de ce spun

          Comment


          • In primul rand imi e extrem de greu sa cred ca vreodata in vreo tara (cu atat mai putin in una non-bananiera) nu poti scoate un duplicat la un act de genul talon sau la un nr de inmatriculare.

            2. Nu am batut nici un apropo la buzunarul tau , sincer sa fiu imi e fix indiferent daca esti un mic "bnr" sau daca esti zilier la fostul ceape din localite.

            Comment


            • Originally posted by sile1 View Post
              In cazul in care ai vreo urma de dubiu la tema asta incearca sa cumperi orice wc auto cu 300 de euro (eventual la comun cu niste prieteni ca sa nu duci "paguba" singur) .
              Cand ai spus asta, oare la ce ai facut aluzie ? Si cu duplicatul vad ca tot o tii pe a ta, deci esti tare incapatanat. Multumesc pentru warn-ul gratuit, chiar simt spiritul sarbatorilor.

              Comment


              • Baieti...de cateva postari incoace suntem off-topic.
                Sunt topicuri despre Bg unde putem discuta despre tema NIT-ului .
                E220 cdi W210, 2001

                E320 W210, 1997
                C180 W202, 1994
                W123 200D, 1978 cu inima de W124


                Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                Comment


                • Prospatura

                  Ceva new pe la noi :P
                  link :http://olx.ro/oferta/mercedes-benz-5...tml#7c41df0b60

                  Comment


                  • Stai linistit ca miroase a teapa de la o posta. Nr de tel. este al unei persoane care nu are habar de nici un mercedes de vanzare. Iar daca este vorba de masina din fotografii , atunci nu are ASR si nici instalatia de sunet originala. cat despre pret, in State, unde este inmatriculata, s-ar fi vandut cu un pret triplu. Cel putin ,asta este parerea mea.
                    Attached Files
                    Nu-i lasa pe altii sa-ti faca rau,fa-ti singur!

                    Comment


                    • Cine stie... oricum masina e mortala ~[emoji14]

                      Comment


                      • Si al-2lea airbag nu prea e prezent nici el. Pozele sunt de pe net 99%

                        Comment


                        • Eu nu inteleg ce ar avea de castigat cineva cu un astfel de anunt,fals?
                          E vreo smecherie si nu-mi dau eu seama?
                          E220 cdi W210, 2001

                          E320 W210, 1997
                          C180 W202, 1994
                          W123 200D, 1978 cu inima de W124


                          Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                          Comment


                          • Am sunat și eu azi la prima ora și omul era din alt film! O fi făcut cineva o glumă proastă că altfel nu mai înțeleg nici eu!

                            Comment


                            • Masina a fost vanduta pe ebay, iar fotografiile sunt luate de aici.
                              Fans of the big body Benz W126 models are in luck with two special models on eBay right now. First off is a 1988 U.S.…

                              Cat despre ce smecherii poate sa faca, exista de multa vreme scheme de luat bani de pe prosti care trimit bani, sume mici ( 100- 500 euro) iar smecherul zice ca ti-o tine pana faci rost de restul de bani sau trimiti pe Western Union bani cica pe numele tau, ca si garantie ca esti client serios si ii trimiti lui chitanta sa vada ca ai depus intradevar banii, dar el iti ia toti banii . Daca cautati pe net gasiti o multime de astfel de scheme. Portughezii au o vorba , " Cand banii de pomana sant multi, saracul intra la banuieli" , adica daca ceva este prea frumos sa fie adevarat, atunci de multe ori asa si este.
                              Nu-i lasa pe altii sa-ti faca rau,fa-ti singur!

                              Comment


                              • S-a "vandut" deja - a disparut anuntul.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF