Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedesuri de vanzare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pretul este cel afisat si iti convine sau nu. Poti afla cu mare usurinta care este pretul mediu pentru modelul pe care-l cauti, prin toate mijloacele de informare care-ti stau la dispozitie. Deci acest argument cade. In afara doar de faptul ca te trezesti duminica dimineata si te opresti direct in piata si cumperi "blind" prima masina "care-ti face cu ochiul" fara sa te intereseze altceva absolut deloc. Ceea ce este extrem de putin probabil...
    "Aranjate la km" sunt 99% dintre masinile aflate pe soselele din rominica, "aduse din Germania, ieri", indiferent ca sunt in posesia vreunui "vanzator serios, unic proprietar in rominica, medic/profesor universitar", sau provin de la vreun samsar "veros". Atata vreme cat ele nu sunt cumparate de la reprezentanta din rominica, au exact aceeasi origine si aceiasi "KM REALI"
    Puteai sa ma ajuti "activ" cu acea urare daca vorbeai cu nenea ala care vinde acea masina la telefon si stabileati o intalnire undeva unde ti-era bine si tie, s-o vezi. De "mituri urbane" si alte d-astea sunt satul. Masinile sunt la fel de bune sau de proaste indiferent de unde provin. Categoriile "mari" ar fi cele "cumparate din ro" precum si "cele aduse din germania/eu". Amandoua au avantaje si dezavantaje. Daca iti iei un Diesel ultraeconomic ai sanse mult mai mari sa dai peste o "maratonista" decat daca te orientezi catre un kompressor t-modell cu carlig. Acela a fost "masina de vacante" si nu a fost "fataita" prin oras zilnic. Layout-ul masinii si acest tip de rationament mi se par mai demne de luat in seama decat locul fizic unde ai vazut masina expusa in ro.
    Multumesc oricum pentru urare si sprijin!

    Comment


    • Ca si linie masina pare ok. Kilometri sigur nu-s reali...din 2008 si pana acum tot 130-140 de mii a ramas "la moda".
      Pot incerca sa iau legatura cu omul pentru tine daca esti cu adevarat interesat...ce e cert este ca daca masina e "folosita" zilnic atunci in urmatoarele 2 zile trebuie sa-i scoata numere rosii...
      E220 cdi W210, 2001

      E320 W210, 1997
      C180 W202, 1994
      W123 200D, 1978 cu inima de W124


      Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

      Comment


      • Review C180 K

        Ce urmeaza este strict parerea mea si trebuie tratata ca atare:

        Despre om:
        - daca omul este bisnitar in adevaratul sens al cuvantului, atunci nu este cel mai talentat; cu afirmatii de genul "azi s-a aprins martorul la motor dar ma duc maine sa-l sterg" sau "sunt ceva zgarieturi dar dau eu cu un betisor de urechi cu vopsea" asta in conditiile in care stia ca vad masina pentru un "prieten" din bucuresti eu zic ca trebuie sa mai invete sa-si tina gura .

        Despre masina - exteriorul :
        - prima problema de semnalat ar fi adancitura care se vede si in poza din anunt pe aripa stanga spate, urmata de zgarieturile de pe usa dreapta spate...nimica grav sau de nerezolvat;
        - inflorituri de rugina (vopseaua umflata) sub usa soferului; celelalte usi ok;
        - omul zice ca ar fi vopsit bara spate...desi sincer sa fiu mie nu mi se pare adevarat pentru ca vopseaua nu arata noua. bara nu pare descentrata (lovita) deci lucrurile sunt undeva in aer (mi-a aratat niste vopsea intr-o cutie de plastic ramasa chipurile de la vopsire-nu zic ca nu-i asa);
        - farurile fata in stare destul de buna;
        - mi s-a parut capota putin descentrata din poze dar am studiat-o live si e ok...nu cred sa fi fost lovita (a se corobora cu descrierea compartimentului motor care urmeaza).
        - manerele la toate usile nu prezinta uzuri excesive iar la deschidere toate reactioneaza bine fara jocuri...usile se inchid bine;
        - cauciucurile de iarna sunt prastie...jantele in stare buna;

        Despre masina - interior
        - volan cu uzura in partea superioara...eu zic ca masina are la origine peste 200 de mii;
        - si schimbatorul zice la fel avand o ruptura la pielea de pe maciulie, in partea dreapta;
        - scaunul soferului ros exact acolo unde trebuie dar nu rupt...apropos cutia e in 6 trepte;
        - tapiseria in general parca putin matuita; cu siguranta masina a trait vremuri bune iar banchetele din spate care au inaltatoare pentru copii incorporate a fost folosita;
        - plasticurile de la interior sunt in stare buna...o mica ruptura pe usa soferului care se vede doar cu usa deschisa;
        - compartimentul portbagajului ok cu probleme la ruloul care acopera partea din spate...urechea de prindere din stanga fiind rupta ceea ce inseamna ca nu poate fi acoperit pana nu se repara sau inlocuieste (are si plasa ce se ridica pe verticala in stare ok);
        - roata de rezerva, cric, carlig de remorcare demontabil, carlig de tractare si 5 prezoane pentru rezerva.
        - scaune cu reglaj electric pe verticala si spatar si manual pentru fata-spate si sezut.
        - mici zone inegrite pe tapiseria plafonului in partea din spate;

        Despre masina - compartiment motor:
        - plasticuri ok;
        - curea de accesorii noua sau schimbata recent si tensionata cum trebuie;
        - fara zgomote suspecte;
        - tubulatura aer rupta intre grila si carcasa filtrului de aer;
        - filtru de polen stanga schimbat (se pare ca are doua si omul a schimbat doar unul);
        - baterie care poate sa moara in orice moment...daca o judecam dupa cum arata la exteriori (ceea ce nu ar fi frumos din partea noastra).
        - NU am vazut scurgeri sau zone murdare cu ulei; fara miros de benzina; e posibil sa scape ceva lichid de racire care se prelinge undeva si se evapora dar asta strict bazat pe mirosul din compartimentul motor...nu erau pete pe jos si nici nimica aprins in bord;

        Tehnic:
        - martor check engine aprins in bord dar masina destul de sprintena cu raspuns prompt la pedala...o fi sonda lambda; cuplul ca vai de el dar vin de pe un motor mai mare diesel asa ca sunt subiectiv;
        - 6 trepte la cutie, ambreiaj ok fara patinari;
        - fara jocuri la cardan sau balbaieli la motor; kompresorul isi face treaba;
        - trocane ceva pe spate (si nu e nimic desprins prin portbagaj); eu cred ca sunt fie ceva bucse/bielete antiruliu, fie spire rupte la arc; troncane in special la gropi mai mari;

        Undeva pe la 3000 ar merita luata. Un gaz si mici investitii+inmatricularea ar sta undeva in 4200.
        Ce mi-a placut cel mai mult la masina: culoarea...verde inchis metalizat (cred ca e antracit dar nu-s sigur).
        PS-pana prin 2010 masina avea vreo 110 mii ceea ce ma duce cu gandul la faptul ca intre 2010 si azi masina a alergat niste km. Chiar vanzatorul spunea ca a adus-o cu slep dupa ea luata de la handler care e posibil sa o fi folosit in scopurile descrise mai sus (cel putin asta-i concluzia mea);

        Hai ca ajunge .
        PS-lui fiumiu i-a placut-o foarte mult!
        E220 cdi W210, 2001

        E320 W210, 1997
        C180 W202, 1994
        W123 200D, 1978 cu inima de W124


        Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

        Comment


        • La asemenea descriere, cred ca vei fi rugat mai des sa verifici masini prin TM

          Comment


          • Este incredibil! Nu cred ca am mai citit/auzit ceva mai detaliat. Esti un "mic erou". Pur si simplu n-am cuvinte. Cuvintele sunt prea sarace pentru a-ti multumi.
            Era sa fac drumul pana acolo ,de langa Bucuresti. Intr-adevar sunt cam "trancanite" masinile, la piata. Dar totusi sunt si SH-uri mai proaste "de la om de-acasa". Asa cred eu...
            MULTUMESC DIN SUFLET! Sper sa ma pot revansa vreodata!

            Comment


            • Nu-i stres.
              Masina nu e rea dar se poate si mai bine. Totul tine de asteptarile pe care le ai de la masina si buget. Personal poate m-as fi gandit sa o iau.
              La pretul la care s-a achizitionat de dincolo a fost sigur chilipir! Intr-un fel de asta merita mers dupa ele in Deutschland dar e adevarat ca pentru noi cei din vest e mai la indemana "sa dam o fuga".
              E220 cdi W210, 2001

              E320 W210, 1997
              C180 W202, 1994
              W123 200D, 1978 cu inima de W124


              Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

              Comment


              • Pe asta:
                Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

                o stie careva? Masina este pe undeva prin Chitila insa nu poate fi condusa fiindca i-au expirat numerele de zoll. Daca are cineva drum "pe langa ea", poate se uita un pic.
                Multumesc mult tuturor si mai ales lui adidc, caruia ii sunt extrem de dator!
                Inca o data, multumesc!

                Comment


                • Daca tot cauti asa ceva,de ce nu asta: http://www.autovit.ro/mercedes-benz-...C33245164.html si putem merge sa il vedem ca nu e mare lucru....

                  Originally posted by iuliu m. View Post
                  Pe asta:
                  Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

                  o stie careva? Masina este pe undeva prin Chitila insa nu poate fi condusa fiindca i-au expirat numerele de zoll. Daca are cineva drum "pe langa ea", poate se uita un pic.
                  Multumesc mult tuturor si mai ales lui adidc, caruia ii sunt extrem de dator!
                  Inca o data, multumesc!

                  Mercedes E200 / W211 - 2004
                  Mercedes CLK 200 / W209 - 2003

                  Comment


                  • Sau : http://www.autovit.ro/mercedes-benz-...C33254175.html

                    Mercedes E200 / W211 - 2004
                    Mercedes CLK 200 / W209 - 2003

                    Comment


                    • Mercedes-Benz 1964... http://www.tocmai.ro/mercedes-benz-m...-17392698.html
                      Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                      W126 280SE
                      W123 280CE
                      W126 500SEC
                      W220 500L

                      'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                      Comment


                      • Daca tot cauti asa ceva,de ce nu asta: http://www.autovit.ro/mercedes-benz-...C33245164.html si putem merge sa il vedem ca nu e mare lucru....
                        Pai sunt si astea pe "lista" intocmita, cu potentialele optiuni. Dar pe cine sa rogi din Arad sa iti faca acest serviciu? Pleci tu din Timisoara pana acolo? Sau ai drum?
                        Cu adidc am vorbit si despre masinile astea cand i-am multumit pentru serviciul facut, si a ramas ca daca ajunge in weekend la Arad, ceea ce nu-i sigur, ma suna si ma intreaba ce masini mi-as dori sa vizioneze.
                        Insa, daca se intampla sa poti sa ma ajuti tu cu chestia asta pana atunci, nu pot fi decat extrem de recunoscator. Deci, pentru conformitate, ma intereseaza extrem de tare ambele masini exemplificate de tine(pe care, cum am spus, le stiam).
                        Cu multumiri anticipate!

                        Comment


                        • Originally posted by mer_se280 View Post
                          "caroserie cu putina inoire se fce masina"... Cu alte cuvinte: Două picături de una nouă(alta) și e țiplă. Penibil să ceri pe o mașină care arată în asemenea hal, care e stată în ploaie, care probabil nu stă nici cum cu actele și în care își au adăpostul cine știe ce viețuitoare, indiferent de an.
                          Eventual ceva elemente cromate se mai pot ”racola” de pe ea.

                          Comment


                          • Prea tare =))
                            Membru Fondator A.P.L.I.B.D.N.B. - Asociația Pentru Lupta "Înpotriva" Beției Dezorganizate "Niște Bețiv"

                            Comment


                            • Am vazut-o si condus-o acum. Masina e "showroom". Impecabila e putin spus....

                              Comment


                              • Iuliu m. nu merge pagina!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF