Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedesuri de vanzare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce parere aveti?

    Vreau sa cumpar masina asta si v-as ruga sa va dati cu parerea.
    W210 220 D clasic. Aerul merge foarte bine ca si toata masina de altfel.
    Motorul suna bine si toti martorii in bord sunt stinsi.
    Ce parerea aveti de rugina aia?
    Motorul va fi mega lenes dar ca atare si economic. Eu circul foarte mult si ma intereseaza si aspectul asta.
    Masina e din 95 parca si costa 1500 de euro.
    Attached Files
    E220 cdi W210, 2001

    E320 W210, 1997
    C180 W202, 1994
    W123 200D, 1978 cu inima de W124


    Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

    Comment


    • Rugina e problema minora, orice tinichigeriu o rezolva rapid. Mai mult, e plin la dezmembrari de elemente de caroserie (vezi ca avea si Luxian intr-un timp cel putin o portiera de vanzare). Cu minim de investitie, zic eu, va arata ca noua. Pretul e mai mult decat ok.
      "On revient toujours a premiere amour", asta sa te tachinez putin, ca tot il intrebai pe Mircea.
      https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

      Comment


      • Mi se pare un pret mai mult decat rezonabil si faptul ca e deja inscrisa pe BG mi se pare un mare avantaj.

        Comment


        • Originally posted by cutaresku View Post
          "On revient toujours a premiere amour", asta sa te tachinez putin, ca tot il intrebai pe Mircea.
          Mercedes renunta la farurile unite si eu cu Adi vrem sa umplem Timisoara de ochioase .
          Rugina se rezolva,pe bani,cutia nu imi place dar e ok tinand cont de caii putere.Bafta !

          sigpic

          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

          Comment


          • Ieri am facut vreo 100 de km cu un ochios (neplanificata treaba) si steluta aia din "varf" parca-mi dadea palme peste fata intr-una. Un 250 D clasic frumusel.
            Masina are actele expirate pe Bg dar nu-s eu foarte stresat de asta. Ce parere aveti de motor. Totusi parca la 95 de cai nu ar trebui sa fie chiar asa putoare...
            Ma gandeam ca la urcare in panta o fi mai greu dar tinand cont de relieful vestic pe unde ma invart preponderent, parca nu mai prea conteaza.

            Eu am renuntat la dragostea dintai numai fortat de imprejurari. Mai am o varianta cu un C-klass combi 250 turbo, dar parca ceva imi spune sa-mi vad de treaba.
            E220 cdi W210, 2001

            E320 W210, 1997
            C180 W202, 1994
            W123 200D, 1978 cu inima de W124


            Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

            Comment


            • C-klass W202 T-modell de vanzare

              W202 T-modell C250 Turbo.
              110 kw si 150 CP.
              Masina e din 98 si zice omul ca in afara de cateva probleme la tabla pe exterior (ca doar e Italianca) masina e brici.
              Cand am intrebat de ce e asa lasata de spate a zis care "cativa" saci de ciment in portbagaj.
              Zice ca functioneaza totul perfect: aer, geamuri, etc.
              1700 euro, foarte usor negociabil si doar la fata locului.

              Attached Files
              Last edited by mircea600sel; 01-04-2013, 14:39 PM.
              E220 cdi W210, 2001

              E320 W210, 1997
              C180 W202, 1994
              W123 200D, 1978 cu inima de W124


              Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

              Comment


              • Originally posted by cabriolet View Post
                Mercedes Benz CE 230, fabr 1991, 2600 E, Timisoara. http://mercador.ro/oferta/mercedes-c...4e0bd010;r:;s:
                "masina sport 200km/ora","tavan de piele".

                Imi place mult masina.

                sigpic

                "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                Comment


                • Am remarcat cutia de depozitare dintre scaune, optiune destul de rara...caut de cateva luni una pentru masina mea.

                  Comment


                  • Salut!
                    Stie cineva mai multe detalii despre CE230 din Timisoara (aici sau in privat)?
                    Ma bata tare gandul sa ma duc sa o vad dar mai am experienta uneia pentru care am mers 200 km cam degeaba.
                    Multumesc.
                    ex. W202, C180, iA, '94
                    ex. W124, CE230, iA, '91

                    Comment


                    • Nr. respectiv mai are un anunt auto (Jeep Cherokee) si apare ca apartinand unei pensionare: Domnica Balaj probabil avandu-l ca sot pe Calin Ioan Balaj. Strica un telefon, vezi despre ce-i vorba...
                      Parerea mea ca iti faci o idee despre proprietar si dupa modul in care-si descrie junghiul, fapt semnalat anterior si de Mircea.
                      https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                      Comment


                      • Daca nu ma insel proprietarul mai are un W124 250 D tot cu acelasi numar de inmatriculare si este arhitect sau cel putin inginer constructor. Ne-am intalnit la un copy shop pe cand listam niste planse. I-am admirat W124 berlina la care fie a facut recarosare ulterior fie i-a facut facelift. Masina era ingrijita si in stare buna. As tinde sa cred ca daca e acelasi proprietar ar trata la fel si coupe-ul.
                        Vorbeste cu omul la telefon si daca iti face o impresie buna pot sa merg sa o vad si iti dau detalii.

                        PS-foarte adevarat ca descrierea lasa de dorit; multe masini ajung la 200 km/h )
                        - mersi pentru editarea de mai sus...bine ca nu am luat warn urmat de ban o luna (sau era permanent? =))
                        Last edited by adidc; 01-04-2013, 16:21 PM.
                        E220 cdi W210, 2001

                        E320 W210, 1997
                        C180 W202, 1994
                        W123 200D, 1978 cu inima de W124


                        Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                        Comment


                        • Am vorbit cu proprietarul (arhitect, pensionar). A vorbit foarte frumos de masina. Mi-a facut impresie buna.
                          Ma gandesc in seara asta si daca ma decid, fac un drum pana la Timisoara, cu banii in buzunar.
                          Stiti cumva cat ar cost un test amanuntit la reprezentata Merc sau la un service bun (frane, noxe, compresie, calculator, etc)?

                          @Adidc, daca nu te incurca si poti face un drum sa vezi masina, raman dator.

                          Numai bine.
                          ex. W202, C180, iA, '94
                          ex. W124, CE230, iA, '91

                          Comment


                          • De luni incolo pot merge linistit. Sambata ma duc sa vad 2 masini pentru mine in afara orasului deci nu stiu cum apuc.
                            De testare vorbeste cu Mircea600sel ca el sigur iti poate da detalii mai multe.
                            Poate reusesc si maine daca "arde".
                            Stabileste cu omul si suna-ma: 0766299706 sau 0725275999.
                            Nu ramai dator.
                            E220 cdi W210, 2001

                            E320 W210, 1997
                            C180 W202, 1994
                            W123 200D, 1978 cu inima de W124


                            Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                            Comment


                            • Daca studiezi cu atentie pozele ai sa vezi ca a fost lovita in partea dreapta-spate, dauna dificila la un coupe. Vopseaua este de slaba calitate, se vad clar urmele de reparatie. Asta la prima vedere. La telefon fiecare isi lauda masina cum poate mai bine.
                              Cand te deplasezi pana acolo trebuie sa te astepti la o "pledoarie" de la A la Z.
                              Cel mai bine faci o testare completa la reprezentanta Mercedes din Timisoara dar asta doar daca proprietarul lasa loc de negociere, altfel el va beneficia de o verificare pe banii altuia iar tu cu o "gaura" serioasa in portofel.
                              Si eu am facut un drum degeaba pana la Tg Mures...am tranformat-o intr-o calatorie turistica.
                              Suntem cei mai buni : in aer , pe apa si pe pamant !!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF