Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedesuri de vanzare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In materie de defecte pot enumera cateva zgarieturi care au degenerat in liniute de rugina - e una mare pe portiera stanga spate, si are si o indoitura langa ea. La marginile barii spate putem observa cate o floare de rugina, cauciucul este desfacut sau intrerupt la un moment dat. Cam atat imi amintesc momentan..Daca vrea cineva poze cu telefonul la fata locului pe timp de zi, ma ofer sa fac eu - la cerere, evident.

    Comment


    • Mie imi place tare mult masina, din pozele alea 2, insa as vrea sa vad poze mari, ca imi surade masina, daca se poate colegule Sebaa asteptam poze! Multe poze!
      W110-2.0 D 1966
      W115-2.0 D 1971
      W123-2.4 D 1982

      Comment


      • Iata un Mercedes 180 de vanzare la noi. Lui Pneu sigur o sa-i placa

        Comment


        • Un W126 de vanzare afara! Cica ar fi nou-nout!


          Find thousands of classic cars for sale on ClassicCarsforSale.co.uk. Place your private advert for free today on the UK's best marketplace for buyers and traders.

          Comment


          • Cum sa strici asa o frumusete? Si sa mai zici ca sculele de muzica au costat 35 000 si sa ceri pe ea cu neobrazare 85 000 si sa mai zici ca toate piesele sunt originale... originale pe dreaq... scaunde de w220 si inauntru mochetata cuuu... mocheta de bazar... astia ar trebui impuscati !!!

            Comment


            • Individu ala vrea bani de zece ori mai mult decat face masina! Asta pe langa faptul ca a transformat-o in sorcova, in porbagaj arata parca e intr-o moschee ceva, nu mai zic de interiorul facut praf!
              Masina e 'oldtiemer' si are 'scule de muzica' pe ea, iar oglinda este 'retrovizorie' rara treaba!
              Last edited by pneu; 01-06-2009, 11:50 AM.
              W110-2.0 D 1966
              W115-2.0 D 1971
              W123-2.4 D 1982

              Comment


              • Asta e Pimp My Ride din ala

                Comment


                • Originally posted by cipa View Post
                  Cum sa strici asa o frumusete? Si sa mai zici ca sculele de muzica au costat 35 000 si sa ceri pe ea cu neobrazare 85 000 si sa mai zici ca toate piesele sunt originale... originale pe dreaq... scaunde de w220 si inauntru mochetata cuuu... mocheta de bazar... astia ar trebui impuscati !!!

                  http://www.autovit.ro/vsdetalii.php?IDM=1256841
                  Mie imi place. E compromisul perfect intre aspectul unui oldtimer si confortul masinilor moderne. Cat despre piesele originale cred ca s-a referit strict la motor...
                  De pret... ce sa mai zic... Godini ala cu 560SEL la 11,000 era chiar rezonabil prin comparatie )). Daca mi-as dori foarte mult asa ceva, asa da pe ea maxim vreo 5000 euro.

                  Pun aici pozele, pentru ca anuntul de pe autovit va expira, sa vada lumea si mai in colo despre ce masina este vorba:
                  12568410002.jpg12568410003.jpg12568410004.jpg12568410005.jpg12568410006.jpg

                  Comment


                  • Originally posted by Mertzanu View Post
                    Mie imi place. E compromisul perfect intre aspectul unui oldtimer si confortul masinilor moderne. Cat despre piesele originale cred ca s-a referit strict la motor...
                    De pret... ce sa mai zic... Godini ala cu 560SEL la 11,000 era chiar rezonabil prin comparatie )). Daca mi-as dori foarte mult asa ceva, asa da pe ea maxim vreo 5000 euro.

                    Pun aici pozele, pentru ca anuntul de pe autovit va expira, sa vada lumea si mai in colo despre ce masina este vorba:
                    [ATTACH]15295[/ATTACH][ATTACH]15296[/ATTACH][ATTACH]15297[/ATTACH][ATTACH]15298[/ATTACH][ATTACH]15299[/ATTACH]
                    Sincer fiecare cu parerea lui... parerea mea este ca omul trebuie IMPUSCAT !!! A stricat o masina perfecta si frumoasa...

                    Comment


                    • Originally posted by cipa View Post
                      Sincer fiecare cu parerea lui... parerea mea este ca omul trebuie IMPUSCAT !!! A stricat o masina perfecta si frumoasa...
                      Ca fiecare are gusturile lui pot intelege... dar de aici pana la afirmatia ca ar trebui impuscati unii si altii... no comment.
                      Si imi mai amintesc un alt topic in care plangea lumea de mama focului la vederea unor poze cu mercedesuri vechi date la remat... si tot asa si acolo, ca ar trebui impuscati cei care au dat masinile alea la fier vechi... sunt niste FIARE oameni buni... treziti-va! Cine iubeste asa mult fiarele astea sa dea banu sa le cumpere pe toate si sa le mai si restaureze apoi, dupa propriul gust... daca vrea sa participe activ sa salvarea fiarelor...
                      Iar tu, cipa, daca tot ti-e asa mila de masinile astea vechi de ce nu cumperi si tu una sa o ocrotesti? Din poza de la avatar deduc ca ai C class? Nu?

                      Comment


                      • Originally posted by Mertzanu View Post
                        sunt niste FIARE oameni buni... treziti-va! Cine iubeste asa mult fiarele astea sa dea banu sa le cumpere pe toate si sa le mai si restaureze apoi, dupa propriul gust... daca vrea sa participe activ sa salvarea fiarelor...
                        Iar tu, cipa, daca tot ti-e asa mila de masinile astea vechi de ce nu cumperi si tu una sa o ocrotesti? Din poza de la avatar deduc ca ai C class? Nu?
                        1. Draga colega... daca dumneata nu stii ce e aia o figura de stil si un sens figurat al cuvantului... hmm... asta tine doar de cata carte are fiecare... si cum stie sa se exprime...

                        2. A restaura... din cate stiu eu inseamna a aduce masina cat mai aproape de starea ei initiala originala... nu a restaura dupa propriul gust... nu ai cum sa restaurezi o masina dupa propriul gust... in cel mai rau caz s`o modifici dupa placerea inimii... daca ma insel va rog sa ma corectati.

                        3. Intr`adevar sunt niste fiare... dar CE FIAREEE!!!!

                        4. Poza de la avatar este intr`adevar un C class... dar este doar o poza care imi place... masina nu e proprietatea mea... deocamdata nu`mi permit asa masina... eu conduc un amarat de citroen inmatriculat in BG deocamdata...
                        Last edited by cipa; 01-06-2009, 17:00 PM.

                        Comment


                        • Ok. Vorba aia... fiecare pasare pe limba ei piere

                          Si ca sa revenim on-topic: W116 impecabil de vanzare.
                          Pretul cerut mi se pare cam mare, dar totusi masina este impecabila. Am si eu o curiozitate. Si-ar dori cineva de pe forum sa aiba masina asta? Si daca da, care ar fi suma maxima pe care ar plati-o pt acest W116?

                          Detalii anunt IDM=1231719
                          Inchide Fereastra
                          MERCEDES S 280 BERLINA 2,7 I 185CP VERDE PERLAT
                          Pret: 5,500 EURO An Fabricatie: 1974 Carburant: Benzina
                          Rulaj: 180,000 km Capacitate: 2,746 cmc Putere: 185 CP
                          Locatie:HARGHITA Inmatriculata RO
                          Dotari:
                          CUTIE AUTOMATA; 4 GEAMURI ELECTRICE; SERVO-DIRECTIE; TRAPA; JANTE ALIAJ; PROIECTOARE; INCHIDERE CENTRALIZATA;
                          CAROSERIA RESTAURATA,TOATE CONSUMABILE SCHIMBATE,PRETUL INCLUDE SUTE DE PIESE NOI ORIGINALE SI DEZMEMBRATE,TRAPA EL,MAHON,2X COTIERE,2X SETURI JANTE AL.CU CAUCIUCURI NOI,CARTE TEHNICA ORIG,PROPRIETAR.EVENTUAL VARIANTE
                          Pretul afisat este cel de vanzare (inclusiv TVA daca se emite factura)

                          Contact
                          BOTI
                          Telefon: 0740186614


                          12317190002.jpg12317190003.jpg12317190004.jpg12317190005.jpg12317190007.jpg

                          Comment


                          • Daca intr adevar e impecabil si original, pretul nu e exagerat de mare, nu cere zece mii pe ea, si in mod sigur se negociaza, asa o masina nu are cum sa fie ieftina daca e ganz!
                            W110-2.0 D 1966
                            W115-2.0 D 1971
                            W123-2.4 D 1982

                            Comment


                            • Originally posted by Mertzanu View Post
                              Ok. Vorba aia... fiecare pasare pe limba ei piere

                              Si ca sa revenim on-topic: W116 impecabil de vanzare.
                              Pretul cerut mi se pare cam mare, dar totusi masina este impecabila. Am si eu o curiozitate. Si-ar dori cineva de pe forum sa aiba masina asta? Si daca da, care ar fi suma maxima pe care ar plati-o pt acest W116?

                              Detalii anunt IDM=1231719
                              Inchide Fereastra
                              MERCEDES S 280 BERLINA 2,7 I 185CP VERDE PERLAT

                              ]
                              Nu-mi doresc acea masina, dar spun ca probabil 3500€ e un pret onest ce merita platit pe acea masina. 5500€ nu ar da pe ea nici actualul proprietar daca ar fi in situatia sa o cumpere. Doar o parere.

                              Comment


                              • Originally posted by Diesel View Post
                                5500€ nu ar da pe ea nici actualul proprietar daca ar fi in situatia sa o cumpere. Doar o parere.
                                Eu am vazut acelasi anunt acum ceva timp cu 6500 sau 7500 , nu mai stiu exact, pe un alt site .
                                Deci omu' vrea bani ...
                                Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF