Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Chiptuning si Resoftari Mercedes - reprezentant Dimsport

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Chiptuning si Resoftari Mercedes - reprezentant Dimsport

    Servicii de chiptuning si resoftari orice model auto

    Scurta prezentare

    Dimsport Romania, infiintata in 2003, este prima firma de tuning din Romania care produce solutii software personalizate pentru toata gama de autovehicule. Prin intermediul Dimensione Sport- Italia, firma cu peste 15 ani de experienta in domeniu si lider de piata in producerea de aparatura si software de tuning, am reusit sa oferim solutii software optimizate pentru cresterea puterii si cuplului cu valori cuprinse intre 10-35%, reducerea consumului de carburant, reducerea emisiilor poluante la intreaga gama de motorizari benzina/diesel* aspirate si turbo.

    Din prisma faptului ca acest topic este unul de publicitate pe acest forum sunt dispus sa ofer membrilor reduceri de pret cuprinse intre 10-25%. Preturile pe care le practic pentru chiptuning sunt cuprinse intre 150 euro si 350 euro, in functie de motorizare si anul de fabricatie al masinii.

    Durata operatiei de modificare a softului poate varia de la 15 la 60 minute in functie de complexitatea lucrarii. Lista cu valorite oferite dupa optimizarea softului o puteti gasi pe site-ul www.dimsport.ro.

    Intrebarile legate de optimizari, preturi si valorile cresterilor de putere realizate dupa modificari software, va rog sa mi le adresati strict in cadrul acestui topic.

    Telefon: 0751-194.100
    Web: www.dimsport.ro
    YM: obdtuning
    20
    Da, si sunt multumit de rezultat
    10.00%
    2
    Da, si nu sunt multumit de rezultat
    5.00%
    1
    Nu, dar as vrea sa incerc
    60.00%
    12
    Nu, imi este indiferent
    25.00%
    5

  • #2
    salut! inteleg ca faci niste reduceri pt forumisti, fi amabil cat ceri pt un w211 din 2002 reampare. cu stima!

    Comment


    • #3
      Nu ai specificat exact ce motorizare si putere are masina ta, dar am sa-ti dau o varianta de pret - 200 euro. Atat te costa o modicare de putere la acest model de Mercedes.

      Comment


      • #4
        Salut pt MB 190/w201 90kw 122cp 1997cmc an1993 se poate face cev? Cu respect.

        Comment


        • #5
          Chiptuning cu imbunatirea performantelor motorului, reducerea consumului si Anulare Filtru de Particule by Dimsport

          Urmareste-ne si pe Facebook:

          Comment


          • #6
            Linkul tau e cam pilaf, verifica-l.
            https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

            Comment


            • #7
              Adresa corecta este www.dimsport.ro

              Comment


              • #8
                Zi-mi te rog pentru ECU Delphi CRD3.1, care este modalitatea de citire/scriere?
                Si ma intereseaza daca ati mai facut c200 cdi blueefficiency 2011, cine modifica mapele, daca include dyno, daca se fac teste si reajustari si... care este pretul.
                Daca se poate si un print screen cu graficele de putere si cuplu before and after.

                Comment


                • #9
                  Metoda de lucru pentru modelul Mercedes C200 2011 ECU Delphi 3.x este seriala, direct prin portul OBD2. Si da, s-a mai modificat acest model. Mapele sunt modificate de catre Dimsport si testul dyno nu este inclus in pret. Costul unei modificari de putere variaza intre 260-300, in functie de variantele de putere alese.

                  Comment


                  • #10
                    Buna ziua.
                    Am un c220 w203 cdi din 2006 pe care l-am resoftat acum 2ani de la 150 la 180 hp.
                    Nu am avut nici o problema cu softul nou in tot acest timp ,dar de curand am anulat filtrul de particule fizic iar softul masinii a fost rescris.Chiar si dupa resoftare dupa un anumit numar de km calculatorul declanseaza procesul de regenerare (post injectie ,consum mai mare ,am facut o diagnoza activa pe star si a rezultat acest lucru ) si in plus uneori motorul intra in limitare .Singurele erori ce apar pe STAR sunt :"presiune la dpf prea mica si o alta eroare lagata tot de filtrul de particule ( cred ca:2820 si 2804 ) .Mentionez ca am montat de proba senzorii noi: "de presiune diferentiala si cel de temperatura a gazelor de evacuare" ,dar fara nici un rezultat.
                    M-ati putea ajuta pentru rezolvarea acestor probleme?
                    Multumesc anticipat .

                    Comment


                    • #11
                      Exista doua probleme aici:

                      1. Modificarea softului pentru anularea DPF-ul nu este corecta si atunci este normal sa inceapa regenerarile.

                      2. Atunci cand se elimina fizic filtrul de particule de pe masina, nu se umbla la cei 3 senzori. Acestia trebuie sa ramana atasati in carcasa si sa fie functionali. Cel mai important senzor este cel de temperatura a gazelor de evacuare.

                      Va putem ajuta cu rezolvarea problemei, insa va trebui sa mergeti la cine va facut rescrierea de soft si sa puneti varianta originala in ECU. Altfel, va trebui sa va asumati riscul pentru lucrarea facuta anterior.
                      Last edited by cutaresku; 12-20-2012, 16:13 PM. Reason: v-a facut=varianta corecta

                      Comment


                      • #12
                        Din ce stiu eu, softul original e in STAR. Daca cel ce-l manevreaza stie cu varza, il poate instala.
                        https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                        Comment


                        • #13
                          Fila originala cred ca e la dumneavoastra pentru ca eu am resoftat la INIDAN TG-JIU acum mai bine de o luna (Prin intermediul domnului Manu) cu filele trimise de la dumneavoastra. Chiar astazi am avut ECU trimis la dumnevostra pentru ca nu mai permitea scriere.Pana acum am rescris softul de peste 15 ori si nu a fost nici o schimbare in bine ,nu stiu cum va merge dupa ultima rescriere, dar asi fi vrut, daca se poate, sa vin direct la dumneavoastra, pentru a vedea daca putem face ceva, sau imi voi monta un DPF NOU.
                          Multumesc.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF