Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

C 32 Amg

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • C 32 Amg

    Masina in fata careia iti scoti palaria.

    Fata de C320 motor de 6 cilindri in V, 218 CP si 310 Nm cuplu maxim, 0-100 km/h in 7,5 secunde, C32 AMG a ridicat nivelul performantelor in principal prin aportul unu compresor volumetric 354CP - 6100rpm, 450Nm - 4400rpm Acceleratia 0-100 5,2s dar cu slick-uri s-a ajuns la 4,5s.

    Beneficiaza de dotari standard de exceptie, printre care caroseria stilizata de AMG, jante monobloc AMG si finisaj interior aluminiu Facetto

    Am modificat eu datele sa apara cifrele corecte de la inceput. Stefan V8
    Attached Files
    Last edited by STEFAN V8; 01-15-2010, 23:18 PM.
    Das Neueste vom Erfinder des Autos. Die neue Mercedes-Benz.

  • #2
    Originally posted by GTR-said View Post
    Masina in fata careia iti scoti palaria.

    Motor de 6 cilindri in V,218 CP si 310 Nm cuplu maxim.Ajunge la 100 km/h in 7,5 secunde si beneficiaza de dotari standard de exceptie,printre care caroseria stilizata de AMG,jante monobloc AMG si finisaj interior aluminiu Facetto.
    Te corectez : acelea sunt caracteristicile C320-ului *(acceleratia 0-100km/h in 7.1 secunde nu 7.5).
    C32Amg are 349 cai putere si atinge suta de km/h in doar 4.5 secunde, adica mai rapid decat un BMW M3 si chiar un Porsche 911. Gasesti detalii pe http://www.c32life.com/

    Comment


    • #3
      Contrazice-ma, nu zic nu......dar fara suparare acum....eu stiu aceste date dintr-o sursa mult mai sigura decat o pagina de net.
      Si pana la umra, n-am inteles din post-ul tau, in cat timp ajunge la suta?
      Nici macar CLK 55 AMG nu ajungein 4,5....
      De abia SLR-ul scade sub patru secunde, asa ca nu putem compara un McLaren cu un C 32.
      Last edited by GTR-said; 06-25-2007, 16:36 PM.
      Das Neueste vom Erfinder des Autos. Die neue Mercedes-Benz.

      Comment


      • #4
        un motor 6 cilindri in V, AMG nu cred ca are numai 218 cp..
        | Anulare DPF, Anulare EGR, Chiptuning |

        Comment


        • #5
          Originally posted by GTR-said View Post
          Contrazice-ma, nu zic nu......dar fara suparare acum....eu stiu aceste date dintr-o sursa mult mai sigura decat o pagina de net.
          Si pana la umra, n-am inteles din post-ul tau, in cat timp ajunge la suta?
          Nici macar CLK 55 AMG nu ajungein 4,5....
          De abia SLR-ul scade sub patru secunde, asa ca nu putem compara un McLaren cu un C 32.
          Din ce sursa ?
          CLK DTM - 0-100 km/h in 4 secunde
          Cel putin despre caracteristicile motorului C32 Amg sigur nu este adevarat ceea ce ai scris tu acolo. Daca nu crezi deloc fac poza la talon.
          218 cp are C320 simplu...fara Amg.

          Comment


          • #6
            Sincer, in privinta CP si mie mi s-a parut un mare rahat,ca frumoasa are 150 de cai si e din 92, si de unde atata AMG.....
            Dar nu vorbim de DTM...aia e alta mancare de peste.....au in jur de 470 de cai parca....nu mai stiu sigur.
            Eu lucrez la Mercedes, de acolo stiu.
            Da faza cu acceleratul...chiar ca nu face suta in 4.5 secunde...let's be serious.
            Mie mi-ar placea iti dai seama, Doamne ajuta sa fie asa!
            Das Neueste vom Erfinder des Autos. Die neue Mercedes-Benz.

            Comment


            • #7
              Originally posted by GTR-said View Post
              Sincer, in privinta CP si mie mi s-a parut un mare rahat,ca frumoasa are 150 de cai si e din 92, si de unde atata AMG.....
              Dar nu vorbim de DTM...aia e alta mancare de peste.....au in jur de 470 de cai parca....nu mai stiu sigur.
              Eu lucrez la Mercedes, de acolo stiu.
              Da faza cu acceleratul...chiar ca nu face suta in 4.5 secunde...let's be serious.
              Mie mi-ar placea iti dai seama, Doamne ajuta sa fie asa!
              Ah scuze...citisem gresit. Ai zis tu mai sus de CLK 55 AMG ...si din graba am citit CLK DTM.
              349 de cai....nu au cum sa faca 100 km/h mai lent decat o motorizare 218 cai.
              Nu mi se pare tras de par 4.5 secunde pentru o asemenea putere.
              E posibil sa fie mai mult, dar cred sa fie peste 6 secunde.
              Daca tot lucrezi la Mercedes poti sa ma ajuti si pe mine cu harta GPS ptr masina? (ptr romania)(format DX.) Si cam cat ar costa un parbriz ca am "patit" o piatra pe bucuresti - ploiesti inainte sa fac casco (.

              Comment


              • #8
                In legatura cu GPS-ul, sa inteleg ca ai probleme cu format-ul sau cu harta romaniei?
                Iar cu parbrizul......ce sa zic eu iti recomand service-ul, lucreaza bine oamenii dar te rupe la bani...deh....iti dai seama
                Das Neueste vom Erfinder des Autos. Die neue Mercedes-Benz.

                Comment


                • #9
                  La GPS am o parte a Europei. Fara Romania
                  Modelul este : Blaupunkt TravelPilot DX.
                  Doream Cd-ul ptr Ro. Se cumpara? Cat costa?
                  Despre geam... eram curios de un pret...aproximativ. sa stiu la ce sa ma astept. (S-a crapat exact in prima zi cand am mers cu masina dupa ce am rezolvat cu toate actele si cu plata )

                  Comment


                  • #10
                    Da ai avut ghinion, nu gluma cu geamul ala....
                    In legatura cu harta, nu am auzit lucruri ibucuratoare dar inainte sa vorbeasca gura fara mine, o sa intreb maine la scarbici. Si cu pretul la parbriz la fel. Poate facem o comparatie si cu alte service-uri, poate chiar nu se merita,nu?
                    Dar e bine sa il pui la o reprezentanta Mercedes, chiar daca nu Casa Auto...Eu asa consider, ca lucru amestecat...miroase a rahat.
                    Maine seara te anunt ce si cum. Sper sa nu ne sara basca.
                    Das Neueste vom Erfinder des Autos. Die neue Mercedes-Benz.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by GTR-said View Post
                      Contrazice-ma, nu zic nu......dar fara suparare acum....eu stiu aceste date dintr-o sursa mult mai sigura decat o pagina de net.
                      Si pana la umra, n-am inteles din post-ul tau, in cat timp ajunge la suta?
                      Nici macar CLK 55 AMG nu ajungein 4,5....
                      De abia SLR-ul scade sub patru secunde, asa ca nu putem compara un McLaren cu un C 32.
                      Mercedes-Benz C320 AMG are motor cu capacitatea cilindrica de 3199 cmc, Putere motor: 260 kW - 354 CP la tur. de 6100 rpm. Acceleratia....5,2 sec pana la 100 km/h. Aceste date sunt cele oficiale, date de Mercedes-Benz

                      Comment


                      • #12
                        Eu nu stiu de unde luati voi datele astea oficiale, serios acum. De exemplu,pe site-ul Mercedes Bnez Romania, C 55 AMG (care in mod logic este mai puternic decat 32) are 367 CP si ajunge la suta in 5.4 secunde.
                        Lamuriti-ma fratilor si pe mine!
                        Das Neueste vom Erfinder des Autos. Die neue Mercedes-Benz.

                        Comment


                        • #13
                          In primul rand, C32 AMG este supraalimentat, in schimb C55 AMG - cc de 5439 cmc este aspirat. De altfel datele sunt cele oficiale.
                          Attached Files

                          Comment


                          • #14
                            Cateva date si despre C55 AMG....
                            Attached Files

                            Comment


                            • #15
                              Mai, ai spus de zece ori ca sunt date oficiale, dar de unde le ai tu?!
                              Das Neueste vom Erfinder des Autos. Die neue Mercedes-Benz.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF