Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Vand/schimb 2 mercedesuri 300 CE 24V pret 2700 Euro

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vand/schimb 2 mercedesuri 300 CE 24V pret 2700 Euro

    Vand/schimb 124 coupe cu motor 3000 24 valve 220 cai fabricata in 1990. Masina e neinmatriculata, am pentru ea carte verde si certificat tehnic. Masina e in stare foarte buna are cutie automata 5 trepte; aer conditionat; geamuri electrice; trapa electrica; inchidere. Are si incalzire auxiliara (webasto).

    Pret:2200 Euro

    Andrei:0720852775
    Attached Files
    Last edited by Carmine; 04-01-2011, 20:45 PM.

  • #2
    Sa ne rezumam la masina ta. Daca alta persoana vrea sa-si vanda masina o va face personal , sau va apela la alte site-uri de profil.
    Bafta la vanzare !
    Last edited by Carmine; 04-01-2011, 20:49 PM.
    Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
    http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
    http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

    Comment


    • #3
      2 mercedesuri la 4700 Euro

      Am luat sub aripa mea a doua masina a unui prieten si acum le vand pe ambele la 4700 euro mentionez ca masina prietenului e inmatriculata cu acte la zi si itp pentru 2 ani ambele sunt in stare foarte buna

      4700 Euro negociabil ambele sau schimb

      Andrei-0720852775
      Attached Files
      Last edited by OmBun; 04-02-2011, 19:39 PM.

      Comment


      • #4
        Originally posted by OmBun View Post
        Am luat sub aripa mea a doua masina a unui prieten si acum le vand pe ambele la 4700 euro mentionez ca masina prietenului e inmatriculata cu acte la zi si itp pentru 2 ani ambele sunt in stare foarte buna

        4700 Euro negociabil ambele sau schimb

        Andrei-0720852775
        O stim, "unicata" a reaparut printre noi. Bafta la vanzare, ti-am modificat titlul.
        Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
        http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
        http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

        Comment


        • #5
          pe cea neinmatriculata nu vrei la schimb un w124 200diesel cu ceva probleme la caroserie, inmatriculat in Bulgaria si cu eventual ceva diferenta din partea mea?

          Comment


          • #6
            Originally posted by carmine View Post
            O stim, "unicata" a reaparut printre noi. Bafta la vanzare, ti-am modificat titlul.
            Multumesc .....

            Originally posted by yitzack View Post
            pe cea neinmatriculata nu vrei la schimb un w124 200diesel cu ceva probleme la caroserie, inmatriculat in Bulgaria si cu eventual ceva diferenta din partea mea?
            Nu multumesc nu ma complic cu o masina cu probleme.
            Last edited by mircea600sel; 04-03-2011, 06:56 AM.

            Comment


            • #7
              probleme inseamna inceput de rugina la praguri, problema compensata prin faptul ca am cumparat cele 2 praguri noi, trebuiesc numai montate. singurele avantaje ale masinii sunt motorul mic implicit consum mic si inmatricularea in Bg.

              Comment


              • #8
                Originally posted by yitzack View Post
                probleme inseamna inceput de rugina la praguri, problema compensata prin faptul ca am cumparat cele 2 praguri noi, trebuiesc numai montate. singurele avantaje ale masinii sunt motorul mic implicit consum mic si inmatricularea in Bg.
                Din ce an e masina ta ? e manuala sau automata ? are aer sau nu ? pe numele cui e inmatriculata in bulgaria si daca ai talon si cartea mare pentru ea ? cati bani mai dai in plus ?

                Comment


                • #9

                  uite aici linkul unde o am la vanzare. masina este din 04.1985, cutie manuala, absolut cheala (doar trapa si oglinda dreapta electrice)
                  Este inmatriculata pe firma in Bg, cartea mare este in contabilitatea firmei si pleaca de acolo doar cand stiu cui o voi vinde, sa se faca contractul de vanzare cumparare direct pe numele viitorului proprietar (sa nu apara masina pe la furat sau alte trasnai si militia sa ajunga la poarta firmei Autorom Lizing)
                  Fati o parere si zimi cat vrei diferenta, mai am 2 variante la care trebuie sa raspund pana luni dar ma nemultumeste ca una are piele, 4 geamuri, trapa dar fara aer (CE200) iar cealalta are aer dar are doar geamuri fata electrice si fara piele (CE300), ambele manuale.
                  A ta este cel mai ok dintre toate, important este ca are 4 geamuri, piele si aer.
                  Apropo, ce acte are masina?

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by yitzack View Post
                    http://www.clubmercedes.ro/vand-merc...6.html?t=20106
                    uite aici linkul unde o am la vanzare. masina este din 04.1985, cutie manuala, absolut cheala (doar trapa si oglinda dreapta electrice)
                    Este inmatriculata pe firma in Bg, cartea mare este in contabilitatea firmei si pleaca de acolo doar cand stiu cui o voi vinde, sa se faca contractul de vanzare cumparare direct pe numele viitorului proprietar (sa nu apara masina pe la furat sau alte trasnai si militia sa ajunga la poarta firmei Autorom Lizing)
                    Fati o parere si zimi cat vrei diferenta, mai am 2 variante la care trebuie sa raspund pana luni dar ma nemultumeste ca una are piele, 4 geamuri, trapa dar fara aer (CE200) iar cealalta are aer dar are doar geamuri fata electrice si fara piele (CE300), ambele manuale.
                    A ta este cel mai ok dintre toate, important este ca are 4 geamuri, piele si aer.
                    Apropo, ce acte are masina?

                    Am vazut masina ta si raspunsul meu e negativ imi pare rau e prea veche manuala si fara aer daca vrei poti sa o cumperi pe amea cu bani cash
                    bafta la vanzare

                    Comment


                    • #11
                      Ce acte are masina?
                      In ce stare este mai exact? Ceva rugina?
                      Cati km? Alte probleme?
                      Cat vrei pe ea?

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by yitzack View Post
                        Ce acte are masina?
                        In ce stare este mai exact? Ceva rugina?
                        Cati km? Alte probleme?
                        Cat vrei pe ea?
                        Are cartea verde si talonul e in stare foarte buna nu are rugina la bord are cam 290000 de km probleme speciale nu are dar trebuie sa fie reglat motorul la amestec de benzina si aer si becul de ASD nu se stinge la bord

                        Comment


                        • #13
                          Are carte si talon, dar din ce tara? In final, imi zici un pret?

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by yitzack View Post
                            Are carte si talon, dar din ce tara? In final, imi zici un pret?
                            Pretul e 2200 ca in anunt.
                            Are actele din spania si daca te gandesti sa o inmatriculezi pe bulgaria la masina inca nu sa au scos in Romania numere rosii asa ca te costa mai putin pe Bulgaria.
                            Last edited by Carmine; 04-03-2011, 17:39 PM.

                            Comment


                            • #15
                              Nu inteleg care este legatura intre faptul ca nu s-au scos numere rosii si pretul inmatricularii in Bulgaria. Problema este alta, din ce zici, masina NU poate fi inmatriculata in Bulgaria.
                              Ar fi trebuit sa ai talonul si permisul de circulatie sa o poti inmatricula, nu doar talonul.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF