Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedesuri de vanzare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • http://www.auto.ro/mercedes_benz-ce_...ign=4tuningads batranete
    Perfection is everything , Perfection is Mercedes-Benz` !!!

    Comment


    • Frumoas coupeul!Pacat ca are cutie automata si motor diesel.

      Incep sa-mi placa "antichitatile".Cat de curand o sa-mi caut un W116.

      sigpic

      "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

      Comment


      • Vis-a-vis de coupe-ul ăsta am mai povestit în repetate rânduri ... Am văzut-o înainte de a o lua pe Lady. De atunci l-a spălat şi i-a făcut nişte poze din care să nu reiasă defecţiunile: mecanica era bună (apropos: cutia e manuală), acte în regulă, dar tăblăria şi interiorul e praf ! Mie mi-a lăsat-o la 1500 numa' s-o iau, dar mă legam la cap mai tare ca şi cu Lady ... sta a fost în februarie, anul trecut ...
        Lord W126 500SE -> 2.5D
        Lady W123 230C -> 240D
        W124 -> 200D
        W208 CLK200 -> 2.0

        W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
        Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
        Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

        Comment


        • pt nistor@QMT : Ai o masina incredibil de frumoasa....depasita poate numai de "cobra" lui MANTO...care este ceva ireal mai ales pt Romania ! Referitor la "acel" moderator...n-are rost sa te consumi inutil! Eu pur si simplu nu citesc posturile respective....si crede-ma am citit aproape 70% din acest forum cu exceptia acelora ! (probabil urmeaza stergerea postului si banare, asta pt ca poate....)

          Comment


          • Originally posted by cregacrega View Post
            pt nistor@QMT : Ai o masina incredibil de frumoasa....depasita poate numai de "cobra" lui MANTO...care este ceva ireal mai ales pt Romania ! Referitor la "acel" moderator...n-are rost sa te consumi inutil! Eu pur si simplu nu citesc posturile respective....si crede-ma am citit aproape 70% din acest forum cu exceptia acelora ! (probabil urmeaza stergerea postului si banare, asta pt ca poate....)
            Nu folosesti litera mare la inceput de propozitie,esti offtopic,produci flame{stiu ca nu cunosti termenul...de aia l-am folosit}.

            Asta e warnul{ http://dictionare.com/phpdic/enro40.php?field0=warn } ...urmeaza http://dictionare.com/phpdic/enro40.php?field0=ban {ca sa-ti usurez munca} .

            sigpic

            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

            Comment


            • Originally posted by nistor@QMT View Post
              Off topic, din nou, din cauza imprejurarilor...

              Pentru ultima data, pentru cei care au intrat mai tarziu in discutie, am sa readuc in vedere cateva detalii:

              Mai precis, ursuletz82: Faptul ca "sari in sus" cu niste stergatoare de faruri functionale pe o alta masina, ca si cum a mea n-ar avea, nu dovedeste decat ca esti total pe langa discutie. Adica habar n-ai despre ce vorbim aici. Permite-mi sa te luminez: "ULTRADOTATA" mea W124 200D are stergatoare faruri, ce sa vezi... functionale si ele, si in plus fata de masina aia mai are geamuri electrice, oglinzi electrice, incalzire in scaune, SIROCOL WEBASTO, si altele... toate OEM(adica Original equipment manufacturer... in caz ca nu ai aflat pana acum ce inseamna OEM). Arata-mi un W124 200D mai dotat ca al meu si in stare mai buna si "ma plec" in fata ta. Astept cu interes. Pana atunci... putina liniste!

              Mai are in BRIEF proprietari 1. FABRICA MERCEDES timp de 5 ANI; 2. NEAMT nascut in 1926 timp de 16 ani;

              ---

              Apreciez omul care a cumparat acel 250D, intr-adevar acel W124 e unul dintre putinele W124 "in toate mintile" ramase in ziua de azi, dar hai sa nu comparam mere cu pere.

              ---

              moderatorul nepereche si aplaudacii: De acord, am sa va las in ignoranta voastra, insa cu o singura conditie. Conditia e ca unul dintre ceilalti moderatori/administratori, gen cutaresku, Luxian, Semtexx, chiar si Carmine si poate si altii care nu-mi vin acum in minte, pe care-i consider la un nivel mult superior fata de tine, "prietene", sa-mi ceara asta public pe forum. Adica atunci cand unul din ei imi vor zice "Ba, vezi ca tu nu esti rational si moderatorul nepereche e rational, deci mai bine las-o asa" atunci n-o sa mai postez nimic. In rest, tu poti sa ma banezi pe forumul asta, pentru orice vrei tu, ca doar esti moderator, ce mai conteaza regulamentul... Totusi, pentru mine, la nivel de moderare, TU NU CONTEZI. Ceilalti moderatori, da.

              Multa sanatate.
              Pentru atacuri repetate la adresa unui coleg din echipa de moderare; flame si offtopic ai ban 6 luni, la urmatoarea ban definitiv.

              Sa revenim la gloabe de vanzare, va rog !
              Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
              http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
              http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

              Comment



              • Ieftin, chiar daca urmeaza cheltuielile ...
                Deci Mercedes W115 -200 diesel - 500 euro doar saptamina asta !!!

                Comment


                • Originally posted by altho View Post
                  http://www.classiccar.3xforum.ro/pos..._de_cal-_1975/
                  Ieftin, chiar daca urmeaza cheltuielile ...
                  Deci Mercedes W115 -200 diesel - 500 euro doar saptamina asta !!!
                  Trebuie sa fii autentificat sa vezi anuntul!

                  Pune si tu un printscreen... sa-l vada tot omu` !
                  W123 280E Blue Green Metallic

                  W126 280SE Champagne Metallic
                  W126 280SE Black Blue Metallic
                  W126 500SE Lapis Blue Metallic
                  W126 500SE Midnight Dark Blue

                  W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                  W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                  Comment


                  • Pare interesant ... motor mic , aer conditionat , abs , geamuri electrice ...



                    Mercedes 190 1997 benzina 1992

                    Despre masina:
                    Masina este inmatriculata in Romania.
                    An fabricatie: 1992
                    Kilometraj: 100,000
                    Carburant: benzina
                    Judet: Braila

                    Descriere masina:
                    kit bi-xenon,alarma,jante aliaj E-classe 16" ABS geamuri,trapa electrice, dublu climatronic, folii omologate rar, cheie briceag ... PRET NEGOCIABIL ACCEPT VARIANTE +/- de preferat motoare peste 2.500 cm3

                    Dotari suplimentare masina:
                    Oglinzi electrice, Aer Conditionat, Jante aliaj, Trapa, Inchidere centralizata, ABS, Proiectoare ceata, Alarma, Faruri xenon, Geamuri electrice

                    Informatii despre taxa auto: ( Calculator Taxa Auto 2012 )
                    nu necesita plata taxei

                    Pret: 1659 EURO

                    Despre Vanzator: krzalik 1 anunt publicat Membru in Bazarul 4Tuning din 2012
                    Judet : Braila
                    0753910127
                    Attached Files
                    Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                    Comment


                    • "Unicat in RO"


                      "mercedes 380SE limuzina, culoare negru metalizat, interior piele bej, restaurata cu piese noi originale in Spania, 22000km la motor, tinuta in garaj, UNICAT in Romania"
                      Pret: 30000 EURO posibil sa accepte variante cu un cl500 din 2007 +plus o mica diferența
                      Last edited by vlad111; 09-19-2012, 19:43 PM.
                      Grav, magic, fin, senzațional.

                      Comment


                      • Hai ca am inteles ca a fost restaurata in Spania si ca pretul este de 3000 euro si pe deasupra este unicat in Romania...dar explicatimi si mie...

                        la rubrica ''Modificari aduse masinii:'' este bifat tuning la motor...ce fel de tuning a putut face proprietarul...a schimbat V8-ul cu un 2500 diesel?
                        Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                        W126 280SE
                        W123 280CE
                        W126 500SEC
                        W220 500L

                        'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                        Comment


                        • Originally posted by w124researcher View Post
                          Pare interesant ... motor mic , aer conditionat , abs , geamuri electrice ...



                          Mercedes 190 1997 benzina 1992

                          Despre masina:
                          Masina este inmatriculata in Romania.
                          An fabricatie: 1992
                          Kilometraj: 100,000
                          Carburant: benzina
                          Judet: Braila

                          Descriere masina:
                          kit bi-xenon,alarma,jante aliaj E-classe 16" ABS geamuri,trapa electrice, dublu climatronic, folii omologate rar, cheie briceag ... PRET NEGOCIABIL ACCEPT VARIANTE +/- de preferat motoare peste 2.500 cm3

                          Dotari suplimentare masina:
                          Oglinzi electrice, Aer Conditionat, Jante aliaj, Trapa, Inchidere centralizata, ABS, Proiectoare ceata, Alarma, Faruri xenon, Geamuri electrice

                          Informatii despre taxa auto: ( Calculator Taxa Auto 2012 )
                          nu necesita plata taxei

                          Pret: 1659 EURO

                          Despre Vanzator: krzalik 1 anunt publicat Membru in Bazarul 4Tuning din 2012
                          Judet : Braila
                          0753910127
                          Masina arata mult mai bine in realitate, este foarte ingrijita si merita vazuta.


                          Arata destul de bine tabla, cred ca merita vazuta si luata de un pasionat
                          Last edited by GYUKY; 09-19-2012, 21:28 PM.
                          http://oi58.tinypic.com/295cvn5.jpg

                          Comment


                          • Nu ai citit bine 30.000 euro. La 26.000 de euro posibil si mai jos este CL 500 an 2007 http://www.autovit.ro/mercedes-benz-...C25984305.html si mașina e la vânzare de câteva luni .Acum un an nu era CL sub 45.000 de euro.
                            ps. CL este si inmatriculat in RO la w126 trebuie plãtita o taxa ... si ce taxa
                            Attached Files
                            Last edited by vlad111; 09-19-2012, 23:00 PM.
                            Grav, magic, fin, senzațional.

                            Comment


                            • Pareri S320 benzina?

                              Va salut stimati colegi!
                              De ceva timp parca as fii turbat pur si simplu sa-mi iau un S (ma refer la impozite). Niste masini SUPERBE dupa parerea mea (Varful de la Mercedes).
                              Im prezent am un w211 care sincer sa fiu nu prea as fii incantat sa-l vand datorita preturilor de mizerie la care au ajuns sa se vanda aceste masini; intr-o stare zic eu demna de Mercedes dar NU, eu pur si simplu parca sunt bolnav cu S-ul din acest motiv am sa va rog cateva pareri despre masina de mai jos:

                              Multumesc anticipat!
                              Last edited by alin6231i; 09-20-2012, 20:40 PM. Reason: Complectari

                              Comment


                              • Arata bine. KM sunt cam putini... dar se poate verifica la reprezentanta. Impozitul in schimb... e distractia ta!
                                W123 280E Blue Green Metallic

                                W126 280SE Champagne Metallic
                                W126 280SE Black Blue Metallic
                                W126 500SE Lapis Blue Metallic
                                W126 500SE Midnight Dark Blue

                                W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                                W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF