Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Schimb MB Vito 115 CDi din 07.2008 doar cu Mercedes

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimb MB Vito 115 CDi din 07.2008 doar cu Mercedes

    Ma gandesc sa schimb Vito -ul meu din cauza ca nu-l folosesc destul.L-am luat in Noiembrie 2008 de la reprezentanta MB din Tg-Mures.Sa inmatriculat in luna Martie 2009.Masina e in leasing pe firma cu avans 7200 euro, si 19 rate platite a 500 euro.Se poate prelua contractul de leasing sau se poate plati integral, mult mai avantajos.

    Model cel mai lung,7+1, scaune individuale reglabile,climatizare dubla,98.000km.

    Date technice:
    181 Unknown
    581 Unknown
    926 Unknown
    AC7 AXLE RATIO I = 3.273
    BB3 ELECTRONIC STABILITY PROGRAM (ESP)
    CM5 BUMPERS/Body ............ PAINTED IN VEHICLE COLOR
    EL7 BROADBAND LOUDSPEAKER FRONT AND REAR
    EN0 RADIO SOUND 5
    ES1 12 V SOCKET PASSENGER COMPARTMENT
    ES6 AUX JACK
    F61 REAR VIEW MIRROR, INSIDE
    F66 LOCKABLE GLOVE COMPARTMENT
    F68 HEATED AND ELECT. ADJUSTABLE REARVIEW MIRROR
    FZ8 CONVENIENCE OPENING/CLOSING W. INFRARED REM.CONTRL
    GD1 6-SPEED MANUAL TRANSMISSION; NSG370
    H00 HOT/COLD AIR DUCT TO PASSENGER COMP.
    H21 ALL-RND.HEAT ABSORB.GL.W.BAND FLTR ON FR.WINDOW
    HF2 POLLEN FILTER
    HH9 AIR.COND.SYS., CONTROLLED, "TEMPMATIC"
    HI2 CLIMATE ZONE 2 (MODERATE)
    HZ0 PTC ELEMENT
    HZ7 TEMPMATIC/AUTOMATIC CLIMATE CONTROL AUX. IN REAR
    IG2 VITO STANDARD
    IL2 EXPORT (OUTSIDE GERMANY)
    J65 OUTSIDE TEMPERATURE INDICATOR
    JA1 INDICATOR LAMP FOR WIPER FLUID LEVEL
    JC1 COCKPIT STANDARD
    KL5 FUEL FILTER WITH WATER SEPARATOR
    LB9 ILLUMINATED EXIT
    LD0 OVERHEAD CONTROL PANEL WITH 2 READING SPOTLIGHTS
    LD9 INTERIOR LIGHTS IN REAR
    M49 ALTERNATOR 14 V / 180 A
    MF4 LOW EMISSION VEHICLE AS UNDER EU4 GR.III
    MP3 ENGINE OM646 DE22LA 110KW (150HP) 3800RPM
    RD8 FULL WHEEL COVER
    RF1 TIRE MANUFACTURER CONTINENTAL (10)
    RG1 TIRES 205/65 R16
    RR6 SPARE WHEEL WITH JACK
    RS3 6.5 J X 16 STEEL RIMS
    S02 DRIVER'S SEAT
    S23 CO-DRIVER'S SEAT DOUBLE OCCUPANCY
    SA7 DOUBLE FRONT PASSANGER AIRBAG
    T70 CHILD SAFETY LOCK ON DOORS IN PASS. COMP.
    U41 Unknown
    U73 ARMRESTS FOR SEATING IN PASSENGER COMPARTMENT
    UR3 REAR SEAT MOUNT W/ QUICK FASTENER; 2 SEAT ROWS
    US4 3-SEAT BENCH COMF. 1.ROW WITH FOLDING OUTER SEAT
    US5 3-SEAT BENCH, COMF., 2ND ROW W. FOLDING OUTER SEAT
    V23 INTERIOR TRIM, UPGRADED VERSION
    V36 HEADLINER
    V41 PASSENGER COMPARTMENT FLOOR COVERING (TPO)
    V85 SMOKER PACKAGE
    VA6 FULL SIDEWALL PANELING
    VH1 GRAB HANDLES IN REAR
    VT0 FLAT-WOVEN FABRIC, "MATEO" ANTHRACITE
    W16 LE. FR. WIN.FIXED IN S.WALL/LOAD COMP.SLIDING DOOR
    W17 RI. RE. WIN.FIXED IN SIDE WALL/LOAD COMP.SLI. DOOR
    W49 MANUAL VENT WINDOW, PASSENGER COMP. REAR
    W65 TAILGATE
    W70 COLOR GLAZING IN REAR, BLACK GLASS
    W78 WINDOW IN TAILGATE/REAR HINGED DOORS W.WIPER/WASH.
    X42 NOTICE PLATES AND PRINTED MATTER IN ENGLISH
    XA2 WEIGHT VARIANT 2.94T (1550/1550)
    XY8 MODEL YEAR 8
    XZ0 MODEL GENERATION 0
    Y10 FIRST AID BOX
    Y44 WARNING TRIANGLE ECE VERSION
    Z11 BAD ROADS VEHICLES
    Z42 APPROVAL AS PASSENGER CAR
    ZE7 SPECIAL MODEL DCAA
    ZK5 STATION WAGON
    3548 PAINT COLOR, AMBER-RED METALLIC MB 3548

    Ma intereseaza schimb cu Mercedesuri ca si valoare asemanatoare cu ce am platit eu din contract, desigur negociabil.
    Attached Files

  • #2
    Foarte frumoasa, chiar admiram azi una identica ca a ta, numai ca era neagra. Bafta la vanzare / schimb !
    Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
    http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
    http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

    Comment


    • #3
      Cate rate mai sunt de platit? Mersi

      Comment


      • #4
        Originally posted by NeRv1 View Post
        Cate rate mai sunt de platit? Mersi
        41x500 euro, dar daca vrei sa preiei masina poti sa optezi ca sa platesti la fel,sau sa -ti faca alta calculatie la rate, adica perioada mai lunga si rate mai mici, sau poti sa platesti integral, caz in care ai mult mai putin de plata.

        M-ar interesa in special schimb cu un w211 cu motor de 2.0 sau 2.2 cdi
        Last edited by Carmine; 07-09-2010, 23:33 PM.

        Comment


        • #5
          UP.....................

          Comment


          • #6
            Salutare. O sa am familie mare. E280CDI te-ar interesa? 115000km. 2005. 3000cm cubi, 7gtronic, harman kardon. Toate bune. Tot in leasing mai e si am ea.
            Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

            Comment


            • #7
              Salut, chiar ma gandeam sa-ti scriu cu aceeasi propunere.Cat mai ai de plata la ea?

              Originally posted by valentinion View Post
              Salutare. O sa am familie mare. E280CDI te-ar interesa? 115000km. 2005. 3000cm cubi, 7gtronic, harman kardon. Toate bune. Tot in leasing mai e si am ea.

              Comment


              • #8
                Salutare. Mai am vreo 10000 mii. 24 de rate x 500 de euro. aproximativ ca valoare. Nu stiu exact la litera sa iti spun pentru ca sotia se ocupa:-). Am dat 9000 euro avans. Discutam.
                Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

                Comment


                • #9
                  Ar trebui sa vezi exact cat mai este de plata, si sa vedem daca putem gasi ceva varianta buna pentru amandoi.Cum de o ai inca in leasing?Nu ai luat-o de noua?Ar fi utile si cateva poze cu masina.

                  Eu mai am de plata inca 41 rate de 500 E tva inclus.Daca s-ar plati integral ar fi cam in jur de 16.000 euro tva inclus.Oricum preluarea de leasing se merita doar daca se face intre doua societati, pentru ca mai recuperezi ceva si din Tva, ne mai ajutam cu o factura.Altfel e dezastru total.........
                  Last edited by vitotrans; 07-23-2010, 11:35 AM.

                  Comment


                  • #10
                    am preluat un leasing si s-a recalculat. facem si poze fireste...dar nu le am pregatite. umbla sotia cu masina si o prind greu ca ajung seara tarziu...dar se pune
                    Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

                    Comment


                    • #11
                      Scimb cu masini de valoare aproximativa cu ce am eu platit.........20 rate achitate, mai sunt 40........

                      Comment


                      • #12
                        Inca valabil, schimb cu E,C -class, si cu valoare mai mica.......ma intereseaza orice varianta.

                        Comment


                        • #13
                          UP

                          UP////////////

                          Comment


                          • #14
                            21 rate platite, ma intereseaza orice varianta de schimb, desigur se poate cumpara

                            Comment


                            • #15
                              UP..........model cu echipare mai rara, climatizare dubla, navigatie,extralung, sa avut mare grija de el.Si sa nu ma intelegeti gresit :nu vreau sa scap de masina!!!!!!Vreau doar sa scap de rate , pentru ca am ajuns sa nu mai pot face destui bani cu ea, si asa nu-mi merita sa o tin in leasing.Dar oricum daca o voi da, dupa ce vor veni vremuri mai bune peste noi voi cumpara alta, de data asta la comanda.

                              In prezent 110.000km

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF